Tvorte slobodne s novými mirrorless fotoaparátmi Nikon Z 7 II a Z 6 II

Dočkali sme sa, Nikon dnes predstavuje nástupcov svojich prvých mirrorless fotoaparátov Z 6 a Z 7, ktoré sú na trhu už viac ako dva roky. Nová generácia modelov Z 6II a Z 7II si chce získať svojich zákazníkov svojou rýchlosťou, flexibilitou a istotou, ktorú prináša pri profesionálnom použití.

Nové modely sú vybavené dvomi procesormi EXPEED. Všetky procesy sú zrýchlené, od reakcií, cez zaostrovania až po zvýšenú frekvenciu snímania fotografií aj videa. Model Z 7II sníma v plnom 45.7 MPx rozlíšení rýchlosťou 10 obr./s a Z 6II v rozlíšení 24.5 MPx až 14 obr./s. Obidva aparáty dokážu snímať 4K 60p, full HD až 120p. ProRes RAW, 10-bit a HLG video cez HDMI do externého rekordéra v 4K 30p.

Nové fotoaparáty ponúkajú plnohodnotný grip s dvoma batériami a vertikálnym ovládaním. Po novom batérie možno nabíjať vo fotoaparáte cez USB C konektor a to dokonca zároveň popri fotografovaní.

Pri zachovaní odolnosti prístrojov proti vplyvom nepriaznivých poveternostných podmienok ponúkajú Z 7 II a Z 6 II dva sloty pre úložné médiá: XQD (CFexpress) a SD (SDXC) karty. Druhé pamäťové médium môže slúžiť na zvýšenie kapacity úložného priestoru, ako záloha, na oddelenie RAW od JPG či videa od fotografií.

Tlačová správa

SPOLOČNOSŤ NIKON PREDSTAVUJE NOVÚ GENERÁCIU PLNOFORMÁTOVÝCH MIRRORLESS FOTOAPARÁTOV Z 7II A Z 6II

Amsterdam, Holandsko, 14. októbra 2020: Spoločnosť Nikon dnes predstavuje fotoaparáty Nikon Z 7II a Nikon Z 6II – novú generáciu svojich vlajkových mirrorless fotoaparátov Z 7 a Z 6.

Plnoformátové fotoaparáty Z 7II a Z 6II sú navrhnuté so zreteľom na ultraširoký bajonet Nikon Z a stále sa rozširujúci rad objektívov NIKKOR Z. Oba modely zahŕňajú nasledovné: dvojicu procesorov EXPEED 6, rýchlejšiu vyrovnávaciu pamäť s väčšou kapacitou – podporujúcu rýchle sériové snímanie, a dva sloty na karty – pripravené pre karty SD UHS-II a XQD alebo CFexpress. Fotoaparáty tiež disponujú funkciou snímania videa v kvalite 4K/60p[1]. Sú pripravené na použitie voliteľného nového multifunkčného Battery packu MB-N11, ktorý podporuje zvislé snímanie, ako aj nového bezdrôtového diaľkového ovládača – vysielača s prijímačom WR-R11b.

Z 7II

Model Z 7II je ďalším vývojovým stupňom oceňovaného modelu Z 7, ktorý sa môže pochváliť vynikajúcou rýchlosťou zaostrovania na objekty, vysokým rozlíšením a robustnou spoľahlivosťou. Výkon procesora a kapacita vyrovnávacej pamäte spolu s väčším dynamickým rozsahom a výkonom v širokom rozsahu citlivostí ISO umožňujú dosiahnuť rýchlosť snímania až 10 snímok za sekundu. Fotografi môžu nasnímať až 200 fotografií v plnom rozlíšení vo formáte JPEG alebo 77 12-bitových nekomprimovaných obrázkov vo formáte RAW v jednej sérii.

Rozšírené možnosti automatického zaostrovania fotoaparátu Z 7II ponúkajú širokoplošné automatické zaostrovanie na ľudí a zvieratá, automatické zaostrovanie so sledovaním objektu, ktoré funguje podobne ako trojrozmerné sledovanie a vylepšené automatické zaostrovanie v slabom svetle. Elektronický hľadáčik (EVF) s 3 690 000 bodmi poskytuje prirodzenejší obraz s vysokou obnovovacou frekvenciou, ktorá minimalizuje prerušenie obrazu.

Fotoaparát je vhodný pre pokročilých a profesionálnych fotografov, ktorí požadujú bezkonkurenčné vykreslenie detailov objektu. Môže ním byť portrétny fotograf, ktorý sníma v rýchlosti, aby stihol zachytiť štruktúru pokožky, vlasov, oblečenia a make-upu, alebo fotograf krajiny, ktorý vyžaduje robustné a ľahké vybavenie na cesty do drsného prostredia a snímanie prírodných scenérií.

