Profi zoom a nový štandard pre Nikon Z systém sú tu!

NIKKOR AIS 50 mm f/1,2 som svojho času používal na Nikone FM3A aj Nikone F3 a na svoju dobu to bol geniálny štandardný objektív. Dalo sa s nim na filmy citlivosti ISO400 fotografovať v uliciach mesta. Objektív sa stále dá kúpiť nový a aj prakticky ho môžete dnes používať na zrkadlovkách aj mirrorless fotoaparátoch (cez FTZ adaptér) Nikon. Je vyrobený ako tank a dlhé roky udával štandard medzi svetelnými 50 mm objektívmi. Mal som ho rád a priznám sa, že stále ma láka vyskúšať ho, ako sa mu bude dariť na Nikon Z mirrorlessoch. No a teraz budem mať o dôvod viac – porovnať objektív sú súčasným štandardom! Nikon dnes uvádza nový NIKKOR Z 50 mm f/1,2 S ktorý v sebe implementuje najnovšie technológie za účelom dosiahnutia maximálnej obrazovej kvality a pohodlia vďaka implementovaniu automatického zaostrovania. To je dokonca „multifocusing“ a podľa dnešnej terminológie to značí, že o zaostrovanie sa starajú dve AF jednotky – dva zaostrovacie motory presného STM typu poháňajú dve zaostrovacie skupiny optických prvkov. Zaostrovanie tak funguje bleskovo a ponúka lepšiu optickú kvalitu aj pri blízkom zaostrení.

Spoločnosť Nikon dnes predstavuje aj druhý profesionálny objektív. NIKKOR Z 14-24 mm f/2,8 S je posledným z pomyslenej „svätej trojice“ profi zoom objektívov, ktoré vždy boli povinnou súčasťou výbavy profesionálneho reportéra. Tento objektív teraz dopĺňa rozsah svetelných zoomov o ultraširokouhlé a širokouhlé ohniská. Spolu s objektívom NIKKOR Z 24-70 mm f/2,8 S a NIKKOR Z 70-200 mm f/2,8 VR S tvorí trojicu, ktorú v Japonsku nazývajú „veľkým drakom“. Tento najkratší ultraširokouhlý svetelný zoom pre full-frame mirrorless je určený pre profesionálnych reportážnych fotografov, fotografov športu, ale i pre fotografov architektúry, krajiny a scenérií.

Tlačová správa

NOVÉ MÍĽNIKY MEDZI OBJEKTÍVMI ROZŠIRUJÚ PONUKU OBJEKTÍVOV PRE NIKON Z

Amsterdam, Holandsko, 16. septembra 2020: Spoločnosť Nikon dnes predstavuje dva nové objektívy NIKKOR Z: NIKKOR Z 50 mm f/1,2 S, prvý objektív radu Z s pevnou ohniskovou vzdialenosťou a svetelnosťou f/1,2, a NIKKOR Z 14 – 24 mm f/2,8 S, najkratší plnoformátový ultraširokouhlý zoom objektív na svete so svetelnosťou f/2,8¹. Obidva objektívy prinášajú do stále sa rozširujúceho mirrorless systému Nikon Z významné schopnosti a nové možnosti.

Objektív NIKKOR Z 50 mm f/1,2 S má v rámci systému Nikon Z špeciálne miesto. Vďaka svojej neuveriteľnej rozlišovacej schopnosti, presnému automatickému zaostrovaniu a výnimočným možnostiam kontroly nad obrazom sa tento profesionálny štandardný objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou stáva novým štandardom. Od hladko rozostreného pozadia (bokeh) až po precízne detaily bodových svetelných zdrojov, profesionálni tvorcovia budú môcť využívať nové úrovne hĺbky a detailov pri klasickej ohniskovej vzdialenosti 50 mm pri snímaní fotografií i natáčaní videa. Tento objektív naplno využíva pozoruhodné schopnosti bajonetu Nikon Z pri sústredení svetla a svetelnosť f/1,2 umožňuje precíznu kontrolu nad hĺbkou ostrosti.

NIKKOR Z 14 – 24 mm f/2,8 S uzatvára trojicu vysokovýkonných zoom objektívov pre systém Nikon Z. Tento objektív je výnimočný vynikajúcou kresbou a kompaktnou konštrukciou. Pokročilá optika, široký bajonet Nikon Z a konštantná svetelnosť f/2,8 prinášajú vzrušujúci výkon, ktorý konkuruje aj objektívom s pevnou ohniskovou vzdialenosťou. Pokles jasu v okrajových častiach snímky (vinetácia) je účinne regulovaný, aj keď snímate s doširoka otvorenou clonou a redukcia reflexov a závoja umožňuje dosiahnuť ohromujúcu čistotu obrazu. Fotografi môžu vdýchnuť život do každej architektonickej kompozície, krajiny či nočnej panorámy, ktorú sa rozhodnú zachytiť.

Dirk Jasper, produktový manažér zo spoločnosti Nikon Europe, povedal: „Toto sú významné nové objektívy NIKKOR Z a sme hrdí, že ich môžeme ponúknuť profesionálom. Náš nový objektív 14 – 24 mm dokonale dopĺňa trojicu profesionálnych objektívov NIKKOR Z so zoomom, zatiaľ čo 50 mm mirrorless objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou predstavuje cenovo dostupnejšiu alternatívu pre profesionálov, ktorí požadujú optický výkon blížiaci sa nášmu pozoruhodnému objektívu Noct z radu S-line, pričom tento nový objektív navyše implementuje automatické zaostrovanie.”

Umenie v detailoch. NIKKOR Z 50 mm f/1,2 S

Profesionálny objektív so svetelnosťou f/1,2 a pevnou ohniskovou vzdialenosťou. Prepracovaný bokeh. Precízne detaily bodových svetelných zdrojov. Neuveriteľná ostrosť od okraja po okraj. Veľkolepé výsledky pri slabom svetle.

Pokročilá optická konštrukcia. Obsahuje 17 prvkov v 15 skupinách vrátane 2 prvkov zo skla ED a troch asférických prvkov.

Zaostrovanie bez zaváhania. Automatické zaostrenie je rýchle, plynulé a úplne tiché. Zaostrená oblasť bude vykreslená ostro a to aj pri snímaní z krátkej vzdialenosti alebo s malou hĺbkou ostrosti.

Pozoruhodne čisté snímky. Antireflexné vrstvy Nano Crystal Coat a ARNEO od spoločnosti Nikon bojujú proti reflexom a závoju, a to aj pri snímaní v protisvetle.

Videosekvencie vo filmovej kvalite. Vysoká svetelnosť objektívu umožňuje veľkú kontrolu nad hĺbkou ostrosti. Zmena uhla záberu pri zaostrovaní je úplne eliminovaná.

Profesionálne ovládanie. Ovládací prstenec je tichý a tlačidlo Fn je možné prispôsobiť. Informačný panel OLED vám umožňuje rýchlo a ľahko overiť dôležité informácie o snímaní.

Utesnený voči poveternostným vplyvom. Každá pohyblivá časť objektívu je utesnená a okolo kovového bajonetu sa nachádza gumené tesnenie.

Kráľ priestoru. NIKKOR Z 14 – 24 mm f/2,8 S

Profesionálny ultraširokouhlý objektív so zoomom a svetelnosťou f/2,8. Široký bajonet Nikon Z a konštantná svetelnosť f/2,8 poskytujú senzačný výkon.

Vynikajúci optický výkon. Ostrosť je výnimočná až po okraje snímky. Antireflexné vrstvy Nano Crystal Coat a ARNEO od spoločnosti Nikon eliminujú nežiadúce reflexy a závoj.

Odolná a spoľahlivý. Rozsiahle utesnenie okolo všetkých pohyblivých častí objektívu ho spoľahlivo chránia proti prachu a vlhkosti. Bajonet z hliníkovej zliatiny znižuje hmotnosť a zvyšuje životnosť.

Pripravený na filmovanie. Automatické zaostrovanie je plynulé a tiché a pri priblížení prakticky nedochádza k zmene uhla záberu alebo posunu zaostrenia. Máte k dispozícii precíznu kontrolu nad hĺbkou ostrosti priamo na objektíve.

Pripravený na použitie filtrov. V spojení s priloženou slnečnou clonou môžete používať skrutkovacie filtre s priemerom 112 mm. Zadný slot na filter umožňuje použitie gélových farebných filtrov.


¹ Medzi plnoformátovými ultraširokouhlými objektívmi so zoomom, najkratšou ohniskovou vzdialenosťou 14 mm a svetelnosťou f/2,8, k septembru 2020. Vyhlásenie na základe výskumu spoločnosti Nikon.

NIKKOR Z 14-24 mm f/2,8 S by mal byť v predaji za 2 499 € od konca októbra 2020 NIKKOR Z 50 mm f/1,2 S za cenu 2 289 € na prelome novembra / decembra 2020

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.