Nikon COOLPIX P1000 MEGAZOOM dosiahol 3000mm a 125-násobné priblíženie

Keď a povie ultrazoom, čakáme slušné, aspoň 10-násobné, priblíženie kompaktného fotoaparátu, ktorý je vhodný na zachytenie celkov i vzdialených detailov. Ako však nazvať fotoaparát P1000, ktorý (jediný na svete) ponúka 125-násobné priblíženie? Áno, máte pravdu, kompaktným fotoaparátom ostáva vďaka definícii nevymeniteľného objektívu, inak je to už statný kus skla a technológií. Je to kríženec fotoaparátu a výkonného teleskopu. Oproti predchodcovi Coolpix P900 má P1000 okrem väčšieho optického priblíženia možnosť fotografovať do nekomprimovaného formátu RAW (NRW), väčší hľadáčik s lepším rozlíšením a štandardné sánky pre pripojenie externého blesku či iného príslušenstva. Natáča video v UHD / 4K rozlíšení a samozrejme komunikuje so smart zariadeniami pomocou Bluetooth a aplikácie SnapBridge. Privítajte nový Coolpix, s ktorým si môžete siahnuť na mesiac…

Amsterdam, Holandsko, 10. júla 2018: Nikon predstavuje nový model COOLPIX P1000, jediný kompaktný fotoaparát na svete so 125-násobným optickým priblížením.1 Od snímok mesačnej krajiny cez divo žijúce zvieratá až po vzdialené lietadlá – používatelia môžu snímať objekty, ktoré boli až doteraz mimo dosahu.

S týmto výnimočným fotoaparátom s rozlíšením 16 MP je snímanie úžasných fotografií a videosekvencií jednoduché. 125-násobné optické priblíženie ponúka svetovo najväčší rozsah priblíženia 24 – 3 000 mm.1,2 Až 250-násobné priblíženie pomocou Dynamic Fine Zoom digitálne rozšíri horný limit objektívu na úžasných 6 000 mm.2,3 To je dostatočne výkonné priblíženie na snímanie kráterov na mesiaci.

Objektív NIKKOR s vysokou svetelnosťou f/2,8 na širokouhlom konci umožňuje dosiahnuť vynikajúce výsledky aj v slabom svetle. Pokročilé technológie objektívov od spoločnosti Nikon minimalizujú skreslenie s cieľom dosiahnuť výnimočne ostré snímky, a to aj pri snímaní s ultradlhými ohniskovými vzdialenosťami. Podpora formátu RAW umožňuje fotografom ukladať a exportovať nekomprimované obrazové súbory do programov na ďalšie spracovanie či úpravu podľa vlastného výberu. A používatelia snímajúci videosekvencie môžu nahrávať videozáznamy v kvalite 4K/UHD s priblížením teleobjektívu: ideálne na filmovanie vzdialených voľne žijúcich zvierat v ich prirodzenom prostredí.

Ines Bernardes, produktová manažérka v spoločnosti Nikon Europe, hovorí: „Ak chcete snímať fotografie superveľkého mesiaca alebo filmovať vtáčatá opúšťajúce hniezdo, COOLPIX P1000 je ten pravý fotoaparát pre vás. Úžasný rozsah priblíženia od širokouhlého záberu až po teleobjektív znamená, že máte úplnú slobodu voľby, či zachytíte celú scénu alebo záber priblížite na tie najmenšie detaily. Tento kompaktný megazoom váži menej ako štvrtinu hmotnosti digitálnej jednookej zrkadlovky s nasadeným superteleobjektívom, vďaka čomu je ideálny na turistiku alebo cestovanie.”

 

Súhrn hlavných funkcií

Ultravýkonné priblíženie. Obloha už nie je limitom. Snímajte so 125-násobným optickým priblížením (24 – 3 000 mm) a 250-násobným priblížením Dynamic Fine Zoom (6 000 mm).2,3

Snímky, ktoré vzbudzujú obdiv. Kombinácia objektívu NIKKOR s vysokou svetelnosťou f/2,8, snímača s rozlíšením 16 MP, obrazového procesora EXPEED a podpora formátu RAW spolu poskytujú ostré výsledky.

Videosekvencie v kvalite 4K snímané superteleobjektívom. Snímajte jednoducho videosekvencie v kvalite 4K/UHD 30p alebo Full HD (1 080p) pri frekvencii snímania až 60p. Nahrávajte so stereofónnym zvukom a využite výhodu čistého výstupu HDMI.

Stabilné snímky. Optická stabilizácia obrazu s dvojitou detekciou (VR) od spoločnosti Nikon eliminuje účinky chvenia fotoaparátu s cieľom dosiahnuť ostrejšie statické snímky a videosekvencie. Režim stabilizácie obrazu Active poskytuje stabilnejší obraz v hľadáčiku a na monitore.

Akýkoľvek uhol. Jasný 3,2-palcový LCD monitor s rozlíšením 921 000 bodov možno nakloniť a otočiť takmer akýmkoľvek smerom.

Plynulé ovládanie priblíženia. Veľký grip a bočný ovládač priblíženia uľahčujú manipuláciu. Tlačidlo rýchleho dočasného oddialenia okamžite zmení priblíženie zo superteleobjektívu na širší uhol, vďaka čomu ľahšie zameriate objekty, ktoré vyšli zo záberu.

Dokonalé výsledky. Podpora formátu RAW umožňuje používateľom ukladať a exportovať nekomprimované obrazové súbory do programov na ďalšie spracovanie či úpravu.

Podeľte sa o úžasné výsledky. Pripojenie pomocou aplikácie SnapBridge umožňuje používateľom synchronizovať fotografie s inteligentným zariadením už počas snímania. Okrem toho aplikácia SnapBridge umožňuje používať inteligentné zariadenie na diaľkové ovládanie snímania.


1 K 10. júlu 2018.
2 Ekvivalent formátu 35 mm.
3 Zväčšenie pomocou funkcie Dynamic Fine Zoom sa počíta od maximálnej širokouhlej polohy optického priblíženia.

Kompatibilita s aplikáciou SnapBridge

Pred použitím aplikácie SnapBridge s týmto fotoaparátom je potrebné nainštalovať do kompatibilného inteligentného zariadenia aplikáciu SnapBridge od spoločnosti Nikon.

Predajná cena produktu: 1039,- EUR

Zahájenie predaja je naplánované na začiatok septembra 2018.

Viac informácií o novom produkte Nikon COOLPIX P1000 nájdete tu.

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

3 komentáre

  1. Nikon Coolpix P 900 mám 3 roky. Ideálny na turistiku. Nemusím ťahať sebou objektívy. Som s ním spokojný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.