TRI OCENENIA TIPA WORLD AWARDS 2023 PRE OBJEKTÍVY A FOTOAPARÁT NIKON

Amsterdam, Holandsko, 13. apríla 2023: Spoločnosť Nikon dnes s potešením oznamuje, že na tohtoročnom udeľovaní cien TIPA World Awards uspela v troch kategóriách. Prvým produktom, ktorý si odniesol zlato, je fotoaparát Z 30, ktorý získal ocenenie „Best APS-C Vlogger Camera“ (Najlepší APS-C fotoaparát pre vloggerov). V kategórii objektívov získal NIKKOR Z 600mm f/4 TC VR S ocenenie „Best Supertelephoto Prime Lens“ (Najlepší superteleobjektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou), zatiaľ čo objektív NIKKOR Z 85mm f/1.2 S získal ocenenie „Best Portrait Lens“ (Najlepší portrétny objektív). Tieto tri ocenenia poukazujú na stály záväzok spoločnosti Nikon vyrábať inovatívnu techniku, ktorá fotografom umožňuje posúvať hranice kreativity.

Porota organizácie TIPA ocenila spoločnosť Nikon za reakciu na neustále rastúci záujem o tvorbu vlogov a živé vysielanie predstavením modelu Nikon Z 30, ktorý je ideálnou voľbou pre tvorcov obsahu, ktorí prechádzajú z kompaktných fotoaparátov a smartfónov. Na porotu tiež mimoriadne zapôsobil objektív NIKKOR Z 600mm f/4 TC VR S, ktorý bol označený za „objektív snov pre fotografov divokej prírody“. Objektív NIKKOR Z 85mm f/1.2 S získal úspech vďaka pôsobivým špecifikáciám a výkonu ako sú mimoriadne vysoká svetelnosť, nádherný bokeh a presné automatické zaostrovanie.

TIPA hodnotí fotoaparát Nikon Z 30 – víťaza ocenenia „Best APS-C Vlogger Camera”

Redaktori asociácie TIPA oceňujú, ako spoločnosť Nikon zareagovala na neustále rastúcu tvorbu vlogov a živé vysielanie tvorcov obsahu predstavením riešenia, ktoré ponúka väčšiu kreativitu, viac možností záznamu a predstavuje krok vpred oproti kompaktným fotoaparátom a smartfónom. Nikon Z 30 ponúka záznam videosekvencií v kvalite 4K frekvenciou 30p, snímanie spomalených videosekvencií v kvalite 1080 frekvenciou až 120 sn./s, otočný a výklopný 3-palcový monitor a stereofónny mikrofón zabudovaný v jeho hornej časti. Špecializované príslušenstvo na vlogovanie a pre tvorcov videí, ktoré je dostupné samostatne alebo v súprave s fotoaparátom Z 30, uľahčuje zostavenie komplexného kompaktného vybavenia. Toto príslušenstvo zahŕňa kožušinový protiveterný návlek SmallRig a diaľkové ovládanie Bluetooth od spoločnosti Nikon, ktoré možno bez problémov kombinovať s mini statívom/selfie gripom SmallRig. Fotoaparát Nikon Z 30 je možné zakúpiť ako samostatné telo alebo ako súpravu s rôznymi objektívmi a možno naň nasadiť aj plnoformátové objektívy radu Z (s príslušným orezom) čo je užitočné pre tých, ktorí už majú iné vybavenie Nikon.

TIPA hodnotí objektív NIKKOR Z 600mm f/4 TC VR S, víťaza ocenenia „Best Supertelephoto Prime Lens”

NIKKOR Z 600 – objektív snov pre fotografov divokej prírody – obsahuje vstavaný 1,4x telekonvertor, ktorý dokáže zmeniť objektív na 840 mm so svetelnosťou f/5,6. Práca vonku často znamená náročné svetelné a poveternostné podmienky, preto novo vyvinutá vrstva Meso Amorphous ponúka najlepšie antireflexné vlastnosti medzi objektívmi Nikon. Extrémne účinné vrstvy ARNEO a Nano Crystal Coat sa taktiež podieľajú na redukcii reflexov a odleskov. Automatické zaostrovanie je výrazne vylepšené vďaka motoru s kmitacou cievkou Silky Swift, ktorý na pohyb zaostrovacích skupín využíva namiesto ozubených kolies magnety. To prináša výhody pri snímaní statických záberov aj videosekvencií. Stabilizácia obrazu je pri takomto objektíve absolútne nevyhnutná a s kompatibilnými telami fotoaparátov dosahuje účinnosť až 5,5 EV. Konštrukcia a dizajn objektívu prinášajú rovnováhu aj po nasadení na statív, vďaka čomu je sledovanie objektov plynulejšie a presnejšie.

TIPA hodnotí objektív NIKKOR Z 85mm f/1.2 S, víťaza ocenenia „Best Portrait Lens“

Portrétni fotografi naplno ocenia tento objektív s klasickou ohniskovou vzdialenosťou, mimoriadne vysokou svetelnosťou, krásnym bokehom a pevnou konštrukciou, vďaka čomu je dokonalou voľbou na zachytenie úchvatných módnych, svadobných, budoár a samozrejme portrétových snímok. Pri fotografovaní s otvorenou clonou možno dosiahnuť nádherné rozostrené pozadie a pri nastavení clonového čísla f/2 sú svetelné zdroje vykreslené ako jemné a „snové“ kruhy. Ako súčasť prémiovej rodiny objektívov Nikon radu S prináša špičkovú optiku, ovládanie a kvalitu vyhotovenia na snímanie statických snímok aj videosekvencií, k čomu prispievajú dva motory STM. Automatické zaostrovanie s možnosťou okamžitého manuálneho doostrenia a programovateľný ovládací prstenec umožňujú jednoduché prispôsobenie funkčnosti individuálnemu štýlu každého fotografa.

Ceny TIPA World Awards sú všeobecne uznávané ako oslava špičkových spoločností a produktov najvyššej kvality v rámci odvetvia. Slúži tiež ako dôležitý referenčný znak a informácia pre spotrebiteľov pri rozhodovaní o kúpe.

Ďalšie informácie nájdete na webovej lokalite asociácie TIPA: www.tipa.com

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *