Leto ste si naozaj užili! Výsledky 9.kola súťaže Fotka mesiaca Nikonblogu

V septembri sme si s vami na Facebooku predĺžili leto. Ukázali ste nám, aké bolo to vaše. Leto sa nerozlučne spája s pobytom vonku, cestovaním, spoznávaním nových miest. Niekto uprednostní more, niekto hory, jedni sa radi vrátia na obľúbené miesta, iní túžia spoznávať nové. Naši známi krajinári Tomáš Machara a Štefan Condík určite radi cestujú za novými scenériami, ale asi každý krajinár má aj svoje srdcovky – miesta, kam sa vracia v hociktorom ročnom období. Práve Tomáša a Štefana som spomenul preto, že mám rád ich fotky a ani v tomto kole súťaže ma nesklamali svojimi príspevkami. Ich náladové, technicky dokonalé a svetelne zaujímavé fotky vznikli v rôznych destináciách a nie sú typickými romantickými sladkými letnými fotkami. Pri pohľade na ne tak trochu trochu obom závidím, na aké úžasné miesta sa dostali.

Tomáš Machara: Islandský letný slnovrat pod Kirkjufellom

Tomáš Machara: Islandské leto na Reynisfjara Beach

Štefan Condík: Leto v Dolomitoch

Štefan Condík: Leto v Dolomitoch

Štefan Condík: Leto výnimočne pri oceáne

Do letnej témy pribudlo aj niekoľko melancholických či veselých zvieracích portrétov. Tibor Mosko zvolil čiernobielu úpravu fotografie koňa a tak zvýraznil nostalickú náladu, ktorá z nej vyžaruje. Kôň zamknutý za starým plotom túžobne nazerá ponad s túžbou rozbehnúť sa a vycválať von.

Tibor Mosko: V záhrade po prázdninách

K fotke rozkošného ježka pridal Ľuboš Houška aj pekný príbeh: “Je to prvý pohľad ježka po vypustení do prírody. Bol zachránený ako úplne malý a slepý, keď jeho mamu prešlo auto. Po odchovaní a dosiahnutí potrebnej hmotnosti bol v auguste vrátený do divočiny”. Tento pohľad, táto fotka určite najviac potešila záchrancov. Cítiť z nej optimizmus a nádej. Vďaka za to, že sa nájdu ľudia, ktorí pomôžu aj takémuto malému bezbrannému tvorovi. Fotka má skvelú náladu aj technickú realizáciu.

Ľuboš Houška

Z jej festivalových fotografií Martiny Mlčúchovej priam sála príjemná bezstarostná atmosféra. Hudba pod holým nebom, priatelia, dobrá nálada… aj to neodmysliteľne patrí k letu a Martina to všetko výborne zachytila. Pastelová úprava v postprocese umocnila náladu teplých letných večerov a tancujúci muž s vysoko zdvihnutými barlami potvrdzuje, že z leta sa môžeme tešiť všetci. Bola to práve Martina, ktorá zviedla tvrdý súboj o prvé miesto v 9. kole našej súťaže.

Martina Mlčúchová: Séria festivalových fotografií

Miro Šimek strávil dovolenku svojim obľúbeným spôsobom – pri mori na plachetnici. A priniesol si z tradičného dovolenkového miesta netradičné fotky vďaka uhlu, z ktorého ich nasnímal. Slnko, more, plachetnice, relax, letná nálada v minimalistickom štýle z vtáčej perspektívy. Miro ma presvedčil, že si leto vie užiť a sprostredkovať atmosféru leta aj nám, napriek tomu, že je už vonku iba 15 stupňov a vietor bubnuje na okno tisícami drobných dažďových kvapiek. Miro je víťazom septembrového kola súťaže. Gratulujem!

Séria fotografií Miroslava Šimeka

Súťaž Fotka mesiaca Nikonblogu pokračuje ďalej. Celý október môžete pridávať na Facebook Nikon fotografie na tému Keď stačí málo – Minimalizmus vo fotografii. Inšpirovať vás môže aj víťaz Miro a jeho minimalistické letné spomienky. 🙂 Viac informácií k novému kolu súťaže nájdete tu.

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *