Vyhrajte safari, Nikon Z 8 a Z 30: Comedy Wildlife Photo 2024

Nahrajte vtipnú fotografiu zvierat a vyhrajte Africké safari, Nikon Z 8, Z 30 a mnoho ďalších cien!

Neviem, či ste už niekedy zaregistrovali fotografickú súťaž Comedy Wildlife Photo. S niektorými fotografiami ste sa už určite stretli, lebo aj vďaka tejto súťaži sa stali známe v online svete. O tejto súťaži a finalistoch pravidelne informuje aj najznámejší recenzný fotoportál DPREVIEW a mnohé ďalšie.

Najkomentovanejšia fotografia roku 2023, Tzahi Finkelstein (Izrael) : „Šťastná korytnačka“

Súťaž má už 10-ročnú tradíciu a práve na toto výročie vstúpila spoločnosť Nikon do súťaže ako partner.

No a okrem popularizovania súťaže a výhercov venovala do súťaže aj ceny v juniorskej kategórii do 16 rokov a v kategórii Mladý fotograf do 25 rokov. Junior výherca získa zostavu fotoaparátu Nikon Z 30 + NIKKOR Z 16-50 mm VR v hodnote 950 € a výherca v kategórii mladý fotograf získava dokonca profesionálny Nikon Z 8 + NIKKOR Z 24 – 120 mm S v hodnote 5 500 €!

Súťaž už prebieha, ale nemusíte sa stresovať, trvá až do konca júla 2024. Fotografie nahrávate spolu s registračným formulárom na stránkach https://www.comedywildlifephoto.com/.

Hlavnou cenou pre výhercu Comedy Wildlife Photographer of the Year je výhra jedného z najlepších safari v Afrike – 7 dňové Alex Walker’s Serian safari (letenka nie je zahrnutá)!

Do súťaže môžete nahrať až 10 vtipných wildlife fotografií alebo dve videá.

Kategórie sú Cicavce, Vtáky, Plazy a obojživelníky, Ryby a vodné druhy, Hmyz, Amazing Internet Portfolio Award, Nikon junior Award, Nikon mladý fotograf Award a kategória videoklipov.

Cieľom tejto súťaže je nielen pobaviť, ale hlavne upriamiť pozornosť na krásu , dômyselnosť a vtip našej prírody a zároveň ju chrániť. Uskutočňuje to cez Whitley fond pre prírodu (Whitley Fund for Nature).

Tak čo, nájdete vo svojom portfóliu vtipnú fotografiu divej prírody?

Ak áno, neváhajte, možno to budete práve vy, ktorým sa pošťastí vyhrať super ceny a možno práve vaša fotografie obletí svet. 😊

Viac informácií o kategóriách, cenách, porote a formulár na prihlásenie sa do súťaže nájdete na stránkach https://www.comedywildlifephoto.com/.

Comedy Wildlife Photo môžete sledovať aj na Instagrame: https://www.instagram.com/comedywildlifephoto/

No a na inšpiráciu vám ponúkame to najlepšie z minuloročného kola.

Víťazné fotografie ročníka 2023

Cena Alexa Walkera Serian Creatures of the Land a zároveň celkový víťaz ročníka 2023

Jason Moore (Austrália)

„Neviditeľná gitara Roo“

„Prechádzal som okolo húfu západných sivých klokanov kŕmiacich sa na otvorenom poli, ktoré bolo plné atraktívnych žltých kvetov. Mal som so sebou fotoaparát, tak som zastavil, aby som urobil niekoľko fotografií. Zrazu som si všimol, že tento jedinec zaujal vtipnú pózu – podľa mňa vyzerá, akoby si cvičil brnkanie na svojej neviditeľnej gitare.“

Víťaz kategórie Spektrum Photo Creatures in the Air

Vittorio Ricci (Taliansko)

„Nečakaný ponor“

„Neobvyklý a takmer nešťastný koniec dokonalého momentu, pôvodne pripraveného na úspešný rybolov.“

Víťaz kategórie Under the Sea Award

Otter Kwek (Singapur)

„Vydra baletka“

„Vydra baletka ladne tancuje v arabskej polohe. Vydra skákala pri pokuse zachytiť sa previsnutých listov a počas nezvyčajného pristátia skončila v arabeskovej póze. Ukázal som túto fotografiu učiteľke baletu a ona poznamenala, že vydra je prirodzená, len si musí trochu vtiahnuť bruško – presne to by jej poradila učiteľka baletu.“

Víťaz kategórie Affinity Photo 2 (Cena verejnosti) a zároveň víťaz Junior Award

Jacek Stankiewicz (Poľsko)

„Spor“

„Túto scénu som zachytil pri pozorovaní vtákov v Bielovežskom pralese. Mladého zelenáča ešte kŕmili rodičia. Z času na čas však vtáky vyzerali, že sa hádajú. Moji priatelia interpretujú túto scénu dvoma spôsobmi. 1. Mladý nezbedník sa háda s rodičom. 2. Jedno dieťa hlási rodičovi, že jeho brat urobil niečo zlé: „Pozri, rozbil okno.“

Víťaz kategórie Amazing Internet Portfolio Award

Tímea Ambrus

„Konečne som sa naučil lietať alebo – alebo možno nie“

„Zemná veverička skákala, akoby vedela lietať. Bohužiaľ, nemá krídla. Na svoje prekvapenie spadol späť na zem.“

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *