Pripravení súťažiť? Štartujeme nový ročník Fotky mesiaca!

Šťastný nový rok si navzájom prajeme už niekoľko dní a tak je už na čase, aby sme dnešným dňom odštartovali nový ročník našej súťaže Fotka mesiaca Nikonblogu. Pred rokom sme súťaž “presťahovali” na oficiálnu facebookovú stránku Nikon a oddelili sa od českej verzie. Máme svojich slovenských” mesačných víťazov aj celoročného výhercu. Už nás spájajú iba rovnaké mesačné témy. V tomto roku teda pokračujeme s nezmenenými pravidlami.

Od januára až do decembra, vždy na začiatku mesiaca, vyhlásime tému. Sledujte nikonblog.sk a Facebook Nikon. Do posledného dňa v mesiaci môžete medzi komentáre príspevku s vyhlásením témy na Facebooku pridávať fotografie na danú tému. Nezabudnite ich označiť správnym tagom. Po ukončení mesačného kola získa jeden víťaz menšiu mesačnú cenu a automaticky sa jeho fotografia zaradí medzi finalistov celoročnej súťaže. Za každý mesiac jeden autor s jednou fotografiou. V januári 2021 teda budeme kompletnú dvanástku finalistov, z ktorých zástupcovia spoločnosti Nikon vyberú jedného, ktorý získa hlavnú výhru – poukaz na nákup fototechniky Nikon v hodnote 1 111 Eur. Viac o podmienkach súťaže sa dočítate tu.

Nezabúdame ani vás, ktorí ste súťažili a uspeli aspoň v jednom z mesačných kôl v roku 2019. Do konca januára sa dozvieme, kto z vás sa bude tešiť z novej fototechniky Nikon v hodnote 1 111 Eur. 🙂

Prvá tohtoročná fotografická výzva

Začiatky sa väčšinou spájajú s emóciami. Niekedy s pozitívnymi, inokedy aj s rozpačitosťou, či smútkom. Nový rok, nový život, prvý úspech, nájdenie talentu, ďalšia šanca, východ slnka, prebúdzanie prírody, nový domov, nové myšlienky… Každý deň sa v našich životoch a životoch ľudí okolo nás rodí niečo nové – hmotné či nehmotné. Radi vnímate takéto možno malé ale vzácne chvíle? V januári bude vašou úlohou popasovať sa s témou:

Zrodenie nového…

Nového či v ľudskom, živočíšnom alebo rastlinnom svete, ale aj niečoho hmotného – zaujímavej stavby, výrobku. Fotografie môžu zaznamenávať nielen výsledky zrodenia, ale aj priebeh, činnosť, pri ktorej nové vzniká. Napríklad, keď ľudské ruky vytvárajú, modelujú, ale rovnako to môžu byť aj stroje, ktoré vyrábajú. No a rodia sa aj úspechy, či myšlienky, aj láska a dobro. Je to len na vás, ako si túto tému vysvetlíte a ja sa už veľmi teším na vaše pohľady, v čom dokážete vidieť a ako zachytiť zrodenie nového.

Zrodenie z ohňa, foto: Julo Kotus

Fotografie pridávajte na Facebook stránku Nikon ako komentár k príspevku o súťaži. Krátky popis, či názov fotografie môže pomôcť pochopiť vaše vnímanie témy. To však nie je povinné, ale nezabudnite pridať k fotografii tag #nikonblog012020. Fotografie môžete pridávať do 31. januára 2020. Začiatkom februára vyberiem víťaza, ktorý získa vreckový diár Nikon a nástenný kalendár s fotografiami ambasádora Nikonu Georga Karbusa.

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *