Zvečni svoje vízie. Vezmi foťák, choď a tvor.

Tvorte kreatívne s novým Nikonom Z 5.

Teraz kúpite so zľavou 150 € telo Z 5 a rovnako všetky dostupné súpravy.

Z 5 je skvelou ekonomickou voľbou medzi mirrorless foťákmi. Magazín DP REVIEW mu po teste udelil GOLD AWARD.

Medzi jeho prednosťami uviedol:

 • Vynikajúce rozlíšenie a dynamický rozsah, ako aj veľmi dobrý výkon pri vysokých citlivostiach ISO. Z 5 vás tak nesklame, ani keď zapadá slnko alebo keď budete fotiť v horších svetelných podmienkach.
 • Krásne farby v JPEG znamenajú, že nebudete musieť upravovať svoje fotky v počítači. Pomocou Picture Control si ich môžete doladiť priamo vo fotoaparáte.
 • Vynikajúco vybudované telo a utesnenie voči prachu a vlhkosti znamenajú slobodu. Môžete tvoriť ďalej aj v prašnom či vlhkom prostredí. Nezastaví vás ani hmla či ľahký dážď.
 • Vynikajúca ergonómia, ovládacie prvky, dotyková obrazovka a AF joystick vám umožnia priame ovládanie najdôležitejších funkcií bez toho, aby ste museli vchádzať do menu fotoaparátu.
 • Efektívna 5-osová stabilizácia obrazu sa postará o to, aby vaše fotografie boli ostré a videosekvencie hladké.
 • Elektronický hľadáčik je veľký, s vysokým rozlíšením a je vo svojej triede etalónom.
 • Dobrý výkon automatického zaostrovania pri sledovaní objektu a spoľahlivá detekcia tváre a očí vám umožní voľnejšiu tvorbu.
 • Sériové snímanie 4,5 obr./s  nie je najrýchlejšie, ale vyrovnávajúca pamäť je dostatočné veľká na to, aby vám umožnila vyfotiť 100 záberov bez prerušenia snímania.
 • Kvalita snímania 1080/60p je na vysokej úrovni, 4K video je však možné len s pomerne silným 1,7x orezom. Fotoaparát je tak viac orientovaný na fotografov, ako na videografov.
 • Duálny UHS-II slot na SD karty znamená istotu zálohy v dôležitých momentoch, či už fotíte pre klienta alebo najvzácnejšie okamihy do svojho rodinného archívu.
 • Jednoducho použiteľné Wi-Fi a Bluetooth pripojenie umožňuje sústavný prenos snímok do SMART zariadenia, pripojenie zemepisných súradníc k fotografiám ale aj diaľkové ovládanie pomocou SMART zariadenia.
 • USB nabíjanie batérií priamo vo fotoaparáte vás môže zachrániť na cestách, keď si zabudnete nabíjačku a konektory pre mikrofón a slúchadlá vám radikálne uľahčia natáčanie videa.
 • Spätná kompatibilita s mnohými objektívmi s F bajonetom cez FTZ adaptér umožní prístup k desiatkam objektívov.

V závere testu DP REVIEW konštatuje: „Nikon Z 5 je bezpochyby najvýhodnejšou kúpou pre zákazníkov orientovaných na fotografiu. Kvalita obrazu z 24MP snímača je výborná. Dizajn, od kvality spracovania až po ergonómiu, je požičaný od vyšších modelov Nikon Z. Výkon automatického zaostrovania a spoľahlivá detekcia tváre a očí z neho robí skvelú voľbu pre dokumentovanie rodiny a priateľov. V oblasti videa Z 5 nevyniká. 4K je výrazne orezané. Ponúka však veľmi slušné snímanie Full HD s pridaným benefitom vstavanej stabilizácie obrazu pre stabilné snímanie z ruky.“

Vhodný pre: Takmer pre každého, kto hľadá full-frame mirrorless fotoaparát na fotografovanie za prijateľnú cenu.

Viac o jeho prednostiach, rozdieloch v porovnaní so Z 6, aj to ktorým fotografom vyhovuje si môžete prečítať v našej recenzii.

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.