Kategória "Fotosúťaže"

Výsledky súťaže EPOTY 2022

Nikon, CIWEM, WaterBear a Arup s potešením vyhlasujú víťazov 15. ročníka súťaže Environmental Photographer of the Year 2022. Cieľom tejto každoročnej súťaže je ukázať výber najinšpiratívnejších fotografií z celého sveta s témou životného prostredia.

Vianočná súťaž s Nikon školou práve spustená!

A máme tu pre vás ďalšiu výzvu na vianočnú súťaž s Nikon školou #vanocesnikonem. Tentokrát však pre zmenu nebudeme zvedaví na vaše fotografie. Budete odpovedať, alebo možno skôr tipovať odpoveď na našu otázku. 

Vyhodnotenie 5. kola Fotky NIKONBLOGU 2022

Do súťaže ste nahrali pomerne veľa fotografií, niektorým sa nepodarilo splniť naše zadanie, ale samozrejme, že ste do súťaže nahrali aj hodnotné fotografie. Niektoré nie sú dokonalé po technickej stránke, ale ako ste správne vyhodnotili, dôležitý je okamih.

Súťaž Nikon Photo Contest 2022-2023 je zahájená

39.ročník medzinárodnej fotografickej súťaže Nikon Photo Contest 2022-2023 je zahájený. Prihlasovanie súťažných príspevkov bolo spustené vo štvrtok 27. októbra 2022. Podobne ako v minulých ročníkoch má súťaž fotografickú časť aj súťaž krátkych filmov.

6.kolo Foky NIKONBLOGU 2022: Krajina v zlatej hodinke

Jeseň nás tento rok obdarila nádhernými, slnečnými a hrejivými dňami. Až je ťažko uveriť, že už sa kalendár prehupol do predposledného mesiaca v roku. A keďže je november už tu, je najvyšší čas prestaviť tému posledného kola Fotky NIKONBLOGU 2022.

Nikon Small World 2022 má svojich víťazov

Mesiac po vyhlásení výsledkov súťaže Nikon Small World in Motion 2022 sú už ohlásení aj víťazi fotografickej časti súťaže. 48. ročník Nikon Small World Photomicrography Competition opäť odhaľuje neskutočnú krásu života a sveta, ktorý je príliš drobný, aby ho dokázal sledovať náš ľudský zrak.

Víťazi Nikon Small World in Motion 2022

Nikon Small World je vizuálne veľmi zaujímavá fotografická súťaž so 47-ročnou tradíciou. Od roku 2011 v nej v samostatnej kategórii Small World In Motion súťažia filmy a time-laps videá natočené prostredníctvom mikroskopu. Mikrosvet a jeho život sa aj vďaka nej stáva dostupnejší pre náš zrak a obdiv.

Vyhodnotenie 4. kola Fotky NIKONBLOGU 2022

Vyhodnotiť štvrté kolo Fotky NIKONBLOGU 2022 na tému Reportáž z ciest bolo trochu náročné. Zviedol som ťažké súboje sám v sebe. Bojovali proti sebe obsah a forma. Vo fotkách, ktoré ste nahrali, sa totiž objavili série so síce atraktívnym obsahom (až exotickým), ktoré mohli byť (boli) kandidátmi na víťaza.

5.kolo Fotky NIKONBLOGU 2022: Šport – zastavený okamih

Horúce dni zbehli ako voda po letnej búrke. Príjemnejšie teploty budú viac priať športovcom a aj nám fotografom sa bude príjemnejšie fotiť a nielen potiť. Letné plány už má väčšina z nás splnené a tak môžeme nabehnúť na nové výzvy. Začíname 5. kolo Fotky NIKONBLOGU 2022.