Septembrové kolo Fotky mesiaca Nikonblogu otvorené pre momentky!

Na oslavy či výnimočné zážitky chcú mať všetci spomienku, nesmie chýbať fotograf a (takmer) všetci sa radi usmejú do objektívu. Na oficiálne rodinné fotenie sa zase treba zladiť a priniesť aj zopár rekvizít. No veď to poznáte… Dopredu a dobre pripravené, aby bolo na fotke všetko tip-top. Ale poďme na to tentoraz úplne naopak, bez prípravy…

Celý náš život je mozaikou momentov, pri ktorých prežívame rôzne emócie. Niekdy sú iba letmé, inokedy intenzívne. Je to krásna realita každého nášho dňa. Aj v takýchto najrôznejších chvíľach vznikajú fotografie. Teraz mám na mysli tie nestrojené. Krásne momentky, ktoré sú odrazom reality. Také mám najradšej. Dokument nemusí byť len dramatický či odrážajúci nevšedné príbehy. Môže byť aj našou osobnou spomienkou. Nakoniec, nie je vnímavému pozorovateľovi každá (aj jednoduchá) chvíľa výnimočná?

Tento mesiac budeme fotiť momentky, neštylizované, spontánne, v prirodzenom prostredí. Vo Fotke mesiaca Nikonblogu v septembri súťažíme na tému:

Momentky

Hlavným mottom bude prirodzenosť. Skúste byť nenápadní, aby ste dokázali nerušene nafotiť vaše objekty. Neprikrášľujte, neštylizujte, zachyťte výraz. Vyťažte z momentov života čo najviac. A nemusia to byť len momentky z rodinného či osobného života. Poznáme predsa momentky z ulice pod populárnym názvom streetky, či z nejakého podujatia, napríklad svadby. Podstatné je, aby ste na fotkách zachytili nestrážený, neštylizovaný moment.

Do deviateho kola súťaže sa môžete zapojiť od 2. do 30. septembra 2020. Súťažnú fotografiu (fotografie) pridajte ako komentár pod príspevok o aktuálnom kole súťaže na Facebook stránke Nikon. Fotografiu označte tagom #nikonblog092020. Po ukončení tohto kola získa autor vybranej víťaznej fotografie odrazku Nikon a postúpi so svojou fotografiou do finále. O celoročnú výhru, voucher na fototechniku Nikon v hodnote 1 111 Eur, budú súťažiť dvanásti víťazi jednotlivých kôl za celý rok 2020.

Najbližšie dni o neštylizovaných momentkách budeme písať viac. Sú totižto zároveň novou výzvou #CreateYourLight a tak svoje vydarené fotografie môžete pridať do súťaže a zároveň vrámci výzvy zdieľať na sociálnych sieťach. Preto neváhajte a označte ich aj tagom #CreateYourLight a #candidphotography. Prinesieme aj niekoľko tipov a poradíme, ako čo najkrajšie zvečniť prirodzené momenty.

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.