Pražské fragmenty Stanislava Pokorného v Nikon Photo Gallery

Po viac ako 40 samostatných výstavách doma a v zahraničí a niekoľkých spoločných výstavách predstaví fotograf Stanislav Pokorný svoju tvorbu aj návštevníkom pražskej Nikon Photo Gallery (Újezd 19, Praha 1). Výstava Pražské fragmenty, ktorá prezentuje autorove aktuálne zameranie na mestskú krajinu a pražské detaily, bude prístupná od 24. januára do 10. marca 2019. 

Pražské fragmenty © Stanislav Pokorný: Zimný Žofín

V Nikon Photo Gallery pôsobil autor posledných desať rokov ako kurátor a medzi schôdzkami s inými fotografmi si z galérie odskakoval na foto potulky na Kampu, Malú Stranu alebo Petřín. Vystavené fotografie tak nezobrazujú východy a západy slnka nad známymi pražskými motívmi, ale sú to snímky vyfotené počas dopoludnia a skorého odpoludnia. Zároveň je to nostalgická výstava na rozlúčku, je tou poslednou, ktorú si môžete v Nikon Photo Gallery prezrieť. 

Pražské fragmenty © Stanislav Pokorný: Zimné ráno pri Vltave

Stanislav Pokorný vyštudoval Právnickú fakultu UK Praha a Inštitút tvorivej fotografie Sliezskej univerzity v Opave. Je členom Únie výtvarných umelcov, Federation of European Professional Photographers FEP a Asociácie profesionálnych fotografov Českej republiky, v ktorej v rokoch 2004-2017 pôsobil aj ako prezident a predseda správnej rady. Je autorom niekoľkých publikácií (Večery s fotografem a ďalšie) a článkov v odborných fotografických magazínoch. Tvorba Stanislava Pokorného je zastúpená v zbierkach Národného múzea fotografie Jindřichův Hradec a v súkromných zbierkach. Vo svojej práci sa zameriava hlavne na architektúru, portrét, krajinu, reportáž, panoramatickú fotografiu, reklamu a voľnú tvorbu.

 

Stanislav Pokorný – Pražské fragmenty

24.1. – 10.3.2019

Nikon Photo Gallery, Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana

Otváracie hodiny:  utorok – nedeľa, 12:00–19:00

Vstupné zdarma

www.nikonphotogallery.cz

Zdroj: Tlačová správa Nikon

Pred dvoma rokmi sa Petr Lindner pre český nikonblog zhovátal so Stanislavom Pokorným ako s fotografom a právnikom v jednej osobe o autorskom práve vo fotografii, o jeho pôsobení kurátora v Nikon Photo Gallery, o autorovej tvorbe a úrovni fotografie v našich končinách. Viac si prečítajte v článku.

Ako regulátor dnes bohužiaľ nefunguje už ani vkus. Rozhovor s fotografom, právnikom a kurátorom Nikon Photo Gallery Stanislavom Pokorným.

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *