Nový laserový diaľkomer Nikon MONARCH 3000 STABILIZED

Klasické ďalekohľady (binokuláry) sú nepopierateľne užitočným príslušenstvom pre fotografov, dočítať sa o tom môžete TU i TU. Existujú však špeciálne ďalekohľady na špecifický účel. Sú to napríklad monokuláry na pozorovanie vtáctva, puškohľady pre inštaláciu na strelnú zbraň alebo diaľkomery, ktoré slúžia na meranie vzdialenosti k vzdialeným predmetom. Sú tak užitočné pre poľovníkov, športových strelcov, ale aj pre lesných správcov, geológov a tak trochu aj pre fotografov prírody. Vlastne pre kohokoľvek, kto potrebuje v teréne odmerať vzdialenosť za akýmkoľvek účelom, či už potrebuje podľa merania nastaviť iný prístroj alebo sa potrebuje niekam presunúť v teréne. Informácie o vzdialenosti môžu byť v teréne užitočné pre kohokoľvek.

Amsterdam, Holandsko, 6. marca 2018: Spoločnosť Nikon s potešením oznamuje uvedenie laserového diaľkomera MONARCH 3000 STABILIZED – nového a vylepšeného nástupcu prístroja MONARCH 7i VR.

Diaľkomer MONARCH 3000 STABILIZED má menšie a ľahšie telo, je vybavený funkciou stabilizácie obrazu a predĺženou maximálnou vzdialenosťou merania 2 740 metrov1, vďaka čomu umožňuje merať aj na veľmi dlhé vzdialenosti.

Nový, lepšie čitateľný červený interný displej je vybavený systémom ovládania jasu s funkciou automatického nastavenia, ktorá automaticky nastaví jas displeja podľa intenzity okolitého svetla.

Odozva diaľkomera MONARCH 3000 STABILIZED po aktivovaní merania je rýchla a stabilná bez ohľadu na vzdialenosť od cieľa. Prístroj využíva pokročilú technológiu HYPER READ, ktorá umožňuje zobraziť výsledky merania už za 0,3 sekundy. Vďaka tomu získate výsledky merania rýchlo a bez stresu, a nepremeškáte kriticky dôležitý okamih. Telo prístroja má vodotesnú konštrukciu a je odolné voči zahmlievaniu. Vďaka tomu je chránené pred nečakanými prehánkami, neúmyselným namočením a náhlymi zmenami počasia.

Diaľkomer MONARCH 3000 STABILIZED je vďaka vylepšenému ovládaniu a schopnostiam merania vhodný rovnako pre ľudí, ktorí budú používať laserový diaľkomer po prvý raz, ako aj pre existujúcich používateľov, ktorí vyžadujú pokročilejšie funkcie, než aké im poskytuje ich súčasný model. MONARCH 3000 STABILIZED obsahuje všetko, čo môže používateľ prenosného laserového diaľkomera potrebovať v akejkoľvek situácii – dobre čitateľný displej, rýchlu odozvu a kompaktné rozmery.

Hlavné vlastnosti

·         Rozsah merania: 7,3 – 2 740 m1
·         Obsahuje funkciu stabilizácie obrazu STABILIZED, ktorá umožňuje meranie vzdialenosti k malým cieľom vo väčšej diaľke vďakazníženiu chvenia spôsobeného pohybom ruky.
·         Účinnosť stabilizácie obrazu: chvenie obrazu v hľadáčiku spôsobené pohybom ruky (sínusové vlny) je znížené približne na 1/5 alebo menej2.
·         Červený interný displej je v každej situácii lepšie čitateľný. Funkcia automatického nastavenia jasu automaticky nastavuje jas displeja podľa intenzity okolitého svetla.
·         Rýchle a stabilné meranie bez ohľadu na vzdialenosť – výrazne pokročilá funkcia HYPER READ zobrazuje nameranú hodnotu približne za 0,3 sekundy.
·         Jednoduché prepínanie medzi režimami zobrazenia vodorovnej vzdialenosti a skutočnej vzdialenosti vďaka technológii ID (stúpanie/klesanie)
·         Systém prepínania priority cieľov na meranie dvoch prekrývajúcich sa objektov:
– Režim priority prvého objektu zobrazuje vzdialenosť k najbližšiemu objektu – vhodný na meranie vzdialenosti k objektu pred pozadím, s ktorým sa prekrýva.
– Režim priority vzdialeného cieľa zobrazuje vzdialenosť k najvzdialenejšiemu objektu – vhodný v zalesnených oblastiach.
·         Krok zobrazenia nameranej vzdialenosti: 0,1 m
·         Jednorazové alebo nepretržité meranie (až 8 sekúnd)
·         Vysokokvalitný monokulár so 6× zväčšením a viacvrstvovou úpravou pre jasný a ostrý obraz
·         Veľký okulár na jednoduché pozorovanie (18 mm)
·         Široké zorné pole (7,5°)
·         Veľké predsunutie výstupnej pupily umožňuje jednoduché pozorovanie obrazu aj pri použití okuliarov.
·         Funkcia dioptrickej korekcie
·         Kompaktná konštrukcia na pohodlné držanie (hmotnosť 180 g)
·         Vodotesný do hĺbky 1 m počas 10 minút a odolný voči zahmlievaniu (diaľkomer nie je určený na použitie pod vodou). Priestor pre batériu je vodovzdorný.
·         Široký rozsah teplotnej odolnosti: -10 ˚C až +50 ˚C

1 Referenčná hodnota. Podľa testovacích podmienok spoločnosti Nikon.
2 Na základe meracích noriem spoločnosti Nikon.

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *