Zmena, identita a nádej cez objektív

Posledný januárový deň bol zároveň posledným termínom na prihlásenie fotografií do jednej z najvýznamnejších celosvetových fotografických súťaží Nikon Photo Contest 2018-2019. A keďže sa zdá, že ľudia po celom svete odkladajú činnosti na poslednú chvíľu, uzávierka súťaže bola predĺžená o 24 hodín. Na webovú stránku súťaže pribudlo ospravedlnenie a posledný termín odoslalnia predĺžený do 1. februára. Systém jednoducho nezvládol veľké množstvo pokusov o pridanie súťažných fotografií. Štatistiky o počte prihlásených sa určite dozvieme, ale až neskôr. Nepochybujem však, že ich bolo niekoľko desiatok tisíc. Veď v minulom ročníku súťažilo 76 356 snímok! Popravde, aj keď je to určite veľká česť byť prizvaný za porotcu takejto súťaže, vôbec im túto úlohu nezávidím. Viem aký náročný boj niekedy zvádzam sám so svojimi myšlienkami, keď hodnotím len mesačné kolo našej Fotky mesiaca Nikonblogu. Nie je síce úplne jasné, akým spôsobom prechádzajú fotky porotcovským sitom, určite neprejdú všetky “rukami” všetkých porotcov a meranie objektivity, tiež nie je na mieste. Nakoniec ako pri každej veľkej umeleckej súťaži.

Prvé výsledky rohodovania v súťaži prichádzajú po necelých štyroch mesiacoch od uzávierky. Na stránkach Nikon Photo Contest konečne visia jednotlivé fotografie, série a videá, ktoré úspešne prešli prvým kolom posudzovania. V galérii je veľa zaujímavých fotografií, ktoré svojim príbehom vypovedajú o Zmene (Change), Identite (Identity) a Nádeji (Hope). To boli tohtoročné témy troch kategórií. Pozývam vás nahliadnuť do sveta inšpirácie, do galérie naplnenej videním sveta a jeho interpretáciou umelcami z celého sveta. Hoci sa určite pri každej vybranej fotografii nestotožníme s úsudkom poroty, vždy je zaujímavé sledovať, ako rozdielne vnímajú ľudia umenie a fotografiu.

Tí, ktorí sa do tohto ročníka súťaže zapojili, majú teraz možnosť ovplyvniť výsledky a po prihlásení na stránku hlasovať v kategórii Ocenenie účastníkov. Môžu pridať hlas 5 fotografiám z výberu, ktorý prešiel prvým kolom posudzovania. Tak a teraz už nerušené pozeranie!


Súťažné fotografie nájdete tu:

Nikon Photo Contest 2018-2019 – galéria príspevkov, ktoré prešli prvým kolo posudzovania


 

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.