V máji v jarnej prírode

Posledné dva mesiace nás všetkých veľa naučili a dá sa povedať, že mnohých vrátili do prírody. Na čas skončili výhovorky, že musím ísť do obchodu, zacvičiť si do fitka, s kamošmi do kina, na pivo. Všetky spoločenské priestory boli odrazu zo dňa na deň zavreté a jediným priestorom, ktorí sme mohli slobodne mimo našich domovov využívať, sa stala príroda. A to v samote alebo nanajvýš s najbližšími. Príroda si nás zavolala späť a mnohí prijali pozvanie a opäť objavili jej krásu. Viem, že mnohých z vás sa to netýka a príroda je vašou celoživotnou láskou, nielen teraz, keď sa inde nedá ísť. 

Photo by Click and learn photography on Unsplash

Príroda je nádherná a krehká, dokonalá do detailov a my sme v nej vítaní. Ale iba vtedy, ak sa dokážeme prispôsobiť jej pravidlám a po odchode za sebou nezanechávame spúšť, vystresované či dokonca mŕtve zvieratá. Príroda nie je ihrisko ani smetisko, je to domov mnohých nádherných stvorení. Buďme ohľaduplní. Prepáčte, nechal som sa uniesť poslednými správami, keď ľudia nezodpovedne púšťajú psov a tí dohnali k smrti práve rodiace sa mláďatá zveri.

Photo by Steve Smith on Unsplash

Prírodu milujem a v posledom čase som v nej naozaj častejšie ako inokedy. Užívam si jej energiu a obdivujem jej detaily, ktoré do seba tak nádherne zapadajú. A takto v jari je najočarujúcejšia. Príroda ma inšpiruje ako človeka, ale aj ako fotografa. Na vydarené fotky z prírody sa dokážem pozerať veľmi dlho. Ako ste na tom vy? Funguje medzi vami a prírodou silné puto? Čo poviete na májovú tému Fotky mesiaca Nikonblogu?

V jarnej prírode

Čo konkrétne sa od vás očakáva? Jednoducho fotky z jarnej prírody. Krajinárske zábery s kvitnúcimi, pučiacimi stromami, zelenajúcou sa trávou, poorané polia, rozvíjajúce sa kvety, makro nádherných detailov, to všetko môže byť vašou inšpiráciou. Od najmenších chrobáčikov na ktoré vytiahnete svoj “makráč” až po majestátne tvory, ktoré si priblížite dlhým teleobjektívom. Len nezabudnite, určite sa k živočíchom nepribližujte do bezprostrednej blízkosti, mohli by ste ich vyrušiť a vystrašiť. Rozkošné mláďatká nikdy nechytajte do rúk, ani keby ste mali pocit, že ich treba zachrániť. V prípade potreby radšej zavolajte odborníkov. Nebuďte hluční. Splyňte s prírodou, staňte sa jej súčasťou, počúvajte ju. Ona vám na oplátku dodá energiu, radosť a pokoj. No a samozrejme na súťažných fotkách môže byť aj ľudský prvok. Čokoľvek, čo sa vám podarí, alebo podarilo nafotiť v prírode v jari.

Photo by Mink Mingle on Unsplash

Ako každý mesiac aj tentokrát máme pripravenú odmenu. Outdoorový uteráčik s logom Nikon bude patriť súťažiacemu, ktorého fotka ma najviac zaujme. Rovnako ako v každom kole, aj víťaza májového kola zaradíme medzi finalistov s veľkou šancou na celoročnú výhru. Po skočení všetkých 12. kôl vyberie porota z finalistov jedného celkového víťaza, ktorý získa fototechniku Nikon v hodnote 1 111,- Eur.

Cena pre víťaza aprílového kola súťaže - outdoorový uteráčik na ruky a tvár s logom Nikon

Ako sa do súťaže zapojíte? Do výzvy na májové kolo súťaže na Facebook stránke Nikon pridajte svoju fotografiu (resp. fotografie) ako komentár pod príspevok. Fotografiu označte tagom  #nikonblog052020. Májové kolo súťaže je pre pridávanie fotografií otvorené do 31.mája 2020. Teším sa na vaše snímky!

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *