O víťazovi celoročného súťaženia je rozhodnuté!

A je rozhodnuté. Tentokrát som aj celkom rád, že to rozhodovanie o celkovom víťazovi nebolo len na mne. Po mojich, aj niekoľkodňových dilemách, ktoré mám každý mesiac pri vyhodnocovaní jednotlivých kôl súťaže, by bolo naozaj náročné rozhodnúť o jedinom víťazovi. Porota zložená zo zástupcov spoločnosti Nikon nakoniec urobila finálne rozhodnutie a ja im za to srdečne ďakujem. Lebo keby išlo o mňa, pobil by som sa za každú jednu z 12 víťazných fotiek Fotky mesiaca Nikonblogu 2019 a tak by sme boli stále bez výsledku. 🙂

Za dvanásť mesiacov trvania súťaže ste do pridali 1 273 súťažných fotiek. Až teraz som si uvedomil, že medzi deviatich pánov sa prebojovala iba jediná dáma. Marcel Rebro a Tibor Cibira zabodovali v dvoch súťažných kolách. Keď si tak spätne pozerám finalistov, zdá sa, že väčšinou som bol pri vyhodnocovaní naladený čierno-bielo, ale poznáte ma, mám rovnako veľmi rád aj farebnú fotku, takže som nikoho nediskriminoval. 🙂

Skôr ako vám prezradím meno víťaza hlavnej ceny – fototechniky Nikon v hodnote 1 111 €, pripomeniem vám víťazov jednotlivých mesačných kôl.

Víťazné fotografie 12 kôl súťaže

1. kolo: Čiernobiela fotografia

Aleš Tvrdý

2.kolo: Krása detailu

Tibor Cibira

3.kolo: Z ríše zvierat

Marcel Rebro

4.kolo: Za fotkou v každom počasí

Marcel Rebro

5.kolo: Sloboda pod šírym nebom

Štefan Condík

6.kolo: Góly, body, fotky

Marián Trizuliak

7.kolo: Genius loci

Zdeno Černý

8.kolo: Nájdi a vyfoť nájdené zátišie

Tibor Cibira

9.kolo: Spomienky na leto

Miroslav Šimek

10.kolo: Minimalizmus

Blanka Mináriková

11.kolo: Autoportrét

Pavol Pablo Hán

12.kolo: Naj 2019

Igor Stančík

Pri vyhlásení víťaza mi tentokrát zostáva napísať len, že niekedy stačí málo. Víťazom fotosúťaže fotka mesiaca Nikonblogu za rok 2019 sa stáva jediná finalistka s fotkou na tému Minimalizmus Blanka Mináriková. Nádherne zasnežená rozsiahla pláň a dve maličké postavy. Jednoduché, čisté, grafické. Blanka, srdečne blahoželám!

A vám ostatným ďakujem, že ste v minulom roku boli aktívni a pridávali svoje fotografie do súťaže. Od nového roku je tu opäť príležitosť. Súťaž Fotka mesiaca Nikonblogu už odštartovala ďalší ročník a ja sa teším na všetky vaše fotografie!

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *