Poznáme podobu kryštálovej reprodukcie Nikon Model I pri príležitosti 100. výročia

Pred časom sme zverejnili správu o produktoch Nikon, ktoré boli vyrobené pri príležitosti stého výročia založenia spoločnosti Nikon. Zámerne sme vynechali informáciu o pripravovanom unikáte – kryštálovej reprodukcii. Donedávna totiž nebol známy jej presný vizuál, ale dnes vám už môžeme jeho podobu predstaviť.

Storočnicu oslávi korporácia 25. júla tohto roka. Pri tejto vzácnej príležitosti vznikla v spolupráci s dielňou Swarovski© reprodukcia Nikon Model l.

Nikon Model l bol uvedený na trh v roku 1948. Pri jeho výrobe boli použité najpokročilejšie optické technológie tej doby. Ako spomienku tohto prelomového modelu Nikon vytvorila spoločnosť Swarovski© takmer identickú kópiu aparátu, ktorej sa majstri venovali s detailnou precíznosťou. Nechýba vyryté pôvodné korporátne logo z toho obdobia a dokonca ani text na ojektíve.

Ďalšie informácie o výrobkoch k 100. výročiu možnostiach ich kúpi nájdete na stránkach: https://www.nikon.com/100th/

Spolupráca dvoch renomovaných značiek sa stala príležitosťou pre vytvorenie zberateľského skvostu. Spoločnosť Swarovski© je svetovo známou prémiovou značkou už od konca 19. storočia. Uznávaná je predovšetkým pre svoje excelentné výrobky aj vďaka spolupráci s dizajnérmi svetového mena, poprednými módnymi značkami, výrobcami šperkov, doplnkov, interiérových zariadení či osvetlenia. Množstvo farieb, efektov, tvarov a veľkostí. To všetko ponúkajú kryštály tejto značky a stávajú sa tak pre dizajnérov inšpiráciou, ktorá vznikla z vášne pre detail a presné rezanie. Tieto vlastnosti dodávajú produktom rafinovaný šarm. Navyše sú vyrábané v súlade s prelomovým pokročilým bezolovnatým kryštálovým štandardom. (Kryštálové sklo a ostatné materiály obsahujú maximálne 0,009% olova.

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *