Profesionálna súprava Nikon Z 6 pre náročných filmárov

Predstavením nového radu mirrorless fotoaparátov Nikon posunul úroveň natáčania videa so svojimi prístrojmi na novú úroveň. Zrkadlovky síce ponúkajú podobne kvalitný výstup, ale komfort používania je pri Zetkách omnoho vyšší. Zvlášť Nikon Z 6 sa stal obľúbeným prístrojom nadšených tvorcov videa. Teším sa, že „len“ pri tom neostalo a spoločnosť zo svojich prístrojov robí naozaj dospelé nástroje pre vážnu filmovú tvorbu. Dozrel čas uspokojiť aj požiadavky najnáročnejších užívateľov, ktorí na výsledok svojej práce kladú vysoké nároky a chcú mať celý proces tvorby a spracovanie videa vo svojich rukách.

Len pred niekoľkými dňami bola pre prístroje Nikon Z ohlásená špecializovaná tabuľka LUT na úpravu videosekvencií vo formáte N-Log a uvedenie aktualizácie firmvéru pre podporu videovýstupu vo formáte RAW priamo z fotoaparátu. Dnes Nikon predstavuje výsledok týchto vylepšení a rozšírení možností – Pokročilú súpravu Nikon Z 6 pre video.

Súprava, ktorá bude v predaji už o niekoľko dní, obsahuje dôležité súčasti vybavenia a príslušenstvo, ktoré podstatne zjednoduší prácu s fotoaparátom a umožní nahrávať nekomprimované video. To budete potom môcť upraviť po svojom a dosiahnuť tak maximálnu kvalitu výstupu podľa svojho zámeru.

Sada obsahuje:

– Telo Nikon Z 6 s FTZ adaptérom, vďaka ktorému môžete na Z 6 používať aj objektívy s F bajonetom vrátane kinematografických objektívov.

– Dve batérie Nikon EN-EL15b, aby vás neprekvapila vybitá batéria uprostred natáčania.

– Klietku na fotoaparát SmallRig s rýchloupínacím systémom a rukoväťou, ktorá umožňuje pohyb fotoaparátu a zaznamenanie plynulých pohybov vo videosekvencii. Klietka má držiak na upevnenie monitoru Ninja V a rýchloupínací systém kompatibilný s príslušenstvom Manfrotto.

– Najdôležitejším príslušenstvom je externý monitor a rekordér nekomprimovaného záznamu Atomos Ninja V s dvomi batériami s kapacitou 5 200 mAh.

– HDMI kábel nevyhnutný na prepojenie zariadení.

Predaj Pokročilej súpravu Nikon Z 6 pre video začne 16. septembra 2019, predbežné objednávky sú možné už teraz. Cena súpravy v Nikon Store je 2 819 eur.


Tlačová správa

POKROČILÁ SÚPRAVA NIKON Z 6 PRE VIDEO: TU SA ZAČÍNA SNÍMANIE VIDEOSEKVENCIÍ POMOCOU FOTOAPARÁTOV MIRRORLESS

Bratislava, 10. septembra 2019: Spoločnosť Nikon predstavuje svoju prvú súpravu na tvorbu filmov pomocou fotoaparátov mirrorless pre video profesionálov aj tvorcov obsahu – pokročilú súpravu Nikon Z 6 pre video. Bola navrhnutá s ohľadom na voľnosť pohybu a poskytuje všetko potrebné, aby ste mohli rýchlo začať snímať, a všetky potrebné nástroje na tvorbu vysoko kvalitných videosekvencií. Zachovanie slobody pri prispôsobovaní ďalších komponentov tak, aby vyhovovali osobným požiadavkám tvorcov, umožňuje vyhnúť sa výdavkom na nepotrebné vybavenie.

Súprava obsahuje fotoaparát mirrorless Nikon Z 6 – a bajonetový adaptér FTZ, ktorý umožňuje bezproblémovú integráciu so širokou škálou objektívov NIKKOR s bajonetom Nikon F – vďaka čomu umožňuje snímať ultra vysokokvalitné plnoformátové videosekvencie 4K pri vysokých bitových rýchlostiach. Päťosová optická stabilizácia obrazu priamo vo fotoaparáte spolu s elektronickou stabilizáciou obrazu zabezpečujú neotrasiteľne stabilné zábery. Podporovaný je otvorený protokol Atomos, ktorý umožňuje bezproblémovú integráciu dodaného monitoru/rekordéru Atomos Ninja V.

Aktualizácia firmvéru, ktorá bude vydaná koncom tohto roka, bude podporovať nahrávanie vo formáte ProRes RAW od spoločnosti Apple z výstupu RAW fotoaparátu pri použití monitoru/rekordéru Atomos Ninja V, čo poskytuje maximálnu flexibilitu pri postprodukcii. Klietka na fotoaparát SmallRig s rýchloupínacím systémom má na vrchnej strane rukoväť, ktorá umožňuje jednoducho snímať plynulé pohyblivé videosekvencie a pohybovať fotoaparátom.

Táto špičková súprava pre nezávislých filmárov od spoločnosti Nikon ponúka lacné riešenie s kompaktnými rozmermi, ale obrovskými možnosťami. Táto súprava je od základov navrhnutá s ohľadom na flexibilitu, takže ju možno prispôsobiť pomocou ďalších doplnkov akémukoľvek štýlu tvorby filmov.

Dirk Jasper, Manager of Product Marketing spoločnosti Nikon Europe BV, zhrnul túto súpravu nasledovnými slovami: „Pokročilou súpravou Nikon Z 6 pre video prináša spoločnosť Nikon dlho očakávané riešenie pre pokročilých a profesionálnych tvorcov pohyblivého obsahu, ktorí chcú využiť špičkové schopnosti fotoaparátu Nikon Z 6 pri tvorbe videosekvencií. Keďže súprava je zameraná na základné potreby filmárov bez nepotrebného príslušenstva, predstavuje ideálnu počiatočnú súpravu na formovanie vášho osobného pracovného štýlu pri snímaní videa pomocou produktov Nikon a zároveň poskytuje výhodu, že umožňuje využívať nahrávanie vo formáte RAW, ktoré bude onedlho sprístupnené, vďaka čomu predstavuje investíciu do budúcnosti.“

Pokročilú súpravu Nikon Z 6 pre video je možné teraz si predbežne objednať, predaj sa začne 16. septembra 2019. Cena pre Nikon Store je 2 819 eur.

OBSAH SÚPRAVY:

Telo fotoaparátu Nikon Z 6: 24,5 Mpx, ISO 100 – 51 200, video s rozlíšením 4K získaným zo zdrojového rozlíšenia 6K s full-pixel readout, až 120 snímok za sekundu v rozlíšení FHD, 10-bitový protokol N-Log a výstup časového kódu, 8-bitový interný záznam s rýchlosťou až 144 Mb/s, funkcia spomaleného záznamu a snímanie v časozbernom režime priamo vo fotoaparáte.

Bajonetový adaptér Nikon FTZ: umožňuje používať objektívy NIKKOR s bajonetom Nikon F bez straty kvality vrátane širokej palety kinematografických objektívov.

Atomos Ninja V: flexibilné monitorovanie a záznam vo formátoch ProRes a DNxHR pripravených na úpravy.

Klietka na fotoaparát SmallRig s rýchloupínaním: vstavaný rýchloupínací systém kompatibilný s príslušenstvom Manfrotto umožňuje pripevniť fotoaparát za niekoľko sekúnd na statív alebo monopod.

Batérie Nikon EN-EL15b: dve nabíjateľné lítium-iónové batérie, ktoré zaisťujú, že budete vždy pripravení na filmovanie ďalšej scény.

Krútený flexibilný kábel HDMI: podporuje vysokorýchlostné rozhranie HDMI 2.0 pre záznamy s rozlíšením 4Kp60 ProRes a RAW a vysokou frekvenciou snímania.

Batérie s kapacitou 5 200 mAh: dve batérie a rýchlonabíjačka zaistia napájanie monitoru/rekordéru Atomos aj počas toho najdlhšieho snímania.

Rukoväť SmallRig pre klietku na fotoaparát: horná rukoväť, ktorá umožňuje jednoduché sledovanie objektu fotoaparátom.

SmallRig Magic Arm: upevnite monitor/rekordér Atomos Ninja V na klietku na fotoaparát pomocou svorky Magic Arm.

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *