3.kolo Fotky NIKONBLOGU 2022: Najmenšie detaily prírody

Prebúdzanie prírody po zimnom ustrnutí je fascinujúce, nabité energiou. Cítiť ju, vidieť ju, počuť ju. Od veľkých organizmov po najmenšie detaily. Je ideálny čas sledovať prírodu, jej zmeny a život v nej. Tieto najbližšie dva prelomové jarno-letné mesiace sa priblížime prírode, budeme ju pozorovať do jej najmenších detailov. Tretie kolo Fotky NIKONBLOGU má tému:

NAJMENŠIE DETAILY PRÍRODY

Nemusíte zháňať mikroskop a dokonca ani špeciálny makroobjektív. Makroobjektív nemá doma každý a my chceme, aby čo najviac z vás malo možnosť sa do súťaže zapojiť. Nie, témou nie je len typická makrofotografia, aj keď aj takéto zábery môžete do súťaže nahrať. Makrofotografia je úžasná, pretože odhalí aj to, čo je ľudskému oku skryté, ale tentokrát postačí, ak použijete akýkoľvek objektív, ktorý dokáže vyfotiť aj drobné krásy. Zapojiť sa môžete s akýmikoľvek blízkymi zábermi detailov živej aj neživej prírody, teda fauny, flóry, nerastov, minerálov, čohokoľvek čo vytvorila príroda.

Tretie kolo súťaže je spustené jeho vyhlásením. Znamená to, že už teraz môžete pridávať súťažné fotografie ako komentár pod príspevok na Facebooku @NikonSlovakia. Uzatvoríme ho posledným júnovým dňom. Platí, že môžete do konkrétneho kola môže jeden autor pridať maximálne 5 fotografií. Nezáleží akú, ani akej značky techniku pri snímaní použil, ani kedy bola vyfotená. Kľudne hľadajte vhodné fotografie aj vo svojom archíve.

Po ukončení 3. kola získajú traja autori najlepších fotografií bambusový bluetooth reproduktor a postup do celoročného finále, ktorého víťaz získa Nikon Z fc s objektívom Nikkor Z 28 mm f/2,8 SE.


Podmienky súťaže TU.


 

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *