Pár tipov z českého Nikonblogu…

Po dlhšej som si dnes podrobnejšie „prelistoval“ stránky českého Nikonblogu a vybral pre vás typy na zaujímavé články. Upútal ma rozhovor s fotografom, recenzia a úvaha na aktuálnu tému.

Foto: Josef Ptáček

Práve dnes uverejnil Petr Lindner inšpiratívny rozhovor s fotografom a pedagógom Josefom Ptáčkom „Já jsem padesát let s Nikonem a Nikon je sto let sám se sebou.“ Pán Ptáček v ňom vyjadruje svoj postoj a názor k pravdivej fotografii, k orezom a retuši snímok. Vysvetľuje, že „ohniskové“ videnie fotografa sa líši od autora k autorovi, ale aj situácie a prostredia, v ktorom sa nachádza. Opisuje skúsenosti z divadelného fotenia, prezrádza niečo o svojich špeciálnych postupoch pri vyvolávaní filmov s vysokou citlivosťou, či o cestovaní po svete. V krátkom videu prezrádza ako sa pred 50-timi rokmi dostal k svojmu prvému Nikonu F, ktorý ho sprevádzal celú polstoročnicu a dodnes naňho nedá dopustiť.

Nikon Coolpix W300

Aký fotoaparát uprednostňujete pri vašich potulkách prírodou? Ak poškuľujete po niečom ľahšom ako zrkadlovka a zároveň vodotesnom a odolnom voči pádu a mrazu, možno by pre vás bol vhodnou voľbou najnovší outdoorový Nikon. Na českom Nikonblogu nájdete aj recenziu na Nikon Coolpix W300 spolu s retrospektívou jeho predchodcov.

A na záver Petrova úvaha k často diskutovanej téme, kam speje fotografia s rozmachom smarfónov. Jeho názor na to, či stále populárnejšie fotenie mobilmi pochová digitálne fotoaparáty a zrkadlovky si prečítajte v článku Mimochodem: Pomohou nakonec mobily fotografii? Aneb všechno zlé je k něčemu dobré.

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.