Predstavujeme semifinálovú päťdesiatku Nikon kalendára 2020

Každé nové ráno je zázrak a takých zázrakov sa stane mnoho, kým opäť začne svitať do ďalšieho dňa. Od chvíle keď si toto uvedomíme, bude náš život šťastnejší. Nádherné zázraky sme v posledných mesiacoch spoznali aj vďaka vám. Vďaka všetkým 316 autorom a ich 854 fotografiám. Je naozaj fascinujúce, ako rôznorodo dokážu ľudia vnímať zázračné okamihy. Fotografi sú umelci, ktorí ich dokážu nádherne sprostredkovať ostatným.

3. júna bol spustený a 15. septembra tohto roka ukončený už 11. ročník fotografickej súťaže NIKON KALENDÁR – moja srdcová záležitosť. V tomto roku bola téma inšpirovaná mottom “Život je séria drobných zázrakov”.

A tak viac ako tri stovky fotografov vyhotovilo svojimi Nikon prístrojmi vyše 850 snímok a pridali ich do galérie súťažných fotografií na stránke www.nikon-kalendar.cz. Len pre zaujímavosť, najčastejšie používaným prístrojom bol Nikon D750. 🙂

Po uzavretí súťaže prišla na rad práca pre porotcov. Zo spoločného stretnutia poroty začiatkom októbra vzišiel výber päťdesiatky semifinálových snímok, ktoré si môžete pozrieť na konci článku v galérii. Finálová dvanástka, ktorá sa dostane na stránky Nikon kalendára a fotografia, ktorá získa celkové víťazstvo a autor ktorej si odnesie od spoločnosti Nikon produkty v hodnote 50 000 Kč / 1 930 Eur, bude vyhlásený 12. decembra 2019 na vernisáži výstavy Nikon Kalendár 2020 v Miestodržiteľskom paláci v Brne.

Aj tentokrát bude vydaná limitovaná edícia 111 kusov kalendára pre rok 2020. Opäť bude nepredajný a pokrstený bude počas slávnostného večera 12. decembra 2019. Tu bude zahájená aj charitatívna dražba päťdesiatky semifinálových fotografií, ktorá bude následne pokračovať na webovej stránke súťaže. Výťažok z predaja v plnej výške spolu s finančným darom 3 860 Eur od spoločnosti Nikon CEE GmbH, odštepný závod bude opäť pomáhať. Tentokrát Nadačnému fondu KOMETA z Brna, ktorého cieľom je pomáhať rodinám s deťmi s poruchou autistického spektra. Hlavným poslaním nadácie je zvýšenie povedomia o problematike autizmu, pomoc pri výchove a vzdelávaní detí do 18 rokov a ich začlenenie do spoločnosti. Rodinám poskytuje nielen poradenstvo, ale aj výrobu či zapožičanie pomôcok a ponúka zabezpečenie asistencie deťom na území celého Juhomoravského kraja. Cieľom nadácie je ponúknuť rodinám také formy pomoci, ktoré na trhu chýbajú. To sú predovšetkým ponuka osobných asistentov, voľnočasové a kultúrne aktivity, či naviazanie na ranú starostlivosť pre deti staršie ako 7 rokov.

Galéria semifinálových fotografií

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *