Nikon Film Festival: súťaž krátkych fimov otvorená

Odkedy je kvalitné video bežnou súčasťou fotoaparátov, stále viac fotografov objavuje jeho čaro. A v dnešnej dynamickej dobe zaujme a popri obraze sprostredkuje aj emócie. Vôbec sa nečudujem, že je také populárne.

Video je, rovnako ako fotka, pre jeho tvorcu veľkou výzvou. Natočiť a potom ho spracovať tak, aby bolo video naozaj pekné, chce množstvo hodín strávených s technikou v rukách a za počítačom. Vytvoriť nové video je aj pre mňa vždy nová výzva a idem do nej s patričným očakávaním. 🙂

Nikon podporuje tvorbu krátkych filmov. Aktuálne je spustený 11. ročník Nikon Film Festival. Do 17. februára 2021 12:00 môžu autori posielať svoje krátke filmy v dĺžke 2 minúty a 20 sekúnd na tému „GAME“ („HRA“). Festival je aj tento rok výzvou kreatívne vyjadriť svoj osobný pohľad na tému súťaže prostredníctvom fikcie, animovaného filmu, dokumentu.

Každý autor môže nahrať ľubovoľný počet súťažných videí. Dĺžka videa musí byť v rozmedzí 120 až 140 sekúnd vrátane titulkov a s rozlíšením 1 080p alebo vyšším. Akceptované formáty sú .mp4, .m4v, .avi, .mpeg2 alebo .mov.

Videá nespĺňajúce podmienky budú zo súťaže vylúčené. Pravidlá súťaže nájdete tu: www.festivalnikon.fr

Do súťaže sa prihlasuje cez registračný formulár.

Víťazné práce minulého ročníka:

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.