Už len týždeň do uzávierky prvého kola Fotky mesiaca Nikonblogu!

Návrat k povinnostiam po sviatkoch bol možno pre viacerých hektický, ale verím, že už všetci fungujeme ak nie naplno, tak aspoň na 90% :-). Zabehnutá je už aj naša súťaž Fotka mesiaca Nikonblogu. Niekoľko dní pre ukončením mesačného kola vám zvyknem pripomenúť, aby ste sa nezabudli zapojiť. A tento mesiac je to viac ako potrebné. Do boja o mesačnú výhru sa zatiaľ zapojilo len pár fotografií. Ešte stále však zostáva celý týždeň a to je stále dosť času inšpirovať a zapojiť sa. Aj tento rok hráme o krásnu hlavnú výhru – nákup fototechniky Nikon v hodnote 1 111€!

Tento mesiac začíname nový ročník súťaže témou Zrodenie nového… Opäť je to téma multižánrová, aj keď na prvý pohľad sa môže zdať jednotvárna. Prvý pohľad, ale často klame a keď spojíte fantáziu s tvorivými myšlienka zistíte, že je naozaj veľa možností, ako vystihnúť túto tému. Aby ste si sa s tým nemuseli príliš zaťažovať hlavu, trochu vám skúsim poradiť. 🙂

Prvé, čo mne pri tejto téme napadne, je zrodenie nového života či dňa. Ale možností je oveľa viac.

Zrodenie nového môže môže nastať v živom, ale tiež v neživom svete. Nové sa rodí z prírody, ale aj z práce ľudských rúk, mysle aj zo srdca. Nemusíte sa zamerať iba na výsledok zrodenia, ale aj činnosti, ktoré je potrebné spraviť, aby niečo nové vzniklo, alebo túto tému môžete poňať aj abstraktne.

Zrodenie nového dňa môže rovnako ako vychádzajúce slnko zobraziť prebúdzajúce sa dieťa v postieľke a pri západe slnka sa zase rodí noc. Aj dážď pomáha pri zrodení a z vody sa v mraze zrodí ľad. Životná udalosť, akou je svadba, je zrodením nového života – iného statusu. V ľudských rukách sa v kuchyni či dielni “rodia” nové veci. Či staviame dom z tehál alebo hrad z piesku, vznikne z toho nové. Mohol by som ešte chvíľu pokračovať, ale už to nechám na vás, či túto tému pojmete “klasicky”, alebo vymyslíte niečo originálne. Budem rád, ak pridáte k fotografii okrem tagu #nikonblog012020, aj krátky popis (ale nie je to povinné).

Fotky nahrajte ako komentáre k príspevku o tomto kole súťaže na Facebook stránke Nikon do 31.1.2020. Začiatkom nasledujúceho mesiaca získa víťaz vreckový diár Nikon a nástenný kalendár na rok rok 2020 s fotografiami ambasádora Nikonu Georga Karbusa. A stane sa prvým finalistom roku 2020 a po skončení všetkých tohtoročných dvanástich kôl bude bojovať o hlavnú výhru – fototechniku Nikon v hodnote 1 111 €! Držím palce a teším sa na vaše fotografie.

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *