Kategória "Fotka mesiaca Nikonblogu"

Komu sa najlepšie vydarila abstraktná fotka?

Uznávam, marcovou témou Fotky mesiaca Nikonblogu sme vám vašu cestu k celoročnej výhre neuľahčili. Vidím, že pochopiť, čo presne abstrakcia znamená a spracovať túto tému tak, aby jej definíciu aj spĺňala, nebolo pre vás jednoduché.

Vyrozprávajte nám príbeh!

V apríli som si pre vás pripravil niečo, čo sme tu ešte nemali. Opäť raz nechám voľnú ruku pri výbere žánru a témy. Vašou úlohou bude vyskladať a rozpovedať fotografiami príbeh. Taký ku ktorému netreba už žiadne slová.

Aleš Tvrdý: Svoje zábery si dopredu plánujem

Aleš Tvrdý patrí k tým, ktorých zlákal exotický svet. Už niekoľko rokov žije na Taiwane, veľa cestuje a svoje skúsenosti posúva ďalej, píše o nich na svojom blogu. Minulý mesiac vyhral druhé kolo Fotky mesiaca Nikonblogu. Prezradil mi, ako jeho fotky vznikli.

V marci z domu abstraktne.

V marci som zvedavý na vaše abstraktné diela. Som celkom rád, že to tak vyšlo, lebo abstraktná fotografia môže vznikať aj priamo vo vašich domovoch. Tvorbou si môžete skrátiť čas, ktorým teraz disponujeme.

V marcovom kole Fotky mesiaca abstraktne

Farby, štruktúry, neurčité tvary, náznaky, chaos, ale aj usporiadaná kompozícia, estetika… Nič konkrétne, čo by odkazovalo na jeden objekt či jednu situáciu. Skôr nálada, princíp, posolstvo, emócia…

Ešte ste nepridali svoju fotku mesta?

Tohtoročné februárové kolo Fotky mesiaca je špeciálne. Veď predsa len raz za štyri roky, máte jeden deň k dobru. 29. február 2020 je posledným dňom, kedy nám môžete ukázať, ako vy vidíte mesto.

Zrodenie nového vašimi očami: Vyhodnotenie prvého kola súťaže

Nabudení začiatkom nového roka sme sa s Petrom z českého Nikonblogu rozhodli pre prvé kolo súťaže v tomto roku pre poetickú tému – Zrodenie nového… Opäť jedna z tém, pri ktorej sme v napätí očakávali, ako ju premietnete do fotografie.

Blanka Mináriková: Pre fotenie som prestala aj lyžovať

Výhra v súťaži Blanke jedno malé šťastie priniesla, ale hlavne jej ho prinášajú chvíle, keď môže vziať svoj fotoaparát do ruky a hľadať príbehy. Pre fotografovanie sa dokonca vzdala aj lyžovania.