Nájdi a vyfoť: nájdené zátišie – augustové kolo súťaže Fotka mesiaca Nikonblogu

Popri portrétoch a krajinách bolo zátišie jedným z najobľúbenejších námetov, ktorý maliari stvárňovali na svoje plátna. Trpezlivo aranžovali alebo hľadali (rozdiel medzi aranžovaným a nájdeným zátiším) a ešte trpezlivejšie maľovali. Dnes to máme jednoduchšie. S fotoaparátom môžme vytvoriť dielo za pár sekúnd, stačí sa len dobre obzerať okolo seba. Tento mesiac sme pre súťaž Fotka mesiaca Nikonblogu vybrali práve tento žáner. Je to výzva pre všetkých pozorovateľov s pozorným okom a estetickou dušou. Augustovou témou je

Nájdi a vyfoť 

alebo jednoducho 

Nájdené zátišie

Photo by Biao Xie on Unsplash

Sú ľudia, ktorí svet vnímajú rýchlo a povrchne a potom takí, ktorí sa dobre prizerajú a nájdu krásu aj tam, kde na prvý pohľad chýba. Svet je plný nádherných detailov, ktoré budujú celok. Stačí otvoriť oči. Moderné či klasické, v tlmených farbách či úplne bez, chutné, nostalgické… nám je to jedno, hlavne nech vyjadruje vaše vnímanie okolia, váš zmysel pre krásu obyčajných vecí. Možno budete prekvapení, aké zátišia objavíte na ulici, na ktorej bývate, alebo dokonca vo vašom dome či byte. 

Photo by Alisa Anton on Unsplash

Nájdite a vyfotťe zátišie a zapojte sa do súťaže uverejnením fotografie na Facebook stránku Nikon do príspevku k súťaži. Fotografiu označte tagom #nikonblog082019. Autor najlepšej fotografie mesiaca získa praktickú letnú termo tašku s logom Nikon a samozrejme postupuje do finále. Nezabúdajte, stačí vyhrať v jednom kole a postupujete medzi 12 finalistov, z ktorých na konci roka vyberie porota toho, ktorý získa fototechniku Nikon v hodnote 1 111€!

Tešíme a na vaše fotografie!


Podmienky súťaže Fotka mesiaca Nikonblogu nájdete tu.


Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.