Tvorte slobodne: NIKKOR Z 28 – 75 mm f/2,8

S alebo nie S? To je otázka! Spoločnosť Nikon dnes prekvapujúco uvádza nový zoom objektív v štandardnom rozsahu 28 až 75 mm a konštantnej svetelnosti f/2,8. A čo je na tom prekvapujúce? No predsa to, že Nikon má vo svojom portfóliu dva objektívy takmer totožného rozsahu, z ktorých jeden je s rovnakou svetelnosťou Nikkor 24–70 mm f/2,8. Druhý objektív má o jeden expozičný stupeň nižšiu svetelnosť, Nikkor 24–70 mm f/4. Obidva tieto objektívy patria do takzvanej S line – línie objektívov s najvyššou optickou kvalitou a tomu zodpovedá ich cena 1 059 € v prípade menej svetelného objektívu a 2 289 € v prípade svetelného profi objektívu. A teraz to najväčšie prekvapenie! Nový svetelný zoom sa bude predávať s odporúčanou cenou 989 €!

Od súčasných dvoch objektívov ho odlišuje jemné zmenená ohnisková vzdialenosť keď 4 mm na širokom konci pridáva, ale zároveň pridáva aj 5 mm na druhom konci objektívu. Nový objektív nie je S objektívom, ale po skúsenostiach s ostatnými objektívmi ktoré nepatria do radu S sa toho absolútne neobávam. Objektív bude stále vysokokvalitný a dokonca odolný voči stekajúcej vode a prachu. Osloví tak nielen profesionálov, ale aj nadšených fotografov, cestovateľov, reportážnych či dokumentárnych fotografov. Teším sa, že spoločnosť sa rozhodla dopriať takýto svetelný zoom širšej verejnosti a pomôže tak kreatívne tvoriť aj tým, ktorí si zoom s konštantou svetelnosťou f/2,8 doteraz pre vysokú cenovku nemohli dovoliť.

Viac sa dočítate v tlačovej správe.

Tlačová správa

Spoločnosť Nikon dnes predstavuje nový štandardný objektív so zoomom pre plnoformátové mirrorless fotoaparáty Nikon Z. Objektív NIKKOR Z 28 – 75 mm f/2,8 sa môže pochváliť všestranným rozsahom ohniskových vzdialeností od širokouhlého záberu až po krátky teleobjektív, vysokou konštantnou svetelnosťou a presným zaostrovaním. Od pouličných scén cez krajinu až po portréty – je to skvelý objektív na bežné fotografovanie pre používateľov fotoaparátov Nikon Z, ktorí chcú rozvinúť svoju kreativitu.

Vďaka ľahkej konštrukcii a ostrej optike umožňuje objektív NIKKOR Z 28 – 75 mm f/2,8 zachytiť vynikajúce snímky všetkého, čo ľudí inšpiruje. Všestranný rozsah zoomu pokrýva množstvo klasických ohniskových vzdialeností, zatiaľ čo konštantná svetelnosť f/2,8 poskytuje väčšiu slobodu pri skúšaní nových nápadov: používatelia môžu jednoducho zachytiť atmosféru v situáciách so slabým svetlom, alebo skúmať kreatívny potenciál malej hĺbky ostrosti. Môžu tiež snímať s kratšími časmi uzávierky s využitím prirodzeného svetla a „zmraziť“ pohyb.

Objektív NIKKOR Z 28 – 75 mm f/2,8 zaostruje rýchlo a presne, dokonca aj pri snímaní zblízka, a vykresľuje nádherný bokeh, ktorý používateľom umožňuje posunúť portréty na vyššiu úroveň. Tento objektív pre plnoformátové fotoaparáty radu Z je tiež vhodný na snímanie videosekvencií: rozsah zoomu možno využiť na snímanie širokých situačných záberov a záberov so stredným priblížením. Výhodou je eliminovanie zmeny uhla záberu pri zaostrovaní (focus breathing).

Zurab Kiknadze, Product Manager, Nikon Europe hovorí: „Objektívy so svetelnosťou f/2,8 boli tradične vyvíjané pre profesionálov, ale optické výhody bajonetu Nikon Z nám umožňujú ponúknuť objektív NIKKOR Z 28 – 75 mm f/2,8 za dostupnejšiu cenu. Sme nadšení tým, že stále viac fotografov posúva svoje schopnosti na vyššiu úroveň vďaka využitiu tvorivých možností, ktoré im dokáže poskytnúť objektív s vysokou konštantnou svetelnosťou, ako je tento.”

Súhrn hlavných vlastností: NIKKOR Z 28-75mm f/2.8

Štandardný rozsah zoomu: zahrňte väčšiu časť scény na 28 mm ohnisku. Vytvárajte pôsobivé portréty so 75 mm ohniskovou vzdialenosťou.

Svetelnosť f/2,8: vysoká konštantná svetelnosť objektívu umožňuje dosiahnuť konzistentnú expozíciu v celom rozsahu zoomu a vytvárať jasné snímky aj v slabom svetle. Používatelia môžu tiež snímať s kratšími časmi uzávierky s využitím prirodzeného svetla.

Nádherný bokeh: veľký bajonet Nikon Z, svetelnosť f/2,8 a clona s 9 lamelami produkujú nádherne jemný a prirodzene vyzerajúci bokeh.

Skvelý pri snímaní zblízka: najkratšia zaostriteľná vzdialenosť je iba 0,19 m na 28 mm ohnisku a 0,39 m pri ohniskovej vzdialenosti 75 mm.

Rýchle a presné zaostrovanie: zaostrovanie je plynulé, tiché a absolútne presné – dokonca aj pri fotografovaní zblízka.

Nádherné videosekvencie: zmena uhla záberu pri zaostrovaní je eliminovaná, takže zaostrenie možno meniť bez viditeľného vplyvu na uhol záberu. Plynulé ovládanie clony umožňuje zachytiť nádherné, prirodzene vyzerajúce zmeny jasu.

Intuitívne ovládanie: ovládací prstenec s plynulým pohybom bez aretovaných polôh možno používať na presné manuálne zaostrovanie alebo na nastavenie citlivosti ISO či korekcie expozície.

Odolnosť proti prachu a vlhkosti: objektív NIKKOR Z 28 – 75 mm f/2,8 je odolný voči prachu a kvapkajúcej vode¹ a má povrchovú úpravu, ktorá uľahčuje čistenie objektívu.

¹ Nie je zaručené, že objektív bude odolný voči prachu a kvapkajúcej vode vo všetkých situáciách a za každých podmienok.

Objektív bude dostupný 13. januára 2021.

Odporúčaná cena je 989 €.

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.