Z 6II

Model Z 6II nadväzuje na úspech modelu Z 6. Ponúka robustnosť a jednoduché použitie, schopnosť produkovať profesionálne videá vo filmovej kvalite a vysoký výkon pri snímaní statických okamihov. Odolnosť fotoaparátu proti prachu a kvapkajúcej vode je podporou pri nepretržitom snímaní v náročných podmienkach a nová schopnosť reverzného otáčania zaostrovacieho prstenca umožňuje používateľom manuálne zaostrovať v smere, na ktorý sú zvyknutí.

Pokiaľ ide o možnosti videa, fotoaparát dokáže poskytnúť výstup 4K UHD a Full HD vo filmových formátoch založených na formáte FX aj DX. Formát snímania HLG zase zachováva viac detailov, väčší dynamický rozsah a kontrast – čo minimalizuje požiadavky na ďalšie spracovanie[2]. Vylepšená funkcia automatického zaostrovania s detekciou očí a detekciou zvierat poskytuje rozšírené možnosti zaostrovania objektov počas snímania videa.

Tieto funkcie automatického zaostrovania sú veľkou podporou aj pri fotografovaní statických snímok a spolupracujú s vyššou rýchlosťou a výkonom fotoaparátu. Fotoaparát Z 6II podporuje sériové snímanie rýchlosťou 14 sn./s[3] a ponúka väčší maximálny počet snímok pri sériovom snímaní: 200 obrázkov vo formáte JPEG alebo 124 12-bitových nekomprimovaných obrázkov RAW v jednej sérii.

Fotoaparát Z 6II je vhodný pre používateľov, ktorí chcú okrem fotografií snímať aj videá vo filmovej kvalite pomocou kompaktného systému. Je to fotoaparát na profesionálnu produkciu videa, alebo napríklad na svadobné fotografovanie, kde je kľúčová ľahká manipulácia, flexibilita a nekompromisná kvalita výstupu. 

Systém s bajonetom Nikon Z

Obidva fotoaparáty využívajú systém s bajonetom Nikon Z, ktorý zaisťuje, aby sa svetlo dostalo na celý snímač vrátane extrémnych rohov. V kombinácii s rozširujúcim sa radom objektívov NIKKOR Z – alebo viac ako 300 kompatibilnými objektívmi NIKKOR s bajonetom Nikon F prostredníctvom bajonetového adaptéra FTZ – posúvajú tradíciu optickej dokonalosti a inovácie spoločnosti Nikon do nových rozmerov.

Príslušenstvo

Multifunkčný Battery pack MB-N11 obsahuje tlačidlo spúšte a ovládacie prvky na zvislé snímanie. Okrem toho obsahuje aj port USB-C, ktorý umožňuje postupne nabiť dve batérie, keď je odpojený od fotoaparátu.

Bezdrôtový diaľkový ovládač – vysielač s prijímačom WR-R11b umožňuje bezdrôtové ovládanie spúšte fotoaparátu a synchronizáciu spúšte viacerých fotoaparátov prepojených s hlavným fotoaparátom. Model WR-R11b je kompatibilný s konkrétnymi fotoaparátmi Nikon a je možné ho použiť aj na ovládanie externých bleskov – napríklad blesku SB-5000 – v zostavách pokročilého bezdrôtového osvetlenia. Model WR-R11b je tiež kompatibilný s diaľkovým ovládačom WR-1, profesionálnym ovládačom s možnosťou ovládania na veľké vzdialenosti.

Veľkolepý do posledného detailu. Z 7II

 • Viac výkonu, viac detailov: Široký bajonet Nikon Z dopĺňa veľký plnoformátový snímač s rozlíšením 45,7 Mpx a dva procesory EXPEED. Získate výhodu väčšieho dynamického rozsahu a čistejšieho obrazu v širokom rozsahu citlivostí ISO. Natáčajte video v rozlíšení až 4K/60p.
 • Maximálna rýchlosť a spoľahlivosť: Dva sloty na karty vám umožňujú používať karty SD UHS-II v jednom slote a karty XQD alebo ultrarýchle karty CFexpress v druhom. Prispôsobte sa každému pracovnému postupu.
 • Absolútne presné automatické zaostrovanie s extrémne širokým pokrytím zaostrovacími bodmi: Využite extrémnu spoľahlivosť zaostrovania. Po prebudení z pohotovostného režimu sa fotoaparát vráti k zvolenému zaostrovaciemu bodu. Pri snímaní s objektívom so svetelnosťou f/2 alebo väčšou je k dispozícii meranie expozície až do hodnoty –4 EV.
 • Snímajte rýchlejšie a nepretržite – v tichosti: Rýchlosť snímania až 10 snímok za sekundu prináša nesmiernu flexibilitu, zatiaľ čo väčšia vyrovnávacia pamäť umožňuje fotografovať bez prerušenia.
 • Hľadáčik, ktorý drží krok: Elektronický hľadáčik s vysokým rozlíšením 3 690 000 bodov (EVF) sa môže pochváliť vysokou obnovovacou frekvenciou, ktorá výrazne znižuje prerušenie obrazu aj pri snímaní vysokou rýchlosťou uzávierky.
 • Zobrazenia, ktoré sa vám prispôsobia: Prispôsobiteľné zobrazenie informácií umožňuje rýchlo zmeniť nastavenia, alebo môžete pri fotografovaní statických snímok informačný displej úplne deaktivovať. Keď vyklopíte monitor a budete snímať v režime živého náhľadu, EVF sa automaticky vypne.
 • „Odolný“ je slabý výraz: Drsný terén, náročné poveternostné podmienky alebo scéna s dymostrojmi – kompletne utesnený model Z 7II nerobí kompromisy.
 • SnapBridge: Neustále sa vyvíjajúca aplikácia SnapBridge od spoločnosti Nikon teraz umožňuje aktualizovať firmvér fotoaparátu prostredníctvom inteligentného zariadenia.

