Novembrové Zátišie vo Fotke mesiaca Nikonblogu

Kým v októbri sme sa vo Fotke mesiaca Nikonblogu snažili zachytiť akciu, najmä ľudí v pohybe pri športe, v novembri zmeníme tému na oveľa pokojnejšiu. Nebudeme fotiť ľudí, ani iné živé bytosti, ale neživé predmety usporiadané tak, ako ich nájdeme, alebo ako si ich usporiadame sami. Tentoraz to bude výtvarný štýl, ktorý si od vás bude vyžadovať skôr cit pre kompozíciu, detail a farbu ako postreh a rýchlosť.

Témou jedenásteho kola Fotky mesiaca Nikonblogu je:

Zátišie

Zátišie je obraz statických predmetov, ktoré tvoria harmonický celok. Zladené farebne, tonálne a kompozične usporiadané. Súčasťou zátišia bývajú veci, ktoré bežne používame v domácnosti, či na prácu. Častým motívom bývajú kytice kvetov, nostalgiu navodia staré zaprášené hrdzavé predmety, na ktorých sa podpísal čas. Klasickému zátišiu najviac sedí prostredie, v ktorom konkrétne predmety bežne nachádzame. Ale môže to byť aj úplne inak! 🙂 Moderné, minimalistické a vtipné zátišia zo súčasnosti môžu niekedy zaujať viac, ako tradičný obsah v klasickej kompozícii. Niekedy dokonalé zátišie nájdeme, inokedy si ho musíme lepšie usporiadať, alebo celé vytvoriť a naaranžovať. Medze vašej fantázii nekladieme! V aktuálnom kole môžete pridávať fotografie akéhokoľvek zátišia, môžete do neho podľa svojho vkusu zasahovať alebo aj nie.

Fotka mesiaca Nikonblogu pokračuje svojim už predposledným kolom v tomto roku. Súťažné fotografie pridávajte ako komentár pod príspevok o aktuálnej téme súťaže na Facebook stránke Nikon. Fotografie označte tagom #nikonblog112020. Zapojte sa aj tentokrát, opäť z vašich súťažných fotografií začiatkom decembra vyberiem jednu víťaznú v tomto kole. Autor získa čiastkovú cenu, ktorou je tentokrát outdoorová utierka Nikon. Víťaz zároveň postupuje do finále, v ktorom so svojou fotografiou bude bojovať o celoročnú výhru, ktorou je poukaz na techniku Nikon v hodnote 1 111€!

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *