Kategória "Fotografi"

Matthias Hangst: S D6 ako so starým priateľom

S D6 to bolo ako so starým priateľom, vylepšený výkon v tele, ktoré do ruky sadne rovnako ako D5. Stačí ho vziať a začať fotiť. Takto zhodnotil svoju prvú skúsenosť Matthias.

Tomáš Hulík: SLOVENSKO príbeh stredoveku

Veľa dní strávených na cestách, obrovské množstvo nasnímaných dát, aby mohol vzniknúť dokument o našej bohatej histórii od veľkomoravských čias až po prítomnosť. Zozbieraný materiál popri filme sa stal základom aj pre knihu SLOVENSKO príbeh stredoveku.

Blanka Mináriková: Pre fotenie som prestala aj lyžovať

Výhra v súťaži Blanke jedno malé šťastie priniesla, ale hlavne jej ho prinášajú chvíle, keď môže vziať svoj fotoaparát do ruky a hľadať príbehy. Pre fotografovanie sa dokonca vzdala aj lyžovania.

Sebastián Liste: Keď diaľnica všetko mení

Amazonský dažďový prales, obrovská masa plná života a neskutočnej energie. Vôbec sa nečudujem, že prilákala dokumentaristu a sociológa Sebastiána Listeho. Tento Nikon ambasádor už 8 rokov dokumentuje každým dňom meniacu sa oblasť Amazónie.

Karolína Vučka: Fotografujem, lebo neviem maľovať

Karolína nie je v súťaži Nikon kalendár žiaden nováčik, dve z jej fotografií boli súčasťou kalendára v roku 2017 a ďalšia v 2018. Všetky tri úspešné fotografie sú „artové“, dúfam, že mi Karolína počas rozhovoru prezradí viac o tom, ako vznikli.

Až na hranice limitov s Nikonom D5: Výzvy športovej fotografie

V športovej fotografii je veľká konkurencia, písali sme o tom minule v článku, v ktorom sme vám ukázali, že v športovej fotke sa nesúťaží len na ihrisku. Športová fotografia patrí k najnáročnejším žánrom. Traja profesionálni fotografi rozprávajú o tom, aké vysoké požiadavky majú na