Kategória "Správy"

Výnimočná ponuka pre výnimočný bajonet

Je tu opäť Ušetri s Nikonom! Tentoraz sa ale potešia len tí, ktorí sa rozhodli pre nový mirrorless systém Nikon Z. Práve pre tento systém platí aktuálna akcia.

Create Your Light: Food fotografia

Pokus s abstraktnou makro fotografiou máme za sebou a pre sebou novú, tentokrát veľmi konkrétnu tému. Ideme fotiť jedlo. Kúpené, uvarené, upečené, aranžované a dobre nasvietené. Výzva #CreateYourLight pokračuje. Tentokrát nám bude radiť skúsená food fotografka Donna Crous.

S Nikon školou do Nepálu

Nepál s foťákom na krku… Pre niekoho krásna spomienka, pre niekoho lákavá predstava, pre iného celoživotný sen. Možno by sme povedali, že dnes stačí mať peniaze a môžete ísť. Ale ja by som oponoval. Ak si takúto cestu chcete naozaj užiť, je lepšie ponechať organizáciu a sprievod na niekoho skúseného.

Sledujte Nikon YouTube kanál

Napriek všetkým obmedzeniam, by sme radi s vami zostali v kontakte. Na YouTube kanále Nikon Czech Republic sme začali online stremovať. Už v pondelok sa na vás teší technický špecialista Filip Barták spolu s marketingovým špecialistom Michalom Cimlom.

CreateYourLight: Portrét

V tretej téme #CreateYourLight akoby ste vedomosti z predchádzajúcich dvoch našli. Ideme fotiť portrét – autoportrét, portrét jednej osoby alebo skupinový portrét. Tipy ako nafotiť portrét opäť pripravil a spracoval lektor Nikon školy UK Neil Freeman.

Create Your Light: Fotografujeme v domácom (a podomácky vyrobenom) štúdiu

#photographygearhacks alebo #photographystudiohack sú nové hashtagy druhej témy “karanténnej” výzvy od Nikonu #CreateYourLight. Označíte nimi fotografie, ktoré sa vám podarí urobiť v domácom prostredí pomôckami vyrobenými z bežných predmetov v domácnosti. Štúdio si naozaj môžete vytvoriť aj z vecí, ktoré ste zabudli odniesť do odpadkového koša a dostanú tak nový zmysel a druhú šancu.

Tri ocenenia Red Dot Award: Product Design 2020 pre Nikon

Dizajn, spracovanie a funkčnosť nielen fototechniky aj tomto roku hodnotili odborníci pre produktový dizajn. Ocenenie “Red Dot Award: Product Design 2020” získali tri produkty spoločnosti Nikon.

Create Your Light: Fotografujeme pri svetle z okna

Žijeme v historických chvíľach, aké nikto z nás ešte nezažil. Vnímame a prežívame ich rôzne. Ako komunita fotografov máme jedinečnú možnosť fotoaparátom zachytiť to, čo vidíme a cítime.