Štyri ocenenia EISA pre fotoaparáty a objektívy Nikon

Technológie si míľovými krokmi vo vývoji a neustálom pokroku razia miesto do našich domácností či na pracoviská. Dizajn, funkčnosť aj kvalitu posudzujeme nielen my spotrebitelia, ale samozrejme aj odborníci, ktorí vedia v konkurencii výrobkov rôznych značiek nájsť tie najlepšie. EISA je celosvetovo uznávané združenie odborníkov zo 61 odborných časopisov z 29 krajín sveta. Už viac ako 35 rokov vo vzájomnej spolupráci hodnotia produkty spotrebnej elektroniky.

V tomto roku sa Nikon teší zo štyroch prestížnych ocenení EISA Award 2020-2021. Dve ceny si vyslúžili fotoparáty a dve dostali objektívy NIKKOR. Nikon Z 50 vyhodnotili odborníci ako najlepší prístroj v pomere ceny a kvality, získal cenu v kategórii „Best Buy Camera“. Nikon D780 presvedčil o svojich kvalitách medzi full frame zrkadlovkami a stal sa najlepším v kategórii „Full Frame Camera“ Medzi profi teleobjektívmi so zoomom vynikol AF-S NIKKOR 120–300 mm f/2,8E FL ED SR VR a zvíťazil v kategórii „Professional Telephoto Zoom Lens“. Vynikajúci portrétny objektív NIKKOR Z 85 mm f/1,8 S získal cenu v kategórii „Portrait Lens“.

Viac o vlastnostiach produktov Nikon, ktoré odborníci na ocených fotoaparátoch a objektívoch vyzdvihli si prečítajte v komentároch k jednotlivým oceneniam:

Komentár združenia EISA k fotoaparátu Nikon Z 50

Víťaz ocenenia „Best Buy Camera“ 2020–2021

Fotoaparát Nikon Z 50 svojou konkurenčnou cenou a excelentnou kvalitou získal ocenenie EISA Best Buy Camera (Výhodná kúpa) 2020-2021. Tento mirrorless fotoaparát kompaktných rozmerov s obrazovým snímačom formátu APS-C (DX) je jednoducho ovládateľným prístrojom, ktorý vďaka odolnej konštrukcii tela odoláva klimatickým vplyvom a je ideálny na cestovanie.

Fotoaparát ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu s dobrým dynamickým rozsahom, ktorý umožňuje zachytenie detailov vo svetlách i hlbokých tieňoch. Prístroj Z 50 je vybavený rovnakým systémom spracovania obrazu EXPEED 6 ako fotoaparáty Nikon formátu FX, čo umožňuje záznam videa 4K pri 30 sn./s alebo záznam videa Full HD až pri 120 sn./s. Automatické zaostrovanie je rýchle a presné a ponúka veľmi užitočnú funkciu zaostrovania s detekciou očí a (vďaka aktualizácii firmvéru) aj zaostrovanie s detekciou zvierat.

Komentár združenia EISA k fotoaparátu Nikon D780

Víťaz ocenenia „Full Frame Camera“ 2020–2021

Nikon D780 je digitálna jednooká zrkadlovka formátu FX s obrazovým snímačom CMOS BSI s 24,5 miliónmi pixelov. Toto vybavenie v kombinácii s rýchlym systémom spracovania obrazu EXPEED 6 poskytuje štandardný rozsah citlivostí až do hodnoty ISO 51 200 a otvára tak viac možností v oblasti fotografickej tvorby. Výklopný dotykový LCD monitor  pomáha fotografom a videografom získať požadované uhly pohľadu pri snímaní z nadhľadu alebo z podhľadu.

Fotoaparát je nástupcom modelu Nikon D750 a prináša množstvo vylepšení, ako je lepšie spracovanie obrazu, viac možností a funkcií v oblasti videa (až do 4K UHD 30 sn./s vo formáte N-Log), spomalený záznam a časozberné snímanie. Výrazne vylepšený hybridný systém automatického zaostrovania zaručuje rýchle automatické zaostrovanie pri fotografovaní a filmovaní s využitím LCD monitora.

Komentár združenia EISA k objektívu AF-S NIKKOR 120–300 mm f/2,8E FL ED SR VR

Víťaz ocenenia „Professional Telephoto Zoom Lens“ 2020–2021

Tento výkonný teleobjektív so zoomom je vhodný pre profesionálne použitie v náročných podmienkach. Jeho konštantná vysoká svetelnosť v celom rozsahu ohniskových vzdialeností ponúka výhodu v mnohých oblastiach vrátane portrétnej fotografie, fotografie športu v interiéri aj exteriéri a fotografie prírody. Aj pri použití plne otvorenej clony F2,8 poskytuje tento NIKKOR objektív vďaka novému optickému členu SR výnimočné rozlíšenie na digitálnych jednookých zrkadlovkách formátu FX s minimálnou farebnou vadou.

S objektívom sa perfektne pracuje aj vďaka účinnej redukcii vibrácií a dôkladnému utesneniu proti klimatickým vplyvom. Všestrannosť objektívu ďalej rozširuje jeho kompatibilita s telekonvertormi Nikon 1,4× a 2×.

Komentár združenia EISA k objektívu NIKKOR Z 85 mm f/1,8 S

víťaz ocenenia „Portrait Lens“ 2020–2021

Tento vynikajúci portrétny objektív s klasickou ohniskovou vzdialenosťou 85 mm je pôsobivým doplnkom mirrorless systému Nikon Z, kde vyčnieva z radu medzi veľmi silnou konkurenciou. Doposiaľ najlepší objektív Nikon s ohniskovou vzdialenosťou 85 mm je obdivuhodný pri clone f/1,8. Plne odclonený má kvalitnú kresbu s optimálnou mierou neostrosti v okrajoch obrazu a s kontrastom požadovaným portrétnymi fotografmi. Pri zaclonení zas poskytuje excelentný optický výkon.

Objektív navyše nemá žiadne skreslenie, ponúka rýchle automatické zaostrovanie a jeho mechanické prevedenie spĺňa vysoké štandardy vrátane odolnosti voči klimatickým vplyvom pre možnosť použitia v ľubovoľných podmienkach.

Každý rok sú udeľované ceny EISA novým výrobkom, ktoré kombinujú najpokročilejšie technológie a žiaduce funkčné vybavenie s prvotriednou výkonnosťou. Ceny EISA zahŕňajú najdostupnejšie výrobky s ideálnym pomerom ceny a výkonu aj najprestížnejšie produkty modernej spotrebnej elektroniky. Kategórie ocenení sa menia každý rok, odrážajú vývoj dizajnu a funkcií výrobkov a označujú najlepšie produkty vo svojej triede. 

Ďalšie informácie nájdete na webovej stránke združenia EISA: https://www.eisa.eu/

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.