Štartujeme 5. kolo Fotky NIKONBLOGU 2021!

S prázdninami skončilo aj štvrté kolo Fotky NIKONBLOGU a my môžeme smelo, rovnako ako malí aj väčší školáci, vstúpiť do ďalšej etapy, ktorá nás stále viac približuje k cieľu – celoročnej výhre. 😊 Začíname piate kolo našej súťaže. Tentokrát budeme hľadať a fotiť:


Reflexy


Pre niektorých fotografov, respektíve v niektorých žánroch sú vyslovene nežiaduce. Ak fotíte lesklé produkty, viete, aké je náročné ich potlačiť. Je to doslova veda a zároveň kumšt fotografa dokázať poradiť si s odleskami tam, kde ich nechceme. Vedia ale krásne ozvláštniť scénu vo fotke architektúry, street fotke, portréte a ďalších fotografických žánroch.

Foto: Julo Kotus

Reflexy nájdete na rôznych miestach. Môžu to byť klasické odrazy na vodnej hladine – od tej najväčšej v mori cez rieky, jazerá až po malú kaluž po daždi. Pokojná hladina bude takmer ako zrkadlo, rozčerená vytvorí abstraktný obraz. Niekedy vám na odraz postačí aj mokrá dlažba v meste.

Foto: Julo Kotus

Mestá sú plné odrazných plôch. Vďačné sú kovové či sklenené plochy, okná, výklady, zrkadlá, okuliare, ale napríklad aj oči zvierat.

Foto: Julo Kotus

Pri tejto téme opäť platí, že nie je dôležitý žáner ani forma fotografie, ale aby ste zachytili reflexy.  Ostatné je už na len vašej tvorivosti. 😊

Až do konca októbra máte možnosť zapojiť sa už do predposledného tohtoročného kola Fotky NIKONBLOGU. Svoje aktuálne, ale aj fotografie z archívu, pridávajte ako komentár k príspevku na Facebooku @NikonSlovakia. Označte ich tagom pre aktuálne kolo #nikonblog52021.

Autori troch najvydarenejších fotografií získajú po skončení piateho kola stierku, škrabku a parkovacie hodiny Nikon v jednom a zároveň všetci traja postúpia do finále, v ktorom sa súťaží o Nikon Z 50 s objektívom Nikkor Z DX 16–50 mm f/3,5–6,3 VR.

Na budúci týždeň sa dozviete mená víťazov štvrtého kola Fotky NIKONBLOGU 2021.


Podmienky súťaže Fotka NIKONBLOGU 2021


Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.