Drobné zázraky v Nikon kalendári 2020 – zapojte sa do súťaže aj vy!

Fotografická súťaž Nikon kalendár už po jedenástykrát sústreďuje autentické, originálne, nápadité fotografie autorov zo Slovenska a Česka. Za tie roky uspeli v súťaži známi aj začínajúci fotografi. Odmenou im bolo uznanie, dobrý pocit, ale aj vecné ceny, ktoré určite potešili. 🙂 Ale asi najväčšími víťazmi sú každý rok ľudia, ktorým putuje finančná pomoc od spoločnosti Nikon, a aj výťažok z predaja víťazných fotografií. Každoročná súťaž Nikon kaledár podporuje prezentáciu fotografov a je zároveň charitatívnym projektom.

Súťaž Nikon kalendár 2020 je práve teraz v plnom prúde. Pre pridávanie súťažných fotografií je otvorená do 15. septembra 2019 (do 23:59). Tohtoročná výzva pre všetkých fotografov znie:

“Život je séria drobných zázrakov”

Zázraky sa pred našimi očami dejú denno-denne, len ich niekedy prehliadame, stali sa nám všednými a nemáme na ne čas. Ale umelecké duše fotografov vedia kam zamieriť objektív a kedy stlačiť spúšť. Viem, že aj vy s fotoaparátom na krku pozorne sledujete svet okolo a zázraky našich životov vám tak ľahko neujdú. Aj ako člen poroty sa teším, že viacerí už prijali výzvu a podelili sa o svoje zázraky, ich fotografie si môžete pozrieť v galérii súťaže a verím, že sa v najbližších dňoch pridáte viacerí, nech je ich toľko, že pri prezeraní súťažnej galérie na chvíľu zabudneme na všetko negatívne, čo sa deje okolo nás a znovu objavíme čaro každodenných momentov našich životov. Téma súťaže je dostatočne široká, aby vás neviazala do konkrétneho žánru ani výsledku, ale dáva vám voľnú ruku, či oko vašemu umeleckému videniu.

A aby som nezabudol, zaujímavá je určite aj cena pre autora víťaznej fotografie – poukaz na fototechniku značky Nikon v hodnote 50 000 Kč / 1 930 Eur od spoločnosti Nikon CEE GmbH, odštepný závod. Víťaznú fotku, rovnako ako 50 semifinálových a 12 finálových fotografií, vyberie porota. Z 12 semifinálových fotografií bude vytvorený nový Nikon kalendár pre rok 2020. Budú v ňom aj vaše fotografie?

Pravidlá súťaže nájdete tu.

Svoje fotografie môžete nahrávať na stránke súťaže:

nikon-kalendar.cz


Viac o súťaži Nikon kalendár 2020 sa dočítate aj na stránkach nikonblog.site.


 

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *