Nikon škola: aby ste fotili lepšie

Každý sme si hľadali vo fotografických začiatkoch vlastnú cestu, ako nadobudnúť potrebné znalosti. Niekto ako samouk, iní sa zverili pedagógom v škole a ďalší absolvovali špecializované kurzy pod vedením profi fotografov s praxou. Spôsob nezaručuje úspech :), ale foto kurzy sú určite zaujímavou výzvou. Sú miestom, kde stretnete ľudí, s ktorými vás bude spájať nadšenie pre fotografiu. Dobre zorganizovaný tím vám vytvorí program a podmienky tak, aby ste sa dozvedeli čo najviac teoretických poznatkov a zároveň si ich hneď vyskúšali prakticky či už v krásnej prírode alebo vo vybavenom štúdiu s modelkami. Všetko záleží od zamerania kurzu. A to všetko ide najľahšie pod vedením kvalitného lektora, ktorý dokáže jednoducho sprostredkovať najdôležitejšie informácie, zodpovie zvedavé otázky, pridá typy z fotografickej praxe, usmerní študentov pri fotení a vyhodnotí ich prácu.

Odborníci spoločnosti Nikon neustále pracujú na tom, aby na trh prinášali stále kvalitnejšie produkty, ktoré fotografom uľahčia prácu a zároveň zvýšia kvalitu snímok. Nikon v Česku a na Slovensku chce popri kvalitnej Nikon technike priniesť fotografom aj možnosť vzdelávania a napredovania vo fotografických zručnostiach formou kurzov. V ponuke Nikon školy pribudli nové termíny kurzov na jeseň a na populárne kurzy fotografovania svadby a nočnej oblohy už sú určené termíny na budúci rok.

Z kurzu svadobnej fotografie, ktorý sa konal v máji 2018 v kaštieli v Tomášove.

Tak čo, neskúsite to s Nikon školou? Pozrite si aktuálnu ponuku:

Začíname so zrkadlovkou Nikon

Neviete si poradiť s ovládaním digitálnej zrkadlovky Nikon? Chcete vedieť na čomu slúži čas, clona, ISO a ďalšie snímacie parametre, aby ste ich mohli využiť pre zhotovenie skvelých fotografií? Potom práve vám je určený základný kurz zameraný na ovládanie zrkadloviek Nikon, kde sa zoznámite so základnými fotografickými pojmami a naučíte sa, ako nastaviť fotoaparát v bežných i menej obvyklých situáciách. Kurzom vás prevedú skúsený lektori – fotografi a produktový špecialisti Nikonu.

31.5.2019 – Banská Bystrica

24.6.2019 – Bratislava

9.9.2019 – Trenčín

13.9.2019 – Kežmarok

23.9.2019 – Bratislava

30.9.2019 – Košice

15.11.2019 – Martin

6.12.2019 – Bratislava

25.1.2020 – Banská Bystrica

7.2.2020 – Košice


Základy portrétnej fotografie

Portrétna fotografia patrí k najobľúbenejším fotografickým žánrom, preto vás pozývame na kurz zameraný na zvládnutie základov portrétnej fotografie. Aby vaše snímky boli čo najpôsobivejšie, musíme sa najskôr pozrieť na nastavenie fotoaparátu. Ukážeme si, aké objektívy sú pre portrétnu fotografiu najvhodnejšie a nakoniec prejdeme k práci so svetlom a fotografovaným objektom. V rámci kurzu si bude možné vyskúšať pevné objektívy s vysokou svetelnosťou a ďalšiu zaujímavú techniku.

1.10.2019 – Trenčín

11.11.2019 – Banská Bystrica

7.12.2019 – Bratislava


Ovládanie externých bleskov Nikon

Kúpili ste si, alebo plánujete si kúpiť originálny blesk Nikon? Pozývame vás na špeciálny kurz zameraný na ovládanie bleskov Nikon. Tento fotokurz vás pripraví na mnohé fotografické situácie, či už pri nedostatku svetla, alebo naopak pri odstraňovaní nepríjemných tieňov.Pozrieme sa na nastavenia vo fotoaparáte i priamo v blesku. Ukážeme si jednotlivé režimy, rôzne techniky použitia bleskov a v neposlednom rade tiež príslušenstvo pre dokonalejšie výsledky.

27.máj 2019 – Trenčín

21.10.2019 – Košice

9.12.2019 – Trenčín


Základy produktovej a makro fotografie

Makro fotografia a fotografovanie produktov majú k sebe pomerne blízko. Pri oboch disciplínach je dôležitá technická dokonalosť fotografie. Náš kurz vám ukáže množstvo typov a trikov ako túto tému zvládnuť. Makrosvet je voľným okom neviditeľný, plný nádherných detailov a štruktúr s nevyčerpateľným obsahom. Produktová fotografia ponúka perfektný spôsob, ako dokonale precvičit prácu s technikou a zdokonaliť ju, čo využijete i v ďalších fotografických témach.

Získané znalosti fotografovania produktov môžete využiť napríklad pri vytváraní obsahu vášho e-shopu alebo pri predaji vašich výrobkov.

14.10.2019 – Bratislava

16.11.2019 – Martin

8.2.2020 – Košice


Nočná fotografia Veľkej Fatry

Zažite so svojím fotoaparátom čarovnú atmosféru Veľkej Fatry. Fotokurzom vás bude sprevádzať profesionálny astrofotograf Richard Černohorský. Richard vás naučí fotografovať nočnú krajinu, Mliečnu dráhu a ďalšie nočné úkazy. Lokalita bola vyberaná s ohľadom na minimálne svetelné znečistenie a tak sa môžete tešiť na svoje pôsobivé snímky, ktoré si spoločne upravíme do finálnej podoby. Špeciálnymi hosťami workshopu budú wildlife fotograf a Nikon ambasádor Tomáš Hulík a dobrodruh Šimon Trnka. Program bude doplnený o fotografovanie východu i západu slnka, makra a krajiny. Sme pripravení na každé počasie!

21.5.-23.5.2020 – NP Veľká Fatra


Fotografujeme svadby profesionálne

Chcete sa stať úspešným svadobným fotografom? Svadobný workshop Nikon školy vás prevedie od základov až k detailom fotenia svadieb. Je koncipovaný ako obsiahly fotokurz pre obmedzenú skupinu 8 fotografov. Pre najlepší zážitok z workshopu bude teória odprezentovná prvý deň, aby zostal druhý deň na praktický tréning počas simulácie svadby a jej hlavných častí – svadobné prípravy, obrad, portrétne fotografovanie novomanželov, slávnostný obed a tanec. Jeden z najlepších českých svadobných fotografov a skúsený lektor Jirka Tvaroh vás naučí, ako zvládnuť prácu svadobného fotografa. Dozviete sa know-how, ktoré vám v budúcnosti vráti cenu workshopu mnohonásobne.

Lokalitou svadobného workshopu na Slovensku je Art Hotel Kaštieľ Tomášov, najkrajší slovenský zámocký hotel s nádherným anglickým parkom s brezovým altánkom, barokovými apartmánmy i krištáľovou kaplnkou.

31.5.-1.6.2020 – Tomášov


Ďalšie informácie a viac kurzov na stránkach Nikon školy:

www.nikonskola.cz


Nikon škola: Za novými fotografickými skúsenosťami do Česka

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *