Októbrové woknous z Nikon kalendára

Ups! Viem, že je už november, ale ešte sa vrátime o pár dní späť na októbrovú stranu Nikon kalendára a pokračujeme ďalšou časťou seriálu mini rozhovorov s autormi z Nikon kalendára 2018. 🙂 Fotka nie je typická jesenná, ale tónmi farieb mi jeseň pripomína. Na prvý krátky moment mozaika z ktorej sa začnú jasne vynárať okná s odrazom stromu. Na to ako vznikla som sa opýtal jej autora Miroslava Bártu.

Niektoré fotografie majú svoj príbeh, niektoré vzniknú plánovane iné náhodne. Skrýva za sebou snímka Woknous nejaký príbeh?

Fotografia, ako mnoho iných vznikla pri prechádzkach s foťákom v ruke, tu sme boli s priateľkou na prechádzke v prístave Holešovice v Prahe. Jedno okno je o prírode, ďalšie horí, je tam zima, sneh a kúsok stavby kam sa pred živlami schovať.

Nikon kalendár 2018 – október
Foto: Miroslav Bárta – Woknous, Nikon D5500

Téma minuloročnej súťaže Nikon kalendár 2018 bola 100 rokov s Nikonom. Úlohou súťažiacich bolo poslať to najlepšie, čo nafotili so svojimi Nikonmi. Prečo ste sa rozhodli súťažiť práve s touto snímkou?

Viete, nádherné krajiny české alebo exotické, sú všade a sú naozaj krásne, tak sa snažím nájsť niečo iné a to je jedna z tých iných.

Pred niekoľkými dňami zasadla porota, aby vybrala víťazov tohtoročnej súťaže a vybrala fotky do kalendára na budúci rok. Zúčastňujete sa našej súťaže pravidelne?

Áno, ale konkurencia je veľká ☺

Foto: Miroslav Bárta – Hobit

Prezraďte nám niečo o svojej fototechnike a čím fotíte najradšej.

Ešte minulý týždeň som mal zrkadlovku D5500, ktorú som vymenil za D7200, rovnaký čip ale funkcie bohatšie a telo odolnejšie. Najobľúbenejší objektív je 18-140mm f/3,5 – 5,6, príjemný a všestranný rozsah a 70-300mm f/4,5 – 5,6, celkom kvalitný základ.

Aké fotografické žánre sú vám najbližšie? Čo alebo možno kto vás inšpiruje pri práci s fotaparátom?

Nie som vyhranený fotograf, špecializujúci sa na jednotlivé žánre. Inšpirujeme sa s priateľkou navzájom a aj s ďalšími fotokamarátmi z fotoklubu Pražský cvak, je to zábava a hranie sa. „Kdo si hraje, nezlobí.“ ☺

Foto: Miroslav Bárta – Na náplavce

S Markétou Butalovou máte stránku s portfóliom s príznačným názvom embéčka.com Netuším čo to znamená, ale iniciály Vás oboch sú MB. Súvisí to s tým? 😊

☺ Súvisí a naviac sa to dobre pamätá, pretože mnemotechnickou pomôckou sú vlastne staré dobre známe ojazdené embéčky, ktoré v Československu jazdili celý minulý režim.

Foto: Miroslav Bárta – V autobuse

Ďakujem za rozhovor a prajem všetko dobré do ďalšej tvorby. 

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *