5.kolo Fotky NIKONBLOGU 2022: Šport – zastavený okamih

Horúce dni zbehli ako voda po letnej búrke. 😊 Príjemnejšie teploty budú viac priať športovcom a aj nám fotografom sa bude príjemnejšie fotiť a nielen potiť. Letné plány už má väčšina z nás splnené a tak môžeme nabehnúť na nové výzvy. S druhým septembrovým dňom začíname 5. kolo Fotky NIKONBLOGU 2022. Ako som naznačil, prejdeme od cestovateľských reportáží ku športu.

Aktuálnou témou našej súťaže je:

Šport – zastavený okamih

Šport (teda väčšina z nich) je zložený z dynamických pohybov a rýchlej akcie. Zmraziť ho dokáže závierka fotoaparátu. Pri pohľade na dobrú športovú fotografiu divák užasne, ako sa dá statickým obrázkom vyjadriť pohyb a toľko energie, ktorá z neho priam srší. Je to obdivuhodné umenie vyžadujúce postreh a zvládnutie techniky. Dokážete to aj vy? Dnešná kvalitná fototechnika je veľkým pomocníkom, ale na skvelý športový záber nestačí. Verím, že sa vám aj v tomto kole podarí presvedčiť nás, že sú medzi vami pohotoví fotografi, ktorí si zaslúžia vyhrať.

Foto: Karsten Winegeart, Unsplash

Zachyťte svojimi fotoaparátmi športové výkony – napätie, silu, koncentráciu. Zvečnite okamih, v ktorom športovec zo seba vydáva úsilie pre dosiahnutie úspechu či cieľa. Nezáleží na tom, či vyfotíte vrcholových športovcov, alebo nadšencov, dôležité je vystihnúť správny okamih a zastaviť ho.

Foto: Brandon Mowinkel, Unsplash

Od 1. septembra do 31. októbra 2022 môžete pridávať súťažné fotografie na tému Šport – zastavený okamih ako komentár pod príspevok na Facebooku @NikonSlovakia. Po skončení kola získajú autori troch najlepších fotografií získajú čiastkovú cenu a postup do celoročného finále o Nikon Z fc s objektívom Nikkor Z 28 mm f/2,8 SE. Jeden autor môže pridať maximálne 5 fotografií, ktoré môžu byť vyfotografované akoukoľvek technikou akejkoľvek značky.


Podmienky súťaže TU.


Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *