Odhaľte krásu detailov jarnej prírody a tradícií, krásne Veľkonočné sviatky z Nikonblog.sk

Či už prežívate Veľkonočné sviatky duchovne, tradične, alebo ich oslavujete ako sviatky jari, prebúdzanie sa prírody k životu, ale aj vám, ktorí ich neoslavujete; všetkým prajem pekný čas, ktorý vás naplní príjemným oddychom, povzbudením, pookrianím tela, mysle a duše po zime.

Krásna jar nás naštartuje a cítime nový prílev síl. Aspoň u mňa je to tak. Termín jarná únava síce poznám, ale nepamätám si, že by som taký pocit v jari niekedy zažíval. Skôr naopak.

My oslavujeme Veľkú noc tradične u rodičov so všetkým, čo na dedine Veľkú noc charakterizuje, aj keď asi ako všade, aj tu tradície postupne zanikajú alebo ustupujú do úzadia. Preto som rád, že niečo z nich ešte zažívajú aj moje malé dcéry.

Tradične sa tešia na babkine medovníčky ozdobené krásnymi ornamentmi s ľudovou či jarnou témou. No a keďže sú veľmi chutné, zakrátko z nich veľa neostane. 😊 Preto si ich rád každý rok nafotím. Avšak makro bežne nefotografujem a tak nemám ani špeciálny makro objektív.

No toho roku je to jednoduché. S Nikkor-om Z 24-70 mmf/4 S totiž dokážete zaostriť naozaj blízko – v celom rozsahu zoomu až do vzdialenosti 30 cm od snímača. Pri 70 mm zoome to znamená len cca. 7 cm od prednej šošovky objektívu. Objektív pri tejto minimálnej vzdialenosti zaostrenia nestráca na svojich kvalitách. Nehovorím, že vám nahradí makro, ale na bežné detaily dokumentujúce váš výlet či dovolenku plne postačuje. Nech vám krásne detaily z prírody či tradícií spestria tento čas a nech sa vrátite po oblievačke oddýchnutí a naštartovaní do každodenného života. 😉

Nikkor Z 24-70 mm f/4 S makro objektív nenahradí, ale na bežné zdokumentovanie a zachytenie detailov vynikajúco poslúži.

Zdieľaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *