Softvér Utility Webcam umožňuje používať fotoaparát ako webkameru

Virtuálne stretnutia cez rôzne aplikácie sa v posledných mesiacoch stali bežnou súčasťou života – video konferencie, firemné porady, prednášky, kurzy, tréningy, vyučovanie, alebo aj rozhovory s blízkymi. Žijeme pripojení, pred obrazovkami a kamerami. Kamerou sú dnes už bežne vybavené počítače, tablety aj mobily. Nájde sa ale niekoľko dôvodov, prečo vstavanú kameru používať nechcete, alebo nemôžete. Od toho, že môže byť nefunkčná, až po to, že chcete alebo potrebujete lepšiu perspektívu, kvalitnejší obraz, či možnosti nastavenia obrazu.

Pre majiteľov kompatibilných fotoaparátov Nikon prichádza spoločnosť s možnosťou premeniť fotoaparát na kvalitnú webkameru. Potrebné je k tomu si stiahnuť software Webcam Utility na webových stránkach Nikon centra sťahovania, nainštalovať ho do počítača a prepojiť ho s fotoaparátom cez USB kábel. Stiahnutie softwaru je bezplatné  a je kompatibilný s operačnými systémami Windows 10 (64-bit) a macOS verzie 10.13, 10.14, 10.15.

Webcam Utility stiahnete tu: 
https://downloadcenter.nikonimglib.com/en/products/548/Webcam_Utility.html

Kompatibilné fotoaparáty:

Z 7II, Z 7, Z 6II, Z 6, Z 5, Z 50, D6, D5, D850, D810, D780, D750, D500, D7500, D7200, D5600, D5500, D5300, D3500

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

4 komentáre

  1. Mam D7200 a nefunguje to v programe Viber. Mam najnovsiu verziu Viber-u a zjavne to nie je kompatibilne. Microsoft Teams funguje bez problemov, Online testery webkamery tiez rozoznaju moj Nikon, ale Viber nie. To len pre info. Este dodam ze mam Windows 10 Pro x64

  2. Nainštaloval som to a aj to takmer fungovalo, ibaže môj D500 sa po krátkom čase nahrávania samovoľne vypne. Neviete prosím poradiť, ako tomu predísť?

    1. Po akom čase sa vypne? Fotoaparáty sa po určitom čase nahrávania vypínajú. Myslím, že u D500 je to 29,59min alebo dosiahnutie ukladaného súboru 4GB. Keď je spustené nahrávanie, nijaký foťák neumožní neobmedzený prenos. Bez nahrávania, iba streamovanie, by to malo fungovať neobmedzene, teda kým bude mať energiu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.