Kategória "Fotka mesiaca Nikonblogu"

Posledné tohtoročné kolo súťaže Fotka mesiaca Nikonblogu je tu!

Je čas začať sa obzerať o čo sme v tomto roku bohatší a určite byť aj vďační za jedinečnosť momentov, ktoré nám každodenný život priniesol. Tento rok bol plný emócií a som si istý, že sa vám podarilo nafotiť veľa pekných záberov. Ukážte nám ich a súťažte a staňte sa posledným finalistom tohto roku!

Pridajte fotku zátišia a vyhrajte v novembrovom kole súťaže!

Posledné novembrové dni naznačujú, že je tu pre vás jedna z posledných príležitostí zabojovať v aktuálnom kole Fotky mesiaca Nikonblogu. Pridajte svoju fotku zátišia a využite príležitosť stať sa predposledným finalistom v tomto roku.

Najlepšie športové zábery Fotky mesiaca Nikonblogu

Súťaž Fotka mesiaca Nikonblogu pokračovala v októbri na športovú nôtu. Pri športovej fotke môžete využiť dva prístupy, ako zachytiť pohyb. Buď ho chcete zachytiť ostro jeho zmrazením krátkym časom závierky, alebo spraviť fotku dynamickejšiu predĺžením expozície a rozmazaním pohybu. Každý z týchto spôsobov má niečo do seba.

Novembrové Zátišie vo Fotke mesiaca Nikonblogu

Kým v októbri sme sa vo Fotke mesiaca Nikonblogu snažili zachytiť akciu, najmä ľudí v pohybe pri športe, v novembri zmeníme tému na oveľa pokojnejšiu. Nebudeme fotiť ľudí, ani iné živé bytosti, ale neživé predmety usporiadané tak, ako ich nájdeme, alebo ako si ich usporiadame sami. Tentoraz to bude výtvarný štýl, ktorý si od vás bude vyžadovať skôr cit pre kompozíciu, detail a farbu ako postreh a rýchlosť.

Najlepšie momentky deviateho kola Fotky mesiaca Nikonblogu

Minulý mesiac bola naša súťaž o zachytávaní momentov. Jedinečných, krásnych, dojímavých aj vtipných chvíľ. Najprirodzenejšia fotografia vznikne vtedy, keď deje, ktoré pozorujeme cez hľadáčik, necháme voľne plynúť. Scéna, výrazy aj svetlo sú autentické. V septembri sme vo Fotke mesiaca Nikonblogu

Športová fotografia v novom kole Fotky mesiaca Nikonblogu

Poďme si kdekoľvek, za akéhokoľvek počasia zašportovať, alebo vezmime na krk naše fotoaparáty a nafoťme ako športujú ostatní, veď aj pri tom budeme mať dosť pohybu a čerstvého vzduchu.  V októbri pokračujeme už desiatou témou fotosúťaže Fotka mesiaca Nikonblogu.

Víťaz ôsmeho (humorného) kola Fotky mesiaca Nikonblogu je…

Týždeň mi trvalo, kým som dospel k rozuzleniu ôsmeho kola Fotky mesiaca Nikonblogu. Napriek váhavému začiatku ste nakoniec pridali do súťaže niekoľko desiatok fotografií na tému humor. Viem, že to nie je ľahká téma, ale priznám sa, že predsa len som čakal od tohto kola trochu viac.

Septembrové kolo Fotky mesiaca Nikonblogu otvorené pre momentky!

Na oslavy či výnimočné zážitky chcú mať všetci spomienku, nesmie chýbať fotograf a (takmer) všetci sa radi usmejú do objektívu. Na oficiálne rodinné fotenie sa zase treba zladiť a priniesť aj zopár rekvizít. No veď to poznáte… Dopredu a dobre pripravené, aby bolo na fotke všetko tip-top. Ale poďme na to tentoraz úplne naopak, bez prípravy…

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.