Vyhlásenie výsledkov súťaže NIKON KALENDÁR 2018

V septembri a októbri tohto roka mali možnosť všetci „Nikonisti“ sa zapojiť do 9. ročníka fotosúťaže NIKON KALENDÁR – moja srdcová záležitosť. Vo výročnom roku bola vyhlásená téma 100 rokov s Nikonom. Do súťaže sa prihlásilo 882 súťažiacich s 2 579 fotografiami.

Po ukončení súťaže zasadla porota na čele s predsedom Stanislavom Pokorným, členom Asociácie profesionálnych fotografov ČR a kurátorom Nikon Photo Gallery, s ťažkou úlohou, vybrať 50 semifinálových fotografií, z ktorých 12 skrášľuje limitovaný NIKON KALENDÁR na rok 2018.

V stredu 13. decembra 2017 boli v Nikon Photo Gallery v Prahe oficiálne vyhlásené výsledky a odmenený absolútny víťaz Miloš Nejezchleb s fotografiou „Consumer society“, ktorý od spoločnosti Nikon získal šek na nákup produktov v hodnote 50 000 Kč.

Foto: Nikon

Foto: Nikon

Slávnostné vyhlásenie víťazov sprevádzal krst nového kalendára, po ktorom nasledoval predaj semifinálových fotografií prítomným hosťom. Fotografie bude možné zakúpiť aj prostredníctvom stránky www.nikon-kalendar.cz, cena jednej fotografie je 2 500 Kč. Keďže už tradične má tento projekt charitatívny podtext, kúpou fotografií prispejete na dobrú vec. V tomto roku bude výťažok z predaja venovaný centru ARPIDA a jeho klientom na cestu k moru v roku 2018. Centrum ARPIDA poskytuje komplexnú pomoc rodinám starajúcim sa o deti, mladistvých a mladé dospelé osoby s telesným a kombinovaným postihnutím.

Foto: Nikon

Kalendár pokrstil Mgr. Jaromír Novák, vedúci osobnej asistencie v centre ARPIDA s hercom a režisérom Jiřím Mádlom.

Foto: Nikon

Spoločnosť Nikon taktiež prispela, aby umožnila stráviť klientom centra dovolenku pri mori sumou 100 000 Kč.

Foto: Nikon

Autori fotografií finálových v NIKON KALENDÁRI:
Miloš Nejezchleb (Consumer society), Pavel Šmejkal (Podivná šachovnice), Ivan Svatoš (Nekonečná řeka), Lukáš Ďúran (Flowers), Ondrej Medveď (Hlavou v oblakoch), Martin Weiss (Zákoutí Šumavy), Věra Smolíková (Divoká jízda), Lucie Drlíková (Follow your inner light), Marian Kuric (Rolling Stones), Miroslav Bárta (Woknous), Jaroslav Hora (Bílá krása – Páv korunkatý), Matěj Třasák (Skiing in the sky)

Foto: Nikon

Všetky semifinálové fotografie môžete nájsť na stránke www.nikon-kalendar.cz.

Galéria 12 víťazných fotografií z NIKON KALENDÁRA 2018:

Vyhlásením výsledkou bola zároveň v Nikon Photo Gallery zahájená výstava semifinálových fotografií, ktorá potrvá do 21. januára 2018.

NIKON KALENDÁR 2018

14.12.2017 – 21.1.2018

Nikon Photo Gallery, Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana

Otváracie hodiny:  utorok – nedeľa, 12:00–19:00

Vstupné zdarma

www.nikonphotogallery.cz

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *