Za akčnou fotografiou a videom…

Nikon D500 je na trhu už niečo vyše roka. Svojho času som ho vyskúšal pri fotení prírody. Recenziu nájdete tu: Príroda s Nikonom D500 v rukách amatéra

Až prednedávnom som však zaregistroval krásne video fotografa National Geographic, Keith Ladzinski, ktoré popisuje jeho schopnosti. V prvom rade ide o rýchlosť a presnosť zaostrovania, snímania a obrazovú kvalitu. Nikon D500 uvidíte vo videu aj zavesený na kvadrakoptére. Fotografuje i natáča akčné 4K zábery. Nádherné prelety ponad ostrý hrebeň hory, detailné snímky lezcov, jednoducho úžasné.

Keith Ladzinski ale prišiel s ďalšou myšlienkou, ako využiť schopnosť D500 rádiovo odpáliť nové blesky Nikon SB-5000. O tejto funkcii som písal a vyskúšal som ju tu: Keď externý blesk supluje štúdio. Nikon SB-5000


Kým ja som diaľkové rádiové odpaľovanie skúšal na portrét, Keith dva externé blesky SB-5000 zavesil na dron a pri zotmení na diaľku osvetľoval extrémnych lezcov priamo v stene. Vznikli z toho jedinečné zábery, ktoré majú dynamiku a nápad. Táto, pre mňa najzaujímavejšia časť začína v čase 3min 50s videa.

Video v 4K kvalite z akcie vidíte v nasledujúcom klipe.

Produktové video D500 spoločnosti Nikon:

Fotografie (snímky obrazovky z videa) a video: Keith Ladzinski

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.