Pražské fragmenty Stanislava Pokorného v Nikon Photo Gallery

Po viac ako 40 samostatných výstavách doma a v zahraničí a niekoľkých spoločných výstavách predstaví fotograf Stanislav Pokorný svoju tvorbu aj návštevníkom pražskej Nikon Photo Gallery (Újezd 19, Praha 1). Výstava Pražské fragmenty, ktorá prezentuje autorove aktuálne zameranie na mestskú krajinu a pražské detaily, bude prístupná od 24. januára do 10. marca 2019. 

Pražské fragmenty © Stanislav Pokorný: Zimný Žofín

V Nikon Photo Gallery pôsobil autor posledných desať rokov ako kurátor a medzi schôdzkami s inými fotografmi si z galérie odskakoval na foto potulky na Kampu, Malú Stranu alebo Petřín. Vystavené fotografie tak nezobrazujú východy a západy slnka nad známymi pražskými motívmi, ale sú to snímky vyfotené počas dopoludnia a skorého odpoludnia. Zároveň je to nostalgická výstava na rozlúčku, je tou poslednou, ktorú si môžete v Nikon Photo Gallery prezrieť. 

Pražské fragmenty © Stanislav Pokorný: Zimné ráno pri Vltave

Stanislav Pokorný vyštudoval Právnickú fakultu UK Praha a Inštitút tvorivej fotografie Sliezskej univerzity v Opave. Je členom Únie výtvarných umelcov, Federation of European Professional Photographers FEP a Asociácie profesionálnych fotografov Českej republiky, v ktorej v rokoch 2004-2017 pôsobil aj ako prezident a predseda správnej rady. Je autorom niekoľkých publikácií (Večery s fotografem a ďalšie) a článkov v odborných fotografických magazínoch. Tvorba Stanislava Pokorného je zastúpená v zbierkach Národného múzea fotografie Jindřichův Hradec a v súkromných zbierkach. Vo svojej práci sa zameriava hlavne na architektúru, portrét, krajinu, reportáž, panoramatickú fotografiu, reklamu a voľnú tvorbu.

 

Stanislav Pokorný – Pražské fragmenty

24.1. – 10.3.2019

Nikon Photo Gallery, Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana

Otváracie hodiny:  utorok – nedeľa, 12:00–19:00

Vstupné zdarma

www.nikonphotogallery.cz

Zdroj: Tlačová správa Nikon

Pred dvoma rokmi sa Petr Lindner pre český nikonblog zhovátal so Stanislavom Pokorným ako s fotografom a právnikom v jednej osobe o autorskom práve vo fotografii, o jeho pôsobení kurátora v Nikon Photo Gallery, o autorovej tvorbe a úrovni fotografie v našich končinách. Viac si prečítajte v článku.

Ako regulátor dnes bohužiaľ nefunguje už ani vkus. Rozhovor s fotografom, právnikom a kurátorom Nikon Photo Gallery Stanislavom Pokorným.

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.