Kategória "Fotosúťaže"

Komu sa najlepšie vydarila abstraktná fotka?

Uznávam, marcovou témou Fotky mesiaca Nikonblogu sme vám vašu cestu k celoročnej výhre neuľahčili. Vidím, že pochopiť, čo presne abstrakcia znamená a spracovať túto tému tak, aby jej definíciu aj spĺňala, nebolo pre vás jednoduché.

Vyrozprávajte nám príbeh!

V apríli som si pre vás pripravil niečo, čo sme tu ešte nemali. Opäť raz nechám voľnú ruku pri výbere žánru a témy. Vašou úlohou bude vyskladať a rozpovedať fotografiami príbeh. Taký ku ktorému netreba už žiadne slová.

V marci z domu abstraktne.

V marci som zvedavý na vaše abstraktné diela. Som celkom rád, že to tak vyšlo, lebo abstraktná fotografia môže vznikať aj priamo vo vašich domovoch. Tvorbou si môžete skrátiť čas, ktorým teraz disponujeme.

V marcovom kole Fotky mesiaca abstraktne

Farby, štruktúry, neurčité tvary, náznaky, chaos, ale aj usporiadaná kompozícia, estetika… Nič konkrétne, čo by odkazovalo na jeden objekt či jednu situáciu. Skôr nálada, princíp, posolstvo, emócia…

Ešte ste nepridali svoju fotku mesta?

Tohtoročné februárové kolo Fotky mesiaca je špeciálne. Veď predsa len raz za štyri roky, máte jeden deň k dobru. 29. február 2020 je posledným dňom, kedy nám môžete ukázať, ako vy vidíte mesto.

Zrodenie nového vašimi očami: Vyhodnotenie prvého kola súťaže

Nabudení začiatkom nového roka sme sa s Petrom z českého Nikonblogu rozhodli pre prvé kolo súťaže v tomto roku pre poetickú tému – Zrodenie nového… Opäť jedna z tém, pri ktorej sme v napätí očakávali, ako ju premietnete do fotografie.

O víťazovi celoročného súťaženia je rozhodnuté!

A je rozhodnuté. Tentokrát som aj celkom rád, že to rozhodovanie o celkovom víťazovi nebolo len na mne. Po mojich, aj niekoľkodňových dilemách, ktoré mám každý mesiac pri vyhodnocovaní jednotlivých kôl súťaže, by bolo naozaj náročné rozhodnúť o jedinom víťazovi.