Šťastná sedmička! Najčítanejšie články na Nikonblog.sk v roku 2016

Petr Lindner z českého Nikonblogu tvrdí, že štatistika nie je nuda. A má pravdu. Práve on ma inšpiroval k tomu, aby som aj ja spracoval najčítanejšie články zo slovenského Nikonblogu podobne, ako to urobil on v článku Co jste nejraději četli na Nikonblogu v roce 2016.

TOP2016

Ja budem mať ale ľahšiu úlohu, keďže Nikonblog.sk funguje necelý rok od 1.marca 2016. Predstavujem vám jednoducho šťastnú sedmičku. 🙂

1.

https://www.nikonblog.site/sedem-dovodov-preco-stale-pouzivam-zrkadlovky-nikon-podla-thoma-hogana/

Potvrdilo sa asi známe, že jemne kontroverzné témy čítate veľmi radi, zvlášť, keď odzrkadľujú vývoj trhu, ktorý pozorne sledujete. Článok profesionálneho fotografa Thoma Hogana o tom, prečo stále používa zrkadlovky Nikon vás mnohých primäl k diskusii. Priznám sa, že som očakával búrlivejšie reakcie, no vaša „debata“ bola viac ako korektná. Veľmi som sa tomu potešil, že aj keď nesúhlasíte s iným názorom, dáte ho najavo veľmi kultivovane.

2.

https://www.nikonblog.site/cvak-zavierky-je-sexy-peter-reefe/

Prekvapilo ma, že druhým najčítanejším článkom bol rozhovor s mladým fotografom eventov, reportáží a dievčat Petrom Reefe. Chlapi, chlapi, myslím, že tie baby zohrali svoje…! J Tak či onak, tí ktorí ste si článok nestihli prečítať, môžete tak urobiť teraz. Mne sa na interview páčila Reefeho bezprostrednosť a otvorenosť, s akou komunikoval a aj keď som preto nemohol použiť všetky jeho výrazy a vyjadrenia, stále v interview toho ostalo dosť na prečítanie.

3.

https://www.nikonblog.site/10-tipov-pre-skore-ranne-fotky-nielen-prveho-snehu/

Zdá sa, že v roku 2017 sa budem viac venovať aj tipom a trikom ako nafotiť ten ktorý žáner alebo záber. Nasledujúce dva články boli totiž tipy ako fotografovať. Prvým z týchto článkov bol jednoduchý tip ako na skoré ranné fotografie (nielen) prvého snehu. Čítanosť tohto článku ma milo prekvapila, keďže bol zverejnený len nedávno. Je samozrejme stále aktuálny, nakoľko na veľkej časti nášho územia práve nasnežilo. 🙂

4.

https://www.nikonblog.site/nepozujte-fotte-jednoducho-zivot-fotografujeme-deti-i/

Deti sú snáď najčastejším objektom fotografujúcich. Myslím si, že s prehľadom porazia aj krajinku. No podobne, ako pri krajinárskej fotografii, aj tu hrozí, že fotografie skončia v póze sladkastého štylizovaného gýču. Preto moja rada pri fotení znie: „Zabudnite na štylizáciu.“

5.

https://www.nikonblog.site/ako-britva-i-ako-maslo-prakticke-skusenosti-s-af-s-nikkor-105mm-f1-4e-ed/

Že vás zaujíma technika, to vieme. Technika k fotografii jednoducho patrí. A keď sa zasnúbi technika s umením, vznikajú prístroje s dušou. A presne takýmto prístrojom je portrétny objektív Nikkor AF-S 105mm f/1,4E ED. Je to najčítanejšia recenzia na Nikonblog.sk a nečudujem sa. Tento objektív je optický skvost, ktorý napríklad na DXO mark porazil všetky objektívy do 200mm.

6.

https://www.nikonblog.site/peter-lindbergh-a-pirelli-kalendar-proti-teroru-perfekcionalizmu/

To, že ste radi čítali aj filozofické či etické nuansy fotografie ma nesmierne potešilo. Peter Lidbergh fotografoval Pirelli kalendár pre rok 2017 čo najnaturálnejším spôsobom. Hviezdy filmového neba bez mejkapu a bez retuše. Dúfam, že tento trend v módnej fotografii vydrží čo najdlhšie.

7.

https://www.nikonblog.site/vyberame-objektiv-i-ohniskova-vzdialenost-zoom-crop-simulator-objektivov/

Výberu fototechniky sa budeme venovať i naďalej. Vás najviac zaujal článok o výbere objektívu z hľadiska ohniskovej vzdialenosti, rozsahu zoomu a vplyvu orezového (crop) faktora na uhol záberu. Výbornou pomôckou je simulátor objektívov Nikon, kde si vyberiete model fotoaparátu a konkrétny objektív a simulátor vám názorne zobrazí rozsah ohnísk a im prislúchajúce uhly záberu.

Na záver a do nového začiatku

Tak, toto bola šťastná sedmička článkov, ktorej ste venovali najväčšiu pozornosť. Musím zároveň napísať, lebo tento sedmový výber je veľmi pestrý, že najnavštevovanejšou sekciou na Nikonblog.sk bola sekcia fotografujeme. Páčia sa vám tipy, inšpirácie a návody „ako na to“. Budem na to myslieť v novom roku 2017 a verím, že v tejto sekcii nájdete opäť zaujímavé inšpiratívne články. Ak by ste mali nápady na témy, ktoré by vás zaujímali a o ktorých by ste chceli čítať, prosím, napíšte nám ich do komentárov a my sa posnažíme vaše priania splniť. Ešte raz všetko dobré do nového roku, veľa osobnej pohody, pokoja, pracovných úspechov a zábavy s fotografovaním!

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *