Ako sme spoznali nový Nikon Z 50

10.10.2019 sa v Prahe v divadle NOD zišlo cez 200 ľudí, ktorí boli zvedaví na nový fotoaparát Nikon Z 50. Šlo o významné predstavenie novinky, ktorá mieri do strednej triedy fotoaparátov s väčším APS-C senzorom, integrovaným hľadáčikom, výklopným displejom a modernými technológiami. Tie vám umožnia ľahko a bezstarostne prístroj nielen používať, ale pomocou stáleho pripojenia s telefónom aj okamžite zdieľať skvelé zábery s priateľmi i celým svetom.

Zdroj: Nikon Facebook

Článok o novinke sme už zverejnili a recenziu pre vás chystám, ale v tomto krátkom článočku by som sa chcel podeliť práve o dojmy z predstavenia. To bolo nielen technickým zážitkom pre fotografov, bloggerov, odborných redaktorov a influencerov, ale bolo zároveň vtipným i kultúrnym predstavením.

Zdroj: Nikon Facebook

Program uvádzal Honza Kozák z Nikonu Česká republika a spestroval ho vtipnými divadelnými a humornými vsuvkami. Bolo naozaj zážitkom vidieť perfektného odborníka a produktového manažéra fotoaparátov Nikon v roli zábavného moderátora a herca a keď sa k nemu pridružil Petr Jan Juračka, obecenstvo ich oboch odmenilo zaslúženým aplauzom.

Myslím si, že tak to má byť, fotografia a video dnes slúži nielen na prácu, dokumentáciu, ale aj na zábavu a nový Nikon Z 50 zábavný je. Navyše je kompaktný a ľahký, že nebudete mať problém si ho vziať vždy a všade.

V programe sa vystriedali aj hostia – fotografi, blogeri, videotvorcovia, ktorí sa podelili so svojimi skúsenosťami s Nikon prístrojmi radu Z. Bol to Marek Musil, ktorý je azda najznámejší cez svoje fotografie exotického festivalu Burning Man, Klára Kolouchová, ktorej výstup na K2 sme sledovali, influencerka a blogerka Eliška Hudcová, kreatívne duo Czech Vibes, ktoré tvorí nádherné emotívne fotografie a videá. No a na pódiu sa objavil aj Nikonblog. 🙂

Zdroj: Nikon Facebook

Keďže odkedy boli Zetká predstavené, používam ich aj ja, dostal som príležitosť porozprávať o tom, ako sa mi s nimi fotografuje a pracuje. Je to na dlhšie, ale v skratke – pre moje potreby viac ako rýchle, odolné rovnako ako profi zrkadlovky Nikon, presnejšie zaostrovanie na statické a pomaly sa pohybujúce objekty, diskrétne tiché, super na video. Nový Nikon Z 50 všetko toto spĺňa (ekvivalentne k svojmu trochu menšiemu senzoru) a navyše je omnoho kompaktnejší a ľahší. Je naozaj voľbou pre tých, ktorý chcú mať ľahko prenosný fotoaparát.

Vyvrcholením programu bolo unikátne vystúpenie Lukáša Lukéro z umeleckého štúdia DOWIS. Neuveriteľná svetelná šou, ktorá znázornila vývoj fotoaparátov Nikon od ich počiatku krásne zladená s hudbou.

Neuveríte, ale túto svetelnú parádu predviedol jediný človek pomocou špeciálnych sprejov a svetiel vlastnými rukami. Na konci svetelného príbehu som bol dojatý, mal som chuť len tíško sedieť a vnímať pocity, na druhej strane chuť tlieskať a pískať od nadšenia. Na záver sme strelili šampanské a popriali Nikonu Z 50 veľa úspechov a nádherných fotografií i videí.

Zdroj: Nikon Facebook

V ďalšom blogu mohli odborníci dychtiví po technických detailoch vyspovedať produktového špecialistu Nikon Filipa Bartáka a po celý čas si mohli skúšať fotoprístroje na modelke v slabom svetle.

Zdroj: Nikon Facebook

Ďakujem Nikonu za pozvánku, pohostinnosť a zábavný i dojímavý program. Bol to zážitok, na ktorý tak skoro nezabudnem.

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.