Z show do hlbín fotografie Petra Jana Juračku

Petr Jan Juračka je v hlavnej úlohe najnovšieho dielu Nikon Z show. Keď sa o Petrovi Janovi povie, že extrémny fotograf, určite to nie je prehnané. Mám pocit, že jeho dni musia byť aspoň raz tak dlhé ako tie moje. Je extrémny v tom do akých fotografických a video projektov sa púšťa, ale aj v tom na čom všetkom pracuje. Dokonale to v úvode videa zhrnul Honza Kozák:

Český prírodovedec a fotograf, ktorý okrem toho lieta s dronom, pôsobí tiež ako horolezec, Nikon ambasádor, je autorom bestselleru Ze života fotografa, má vlastnú reláciu na TV Nova „Petrova divočina“, a tiež „Zo života fotografa“ na MALL.TV. Fotografoval Vyšehrad pre český National Geographic, držal svetový rekord v lietaní s dronom v najväčšej nadmorské výške na hore K2, popísal nový živočíšny druh perloočky v roku 2010, fotografoval na šiestich svetových kontinentoch, liezol na druhú najvyššiu horu sveta K2, alebo na Ama Dablam. Podieľal sa na študentsko-oscarovom filme režisérky Marie Dvořákovej „Kdo je kdo v mykologii“, na seriály „Srdcaři na cestách“ pre Českú televíziu, dokumentu Jany Počtovej o ceste Kláry Kolouchovej „K2 vlastní cestou“ a tiež na filme Petra Horkého „Dobrá zpráva o konci světa“. Pôsobí ako popularizátor vedy na Karlovej univerzite. Jeho odborná práca spočíva hlavne v jadre CHKO Kokořínsko a Máchův kraj, kde sa zaujíma o zloženie planktónu novo vytvorených rybníkov, odkiaľ okrem iného popísal nový druh perloočky.

Neuveriteľné, čo tento vedec a fotograf v jednom stíha. Je to určite aj jeden z dôvodov, prečo som už o ňom viackrát na Nikonblogu písal. Jednoducho, lebo je o čom. Momentálne sa môžeme tešiť na už takmer hotový film, ktorý spolu s Georgom Karbusom a „jeho“ delfínom Malinká natočili tento rok v Írsku. A chystá sa aj knižka. O natáčaní vyšiel tu na nikonblogu pred časom aj článok: Extrémny fotograf v Írsku, nájdete v ňom aj fotografie, ktpré pri ňom vznikli. Viac o tom projekte, ale aj ďalších a o tom ako Petr Jan využíva systém Z si pozrite vo videu:

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.