Ochutnávka slobodného objavovania nepoznaného – Madeira podľa Petra Jana Juračku

Petra Jana Juračku už väčšina z vás stálych čitateľov Nikonblogu pozná. Je Nikon ambasádorom a veľmi často spolupracuje s Nikonom na rôznych projektoch.

V roku 2016 sme písali o jeho sprevádzaní horolezkyne Kláry Kolouchovej na ceste na druhú najvyššiu horu sveta K2.

V roku 2020 sme vám priblížili jeho fotografovanie Vyšehradu pre National Geographic:

Vyšehrad pre National Geographic podľa Petra Jana Juračku

Stalo sa vám už, že ste dostali ponuku, o akej ste snívali? Myslím teraz fotografickú. Takú, ktorú sa nedá odmietnuť, aj keď je mimo vášho žánru? Nafotiť sériu fotografií pre National Geographic, to by naozaj mohla byť práve takáto ponuka. A pošťastila sa Petrovi Janovi Juračkovi.

Čítať viac »

V roku 2021 sme vám Petra pripomenuli hneď dvakrát. Najprv to bol jeho článok o ceste do Írska a natáčaní filmu o divokom delfínovi Malinke s Georgom Karbusom a nakoniec Z show s Janom Kozákom o Petrovej tvorbe.

Extrémny fotograf v Írsku

Asi pred desiatimi rokmi skrsol v hlave Petra Jana Juračku plán. Bol príliš ambiciózny, aby o ňom hovoril nahlas a cesta k jeho splneniu veľmi dlhá. Letisková hala bola opäť otvorená a už nic nestálo v ceste írskemu dobrodružstvu. Spolu s Magdalénou Fukanovou a Vojtom Kosobudom odleteli za Georgom Karbusom točit celovečerný film Extrémny fotograf.

Čítať viac »

No a dnes vám chcem ukázať jeho posledný blog o ceste na Madeiru. O tom, že fotograf a dobrodruh sa nezaprie ani na dovolenke s manželkou, niet pochýb.

Foto: Petr Jan Juračka

Nijaké letoviská a vylihovanie na pláži, ale niekoľkodňový trek s ťažkými ruksakmi na pleciach s jasným cieľom – najvyšší bod ostrova, Pico Ruivo (1861 m n.m.).

Foto: Petr Jan Juračka
Foto: Petr Jan Juračka

Spanie v stane na viac i menej oficiálnych miestach, prechádzky nekonečnou botanickou záhradou, neuveriteľné výhľady, stretávanie rodákov i Slovákov, návšteva influencerského pekla – vavrínového lesa Fanal, dobrodružný beh a šťastný koniec.

Foto: Petr Jan Juračka

Síce s otlačenými plecami od ruksakov, obitými kolenami, ale plní zážitkov a dobrého pocitu – dali sme to.

Foto: Petr Jan Juračka

Blog je písaný Petrovým typickým humorom a tak vám odporúčam sa na neho naladiť. Priznám sa, že ja som ho zhltol celý, na Madeiru zanedlho odlietam a tak sa teším, že niečo z toho uvidím.

Foto: Petr Jan Juračka

Nech sa páči, blog madeirskom treku s ďalšími fotografiami nájdete u Petra na jeho stránke: https://petr.juracka.eu/madeira

Fototechnika, ktorú Petr na treku používal.

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *