Profi video s aktualizáciou firmvéru pre Z 7II a Z 6II

Vy, ktorí upravujete fotografie v nekomprimovanom formáte RAW, viete určite oceniť, že máte pod kontrolou bezstratovú zmenu vyváženia bielej, farieb, lepšie ustrážite dynamický rozsah fotografie. Raw formát zachytí oveľa väčšie množstvo detailov v tieňoch i vo svetlách, a vďaka tomu sa vám otvárajú oveľa väčšie možnosti v postprodukcii. To isté platí aj o videu. Aj videá je možné točiť do RAW či do formátov s väčším dátovým tokom. Práve najnovšia aktualizácia firmvéru pre Nikon Z 7II a Z 6II dostupná od februára umožňuje nahrávať do externého rekordéra Atomos V aj do Blackmagic vo formátoch Nikon N-log,  ProRes RAW či Blackmagic RAW.

Ako to vplýva na výsledný obraz, aké sú možnosti v postprodukcii vám ukáže nasledujúce video. Z pôvodného výstupu s ohromným dynamickým rozsahom, s množstvom detailov môžete jednoduchým a rýchlym aktivovaním LUT tabuliek alebo presetov dosiahnuť krásne kontrastné farebné zábery, ktoré si môžete si môžete doladiť podľa vlastného uváženia a chuti.

V ďalšom videu uvidíte, aké nastavenia je potrebné urobiť vo fotoaparáte, aby ste mohli nahrávať do externého rekordéra. Je potrebné aktivovať nahrávanie cez HDMI výstup, aktivovať časový kód a ďalšie kroky, ktoré vám umožnia naplno využiť update firmvéru.

Nový firmvér je možné aktualizovať aj bez toho, aby ste museli vyberať z fotoaparátu pamäťovú kartu. Update je možný pomocou aplikácie Snapbridge. Zatiaľ táto možnosť funguje iba v nových prístrojoch Nikon Z 7II a Z 6II. Pre ostatné modely je potrebné pri aktualizácii použiť čítačku kariet, pomocou ktorej si na kartu nahráte súbor s updatom. Pri najnovších fotoaparátoch sú k dispozícii obidve možnosti. Výhodou nahrávania cez Snapbridge je, že ak vyjde nová aktualizácia pre váš fotoaparát, automaticky vás na to táto aplikácia upozorní a veľmi jednoduchými krokmi dostanete update na kartu vášho fotoaparátu. Ďalej už postupujete štandardne.

Oba modely po aktualizácii dokážu okrem už spomínaných vylepšení snímať video v 4K kvalite vo frekvencii 60 sn./s. Z 7II s minimálnym cropom 1,08x, Z 6II s cropom 1,6x. Firmvér zároveň vylepšuje automatické zaostrovanie s detekciou tváre a oka. Fotoaparát ľudské oko nájde a zaostrí aj vtedy, keď tvár v zábere bude malá.

Už ste si aktualizovali svoj firmvér?

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.