Tvorte bez hraníc. Z 6II

 • Tvorte v akomkoľvek svetle: Široký bajonet Nikon Z a veľký plnoformátový snímač s rozlíšením 24,5 Mpx umožňujú získať čisté a detailné snímky v ultraširokom rozsahu citlivostí ISO. Automatické zaostrovanie pri slabom svetle teraz funguje až do -6 EV s objektívom f/2 (alebo svetelnejším).
 • Oveľa rýchlejší: Snímajte v plnom rozlíšení frekvenciou až 14 snímok za sekundu s kontinuálnym automatickým zaostrovaním a automatickou expozíciou. Zachyťte až 200 fotografií vo formáte JPEG alebo 124 12-bitových nekomprimovaných obrázkov vo formáte RAW v jednej sérii.
 • Dvojica procesorov EXPEED: Vďaka dvom procesorom máte k dispozícii dvojnásobný výkon na všetko – od automatického zaostrovania po kapacitu vyrovnávacej pamäte. Výkon fotoaparátu je hodvábne plynulý ako pri filmovaní, tak pri snímaní fotografií.
 • Duálny slot na karty: Prispôsobte sa každému pracovnému postupu. Môžete používať karty SD UHS-II v jednom slote a karty XQD alebo najnovšie ultrarýchle karty CFexpress v druhom.
 • Výkonné multimediálne zariadenie: Zachyťte ostrejšie a čistejšie videozáznamy so širším dynamickým rozsahom. Počas snímania máte k dispozícii AF s detekciou očí a detekciou zvierat a výstup videa si môžete vybrať podľa potreby.
 • Odolná konštrukcia: Vďaka mimoriadne pevnému a ľahkému rámu zo zliatiny horčíka sa fotoaparát ľahko prenáša a je dostatočne odolný na to, aby zvládol akékoľvek prostredie. Je úplne utesnený proti prachu, nečistotám a vlhkosti.
 • NIKKOR Z: Vychutnajte si filmovú hĺbku ostrosti, ktorú môžete dosiahnuť so širokým výberom kompaktných objektívov NIKKOR Z s rýchlym zaostrovaním.
 • Všestrannosť systému Z: Externé blesky môžete použiť aj pri vysokých frekvenciách snímania až 14 snímok za sekundu. Bajonetový adaptér FTZ poskytuje kompatibilitu s viac ako 300 objektívmi NIKKOR s bajonetom Nikon F.
 • SnapBridge: Neustále sa vyvíjajúca aplikácia SnapBridge od spoločnosti Nikon teraz umožňuje aktualizovať firmvér fotoaparátu prostredníctvom inteligentného zariadenia.

Odporúčané ceny produktov:

Predajné ceny

Nikon Z 6II ….. 2 099,- Eur
Set Nikon Z 6II + Nikkor Z 24-70mm f/4 S ….. 2 699,- Eur

Nikon Z 7II ….. 3 149,- Eur
Set Nikon Z 7II + Nikkor Z 24-70mm f/4 S ….. 3 799,- Eur

V termíne od 14.10.2020 do 10.1.2021 budú fotoaparáty v rámci akcie Ušetri s Nikonom v ponuke za akciové ceny. Viac informácií na www.nikon.sk.

Akciové ceny

Nikon Z 6II ….. 1 849,- Eur,- Eur
Set Nikon Z 6II + Nikkor Z 24-70mm f/4 S ….. 2 449,- Eur

Nikon Z 7II ….. 2 849,- Eur
Set Nikon Z 7II + Nikkor Z 24-70mm f/4 S ….. 3 499,- Eur

Zahájenie predaja modelu Z 6II bude 5.11.2020 a modelu Z 7II 10.12.2020.

Sledujte live stream z predstavenia produktov dnes 14.10.2020:

      o 14:00 v angličtine (link tu)

      o 17:00 v češtine (link tu)


Poznámky:

[1]  K dispozícii pre Z 6II prostredníctvom aktualizácie firmvéru, ktorá má byť vydaná vo februári 2021.

[2] Na zachytenie bohatých záznamov HLG pomocou fotoaparátu Nikon Z 6II je potrebný externý videorekordér.

[3] 14 sn./s s automatickým zaostrovaním na jednotlivé zaostrovacie body, 12 sn./s v iných režimoch činnosti AF.

Produktové fotografie Nikon Z 6II

Produktové fotografie Nikon Z 6II

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *