Nikon predstavuje produkty a spomienkové predmety vyrobené pri príležitosti 100. výročia založenia spoločnosti

Spoločnosť Nikon v júni toho roku oslávi storočnicu svojej existencie. Celý rok 2017 sa však nesie v znamení stého výročia a tak okrem očakávaných nových produktov, na ktoré sa tešíme, Nikon uvádza aj výročné produkty a spomienkové predmety. Je predpoklad, že niektoré z nich budú mať časom aj vysokú zberateľskú hodnotu. Dnes sa dá vidieť na eBay alebo v rôznych aukciách výročné produkty typu Nikon FA gold, ktoré sa predávajú za vysoké ceny. Našťastie honosná doba zlatých verzií je za nami a my dnes máme výročné produkty v zaujímavej kovovej šedej, ktorá pôsobí veľmi zaujímavo. Na telách produktov nesmie chýbať výročné logo a produkty majú luxusné balenie v podobe kovových kufríkov. Osobne sa mi páči výročný model D5 ale aj verná reprodukcia historického fotoaparátu Nikon F v mierke 1:2.
Výročných produktov a upomienkových predmetov je však viac. Napovie vám o tom tlačová správa spoločnosti Nikon.

Amsterdam, Holandsko, 5. apríla 2017: Spoločnosť Nikon s radosťou predstavuje rad produktov a spomienkových predmetov vydávaných pri príležitosti 100. výročia založenia spoločnosti, ktoré oslávi 25. júna 2017.
Spoločnosť Nikon už od svojho založenia v roku 1917, kedy pôsobila pod názvom Nippon Kogaku K.K, vždy vyrábala unikátne produkty, ktoré posúvali hranice možností v oblasti optických technológií a jemnej mechaniky. Špeciálna edícia, pre ktorú je charakteristické použitie loga 100. výročia a špeciálna povrchová úprava produktov, zahŕňa dve digitálne zrkadlovky – vlajkové lode spoločnosti Nikon, sériu troch objektívov NIKKOR so svetelnosťou f/2,8 a tiež edíciu troch ďalekohľadov.
V ponuke je tiež mimoriadna zbierka spomienkových predmetov.
Navštívte stránku venovanú výročiu spoločnosti Nikon: https://www.nikon.com/100th/

D5_100th_main_image

Špeciálna edícia fotoaparátu Nikon D5

Digitálna jednooká zrkadlovka D5 je vlajkovou loďou spoločnosti Nikon. Táto edícia odkazuje na dedičstvo vlajkového modelu, povrch je ladený v kovovo sivej úprave a na tele je vyrazená značka, ktorá pripomína zásluhy spoločnosti Nikon v oblasti prieskumu a štúdia vesmíru. Súčasťou edície je tiež podrobná výročná brožúra.

D500_100th_34r

Špeciálna edícia fotoaparátu Nikon D500

Táto limitovaná edícia fotoaparátu D500 s kovovo sivým povrchom a logom pripomínajúcim 100. výročie predstavuje dokonalé spojenie elegancie s fotografickou dokonalosťou. Výrobok je dodávaný v exkluzívnom kovovom puzdre s logom a sériovým číslom. Súčasťou edície je tiež špeciálna krytka tela a kožený popruh s logom.

AFS_70_200_100th_right_side

Špeciálna edícia objektívu AF-S NIKKOR 70–200 mm f/2,8E FL ED VR

Súčasťou tejto pamätnej edície objektívu AF-S NIKKOR 70–200 mm f/2,8E FL ED VR sú jednotlivé sklenené prvky vnútornej mechaniky, ktoré pomáhajú vytvoriť bližšiu predstavu o tom, akým spôsobom tento objektív dosahuje charakteristické kresby. Dodáva sa v puzdre spolu so stojančekom.

Big3_Lenses_100th_icon_image

Séria troch objektívov NIKKOR so svetelnosťou f/2,8

Objektívy NIKKOR sa stali synonymom pre optické technológie spoločnosti Nikon. Táto výročná séria obsahuje tri zoomové objektívy so svetelnosťou f/2,8, ktoré značku NIKKOR reprezentujú najlepšie – širokouhlý AF-S NIKKOR 14–24 mm f/2,8G ED, štandardný AF-S NIKKOR 24–70 mm f/2,8E ED VR a teleobjektív AF-S NIKKOR 70–200 mm f/2,8E FL ED VR. Na všetkých troch objektívoch je vyryté pamätné sériové číslo.

WX_7x50_100th_main_image

Špeciálna edícia dvoch ďalekohľadov WX 7×50 IF a WX 10×50 IF

Oba modely celkom nových ďalekohľadov série WX sú označené unikátnym sériovým číslom, ktoré je vygravírované na hornej strane spojovacieho kĺbu a logom 100. výročia, ktoré sa nachádza na základni spojovacieho kĺbu, k obom ďalekohľadom sa navyše dodáva špeciálny kožený popruh WX pripomínajúci 100. výročie. Tieto ďalekohľady budú vydané v limitovanom počte iba 100 kusov (pre oba typy spolu).

8x30 EII

Špeciálna edícia ďalekohľadov 8×30 E II

Nikon pripravil pamätnú edíciu ďalekohľadu 8×30E II, ktorý si používatelia zamilovali pre jeho klasický dizajn. Táto edícia obsahuje pamätné logo a exkluzívnu povrchovú úpravu v metalickej šedej farbe. Súčasťou balenia je tiež špeciálne pútko s puzdrom.

Spomienkové predmety pripomínajúce 100. výročie založenia spoločnosti Nikon

 

Krištáľový Nikon Model I

Prekrásna krištáľová reprodukcia prvého 35mm fotoaparátu Nikon Model I z roku 1948, ktorý vyrobila spoločnosť Swarovski*, popredný svetový výrobca krištáľového skla.

PinBadge_set_100th_main_image

Kolekcia pamätných odznakov

V tejto kolekcii fazónových odznakov je vyobrazená väčšina obľúbených a historických produktov a logá spoločnosti Nikon používané v minulom storočí.

17.02 左0222

Miniatúra fotoaparátu Nikon F

Verná reprodukcia historického fotoaparátu Nikon F, prvej vlajkovej lode spoločnosti Nikon a prvého fotoaparátu, ktorý nastavil štandard pre jednooké zrkadlovky na celom svete. Model je v mierke 1:2.

Premium_camera_strap_old_logo

Luxusný popruh k fotoaparátu

Je vyrobený z kvalitnej talianskej kože, ktorá sa časom a používaním zušľachťuje.
*Swarovski je ochranná známka alebo registrovaná ochranná známka spoločnosti Swarovski AG.
Špecifikácie, konštrukcie, názov produktu a dodávané príslušenstvo sa môžu v rôznych krajinách a oblastiach odlišovať. Špecifikácie a vybavenie sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho oznámenia či záväzku zo strany výrobcu.

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *