Nikon škola: Za novými fotografickými skúsenosťami do Česka

Projekt Nikon školy vo svojich počiatkoch odštartoval kurzami v Česku, až s narastajúcim záujmom pribudli aj termíny na Slovensku. Vybrané kurzy máme teraz bližšie, ale za niektorými, aké nenájdeme u nás, môžeme vycestovať k našim západným susedom. Témy a zamerania kurzov sú zaujímavé a preto verím, že sa oplatí nasadnúť do dopravného prostrieku a absolvovať aj dlhšiu cestu, aby ste sa pod vedením skúsených lektorov naučili či zdokonalili vo fotogravaní zvierat, jedla, portrétov či krajiny.

Ponuka kurzov Nikon školy v Českej republike:

Začíname fotografovať v ZOO

Už o niekoľko dní sa môžete pridať ku skupinke kurzistov pod vedením Filipa Bartáka, ktorí sa v ostravskej ZOO budú učiť, ako fotiť zvieratá žijúce v zajatí tak, aby výsledné fotografie vyzerali ako z voľnej prírody. Zvieratá v ZOO poslúžia ako modely, aby ste sa naučili pracovať s pohybom a hĺbkou ostrosti. A ak sa vám bude zdať ich výbeh pre vaše vlastné objektívy priveľký, budete mať možnosť zapožičať si Nikon teleobjektív.

Kategória: nadväzujúci kurz

Lokalita: ZOO Ostrava, Michálkovická 197, Ostrava

Termín: 11.6.2019, 12:30-19:00

Lektor: Filip Barták 

Cena: 59,- Eur

Na kurz je nutná rezervácia.

Viac informácií a možnosť zakúpiť si kurz tu: nikonskola.cz


Portrét v pohybe

Náboj, vášeň, dynamika. To sú charakteristiky, ktoré opisujú proces ale aj výsledok práce Lucie Vysloužilovej. Lucie je dnes už skúsená fotografka, ktorá začínala rodinnými a lifestyle portrétmi, aby ju nakoniec strhla vášeň pre fotenie pohybu. Jej modelkami sú jogínky, baletky či tanečnice a ich ladné pohyby. Nechajte sa strhnúť a vyskúšajte si kretívne a energické fotenie. Lucie vám pri tom pomôže a poradí, ako zachytiť na statickej fotke pohyb a ako pracovať s modelkami.

Kategória: kurz pre pokročilých

1.kurz

Lokalita: Klasick Wheels, Bubenská 942/8, Praha

Termín: 23.6.2019, 9:00 – 18:30

2.kurz

Lokalita: Opero, Salvátorská 931/8, Praha 1

Termín: 22.10.2019, 9:00 – 18:30

Lektor: Lucie Vysloužilová 

Cena: 158,- Eur

Na kurz je nutná rezervácia.

Viac informácií a možnosť zakúpiť si kurz tu: nikonskola.cz


Makro a mikro fotografia

Makro či dokonca mikro fotogafia nie je len estetickou záležitosťou, ale má aj vedecké uplatnenie a zároveň je fascinujúca. Detailné fotografie drobných tvorov, ktoré odhalia, čo voľne okom nikdy neuvidíme. Petr Jan Juračka, Nikon ambasádor a skúsený vedecký fotograf, je tým správnym lektorom pre tento kurz. Ukáže a vysvetlí vám pokročilé fotografické techniky, ktoré sám vyžíva pri fotografovaní a časozberných videách. Získajte inšpirácie, teoretické znalosti a fotografické zručnosti v makro a mikro fotografii.

Kategória: kurz pre pokročilých

Lokalita: Přírodovědecká fakulta UK, Viničná 7, Praha

Termín: 9.11.2019, 9:15 – 18:30

Lektor: Petr Jan Juračka 

Cena: 119,- Eur

Na kurz je nutná rezervácia.

Viac informácií a možnosť zakúpiť si kurz tu: nikonskola.cz


Fotografovanie jedla a foodstyling

Štylizovanie jedla a jeho fotografovanie ide ruka v ruka s veľkým záujmom o zdravé stravovanie. Veď v posledných rokoch akoby sa roztrhlo vrece s množstvom pribúcajúcich článkov a receptov v magazínoch či blogoch. A väčšina ich autorov rýchlo pochopila, že ak chcú na prvý pohľad vyniknúť, musia pridať k textu aj dobré a “chutné” fotografie. Radi by ste sa patrili k tým, ktorí dokážu nafotiť jedlo tak, že ostatným sa ihneď začnú zbiehať slinky. Pridajte sa ku kurzistom, ktorých povedie profesionálny fotograf František Ortmann. Nezabudne vám dať užitočné rady ako plánovať, vyberať správne suroviny a vybavenie, naučí využívať prirodzené aj umelé svetlo a hľadať nové perspektívy.

Kategória: kurz pre pokročilých

Lokalita: Chefparade – studio Holešovice, Bubenské nábřeží 306/13, Praha

Termín: 23.11.2019, 10:00-17:00

Lektor: František Ortmann 

Cena: 119,- Eur

Na kurz je nutná rezervácia.

Viac informácií a možnosť zakúpiť si kurz tu: nikonskola.cz


Mestská divočina

Poďte si pofotiť pražskú divočinu. Nie, nebude to žiadna divoká piatková párty v bare. 🙂 Spolu s biológom, ornitológom a wildlife fotografom Liborom Vaicenbacherom v jednom z mestských parkov budete hľadať a fotiť drobné tvory, ktoré do prostredia mesta prinášajú kúsok prírody, drobné spevavce či ďatle.

Kategória: nadväzujúci kurz

Lokalita: Gymnázium, Ječná 27, Praha

1.kurz

Termín: 30.11.2019, 7:15 – 18:30

2.kurz

Termín: 28.3.2020, 7:15 – 18:30

Lektor: Libor Vaicenbacher 

Cena: 79,- Eur

Na kurz je nutná rezervácia.

Viac informácií a možnosť zakúpiť si kurz tu: nikonskola.cz


Prebúdzajúce sa České stredohorie

Oblasť Českého stredohoria bola sopečnou krajinou, dnes tu nad stepnou krajinou vynikajú kuželovité vrcholy bývalých sopiek a na jar tu krásne zakvitajú rozľahlé lúky pestrofarebnými kvetmi. Viacdňový kurz krajinárskej fotografie povedie Tomáš Mokres, zástanca tradičnej fotografie, ktorá musí mať zaujímavú kompozíciu aj dobré svetlo. Ako rozpoznať vhodé svetlné podmienky v krajine, či ako exponovať aj v náročných svetelných podmienkach, ako kreatívne využiť dlhé expozície, ale aj niečo o úprave krajinárskych snímok sa dozviete na kurze “Prebúdzajúce sa České stredohorie”.

Kategória: kurz pre pokročilých

Lokalita: Černodolský mlýn, Chotiměř 48, Oparno

Termín: 3. 4. 2020 od 16:00 ‑ 5. 4. 2020 do 15:30

Lektor: Tomáš Morkes 

Cena: 137,- Eur

Na kurz je nutná rezervácia.

Viac informácií a možnosť zakúpiť si kurz tu: nikonskola.cz


Ďalšie informácie a viac kurzov na stránkach Nikon školy:

www.nikonskola.cz


Nikon škola: aby ste fotili lepšie

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *