Ocenenie TIPA pre úspešnú nikoňácku štvoricu

Spoločnosť Nikon sa teší z ďalšieho úspechu svojich nových produktov. Asociácia Technical Image Press Association (TIPA) vyhlásila víťazov v 40 kategóriách fotografických a produktov určených na zobrazovanie. Z portfólia Nikon zabodovali najnovšie mirrorless technológie a najmenšia zrkadlovka značky. Redaktori z odborných, amatérskych, biznis časopisov a online médií z 5 kontinentov ako členovia TIPA diskutovali a hlasovali, aby zodpovedne vybrali top zobrazovacie produkty roku 2019. Ocenenie TIPA patrí v segmente fotografie a obrazových médií k najprestížnejším na svete.

Nikon produkty ocenené TIPA World Awards 2019

Najlepší DSLR fotoaparát

Nikon D3500

Komentár TIPA:

Kompaktná a ľahká digitálna zrkadlovka je určená pre amatérov, ktorí chcú s fotoaparátom vstúpiť do systému s obrovským množstvom objektívov NIKKOR a príslušenstva, aby im fotografovanie prinieslo viac zábavy a kreativity. Fotoaparát má  CMOS senzor s rozlíšením 24,2 MP s rozsahom citlivosti ISO 100-25 600, kontinuálne snímanie rýchlosťou 5 obr./s a Full HD video s rozlíšením 1080 / 60p. S aplikáciou Nikap SnapBridge môžu používatelia jednoducho zdieľať obrázky pomocou smartfónu alebo iného smart zariadenia. Prostredníctvom aplikácie môžu tiež diaľkovo ovládať fotoaparát a nahrávať svoje dáta na Nikon Image Space, cloud službu určenú na zdieľanie a ukladanie obrazového materiálu.

Najlepší full frame mirrorless fotoaparát pre náročných (expert camera)

Nikon Z 6

Komentár TIPA:

Nikon Z 6 je určený pre fotografov, ktorí chcú od fotoaparátu vynikajúci výkon pri slabom osvetlení a 4K UHD video výstup s full pixel readout (bez prepočívania pixelov). CMOS senzor s priamym osvetlením fotodiód s rozlíšením 24,5 MP má AF systém s fázovou detekciou kontrastu a podporuje širokú škálu citlivosti ISO 100-51200. Pracuje s najnovším procesorom pre spracovanie obrazu Nikon EXPEED 6. Fotoaparát má 273 zaostrovacích bodov, čo umožňuje pokrytie až približne 90% zobrazovacieho poľa vertikálne aj horizontálne. Možnosť Mid-range sharpening (doostrenia v stredných tónoch) v ponuke Picture Control umožňuje používateľom, aby textúry v obraze (v statických záberoch a videu) zostali podľa želania ostrejšie alebo mäkšie.

Najlepší profesionálny full frame mirrorless fotoaparát

Nikon Z 7

Komentár TIPA:

Mirrorless Nikon Z7 vďaka senzoru CMOS formátu FX s rozlíšením 45,7 MP produkuje veľké obrazové súbory s výnimočným množstvom detailov. Podporuje rozsah citlivosti ISO 64-25 600 ISO s možnosťou rozšírenia na hodnoty ISO 32 až 102 400. Elektronický hľadáčik má pokrytie približne 100% obrazového poľa so možnosťou nastavenia početných parametrov snímania pri pohľade cezeň. Možnosti videa zahŕňajú 4K UHD rozlíšenie, ako aj rýchle Full HD snímanie s frekvenciou 120p. Video podporuje Active D-Lighting, popri mechanickej aj elektronickú stabilizáciu obrazu a presného manuálneho zaostrenia pomocou farebného zvýraznenia hrán – focus peaking. Podpora časového kódu umožňuje synchronizáciu videa a zvuku z viacerých zariadení. Použitie objektívov NIKKOR Z S-Line umožňuje tiché a plynulé nastavenie expozície počas natáčania videa.

Najlepší mirrorless širokouhlý zoomový objektív

NIKKOR Z 14-30mm f/4 S

Komentár TIPA:

Dizajn objektívu Nikkor 14-30 mm  s takmer plochou prednou šošovkou umožňuje použitie kruhových filtrov s priemerom závitu 82 mm. Konštrukcia objektívu obsahuje celkovo 14 prvkov so štyrmi prvkami z ED skla s extrémne nízkym rozptylom svetla a vrstvou Nano Crystal Coat na potlačenie reflexov a závoja. Navyše má krokový motor, ktorý umožňuje plynulé a tiché automatické zaostrovanie a je neoceniteľným pri snímaní statických snímok ale najmä videa. Objektív je utesnený proti prachu a vlhkosti a disponuje tiež nastaviteľným ovládacím prstencom (zaostrovací), ktorý možno použiť na manuálne zaostrovanie, plynulé ovládanie clony alebo kompenzáciu expozície. Objektív je ľahký, váži iba 485g a ľahko prenosný.

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *