Pól nedostupnosti s Georgom Karbusom

Georg Karbus už dávno všetkých presvedčil, že fotografovať naozaj vie. Jeho úžasné zábery spod morskej hladiny sú oslavou neuveriteľnej krásy našej prírody. Prostredníctvom svojich snímok nám ukazuje scény, ktoré väčšina z nás nikdy neuvidí na vlastné oči a to viac sú pre nás fascinujúce.

Na 21 dní sa stal George členom päťčlennej posádky jedinečnej zaoceánskej expedície na čele s dvojičkami – dobrodruhmi Turner Twins.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa G E O R G E K A R B U S (@georgekarbus)

Na úplne bezemisnej 40 stôp dlhej jachte vyplávali z Veľkej Británie, plavili sa cez Madeiru, súostrovie Azory, aby dosiahli Pól nedostupnosti (Pole of inaccessibility). Miesto v Atlantickom oceáne, ktoré je najvzdialenejšie od pevniny zo všetkých smerov. Súčasťou plavby bol aj prieskum výskytu plastov pre Jednotku medzinárodného morského výskumu odpadov na Univerzite v Plymouth, ktorá sa zaoberá dlhodobou stratégiou čistenia oceánov. Podarilo sa im zhromaždiť dôležité informácie a jedinečné poznatky a dôkazy o hromadení a umiestnení odpadov oceáne. Výskumná štúdia sa zameriava na identifikáciu makroplastov v Atlantickom oceáne. Údaje zozbierané posádkou budú následne overené prostredníctvom satelitov Sentinel prevádzkovaných Európskou vesmírnou agentúrou (ESA). Zároveň nasadili meteorologickú bóju a na palube a tiež testovali vodíkový palivový článok.

V krátkom dokumente z plavby natočenom na Nikon Z 9 uvidíte do zákulisia tejto jedinečnej expedície, pozriete sa na ňu objektívom Georga Karbusa, ktorý vám porozpráva, aký je jeho vzťah k oceánu a ako prostredníctvom fotografií vzniká hlbšie spojenie s prírodou.

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *