Kategória "Nezařazené"

Hľadanie univerzála: NIKKOR Z 24-120 mm f/4 S

Poznáte to, idete na cesty, turistiku, bicykel a chcete si zobrať so sebou aj fotoaparát, lebo chcete naozaj dobrú kvalitu fotografií a telefón vám nepostačuje. Máte však dilemu, ktorý zo svojich objektívov zobrať so sebou? Radšej širokáč, štandardný objektív alebo

Na love s Tomášom Hulíkom a novým NIKKOR Z 800 mm f/6,3 VR S

Keď Nikom predstavil svoj doteraz najdlhší teleobjektív pre mirrorless systém, vyvolal dosť veľa vzruchu medzi fanúšikmi športu a divokej prírody. Kto by nechcel mať 800 mm objektív v relatívne kompaktnom tele a so stále príjemnou váhou pod 2,5 kg?

Black Friday: Ušetri až 500 €

Akcia BLACK FRIDAY je zameraná na prvé modely Nikon Z 6 a Z 7, ktoré však s najnovším updatom firmvéru získavajú množstvo z oceňovaných vlastností a funkcií ich novších „súrodencov“ Nikon Z 6II a Z 7II. So zľavou kúpite aj model Z 50, samotné telá, súpravy aj vybrané ďalekohľady.

Novinky medzi Nikon softvérmi

Spoločnosť Nikon s potešením oznamuje uvedenie softvéru NX MobileAir – aplikácie pre smartfóny, ktorá automaticky prenáša snímky nasnímané digitálnymi fotoaparátmi Nikon na server FTP (File Transfer Protocol) bez použitia počítača. Okrem toho oznamuje softvér NX Tether – ľahko použiteľný softvér na prepojené snímanie* digitálnymi fotoaparátmi Nikon, ktorý umožňuje úpravu nastavení fotoaparátu v počítači a podporuje diaľkové snímanie.

Ušetri s Nikonom Z 5 až 300€

„Zdá sa, že Nikon vyrobil najlepší základný full frame fotoaparát.“ Takto zhodnotili jednou vetou kvality mirrorless fotoaparátu Nikon Z 5 odborníci z online magazínu DPReview.

Objavte zázračný mikroskopický svet s Nikon Small World in Motion

Súťaž, ktorá dokumentuje fascinujúci mikro až nano svet Nikon Small World pred desiatimi rokmi rozšírila súťažné príspevky aj o videosekvencie a časozberné videá nasnímané prostredníctvom mikroskopu. Pozrite si tohtoročné víťazné videá.

Od hradu k hradu s formulou F1 a Nikonom

Už ste to videli? Czech & Slovak Road Trip: From Castle To Castle. Štáb Red Bullu strávil niekoľko dní v Česku na Slovenku, aby vzniklo toto 7 minútové video. A Dan Vojtěch bol pri tom ako hlavný fotograf.

Profi video s aktualizáciou firmvéru pre Z 7II a Z 6II

Vy, ktorí upravujete fotografie v nekomprimovanom formáte RAW, viete určite oceniť, že máte pod kontrolou bezstratovú zmenu vyváženia bielej, farieb, lepšie ustrážite dynamický rozsah fotografie. Raw formát zachytí oveľa väčšie množstvo detailov v tieňoch i vo svetlách, a vďaka tomu sa vám otvárajú oveľa väčšie možnosti v postprodukcii. To isté platí aj o videu.

Môžeme sa tešiť na nový Nikon Z 9

Chvíľu to trvalo, ale verím, že čakať sa oplatilo. Koniec koncov ja používam Nikon Z 6 a Z 7 profesionálne už vyše roka a pol a nové modely s vylepšeniami sú na profi použitie ešte vhodnejšie. Hardcore profíci ale konečne dostanú pádny dôvod pre mirrorless Nikon. Ten dôvod sa volá Nikon Z 9!

Vianočný pozdrav z Nikonu

Ďakujeme, že ste v tomto neľahkom roku boli s nami. Vám a Vašim rodinám želáme šťastné a veselé Vianoce!