Ocenenia TIPA pre Nikon

Ocenenie a spokojnosť používateľov fototechniky Nikon je hnacím motorom návrhárov a inžinierov spoločnosti pri navrhovaní a vytváraní nových produktov. Možno preto k spokojnosti zákazníkov pravidelne pribudnú aj ocenenia medzinárodných asociácií, ktoré vyhodnocujú techniku z odborného či dizajnového hľadiska. Úspech je zadosťučinením, ale aj záväzkom. Ešte len pred niekoľkými dňami som vám sprostredkoval správu o ocenení produktov Nikon cenami Red Dot Award a už stihla vyjsť ďalšia o oceneniach TIPA Award.

Asociácia TIPA (Technical Image Press Association) už od roku 1991 združuje média z oblasti fotografie a zobrazovania publikované v tlačovej či online verzii v celej škále žánrov s pokrytím trhov a jazykov na celom svete. Asociácia je aktívnym združením, ktoré sa angažuje v odvetví, navštevuje továrne, stretáva sa s predstaviteľmi spoločností, je uznávaným partnerom, ktorý načúva trendom v odvetví.

Redaktori a zamestnanci členských médií sú skúsenými odborníkmi a každá publikácia sa zúčastňuje pri výbere a konečnom hlasovaní TIPA WORLD AWARD. Výsledkom je ocenenie najlepších fotografických a zobrazovacích produktov na svete v danom roku.

V tomto roku redaktori organizácie TIPA ocenili ako najlepšie vo svojej kategórii fotoaparáty Nikon D780 a Nikon Z 50 a objektívy AF-S NIKKOR 120 – 300 mm f/2,8E FL ED SR VR a NIKKOR Z 58 mm f/0,95 S Noct. Posudzovanými kritériami sú kvalita, výkon a úžitková hodnota.

Najlepšia profesionálna digitálna jednooká zrkadlovka:

Nikon D780

Komentár organizácie TIPA k fotoaparátu Nikon D780:

„Prostredníctvom fotoaparátu D780 spoločnosť Nikon vytvorila okamžitú klasiku. Fotoaparát zdieľa DNA legendárneho modelu D750 a navyše obsahuje mnoho najnovších technológií, ktoré môžete nájsť v mirrorless fotoaparátoch Nikon Z. Pokiaľ ide o rýchlosť, spracovanie obrazu, možnosti snímania videosekvencií a výkon automatického zaostrovania, výsledky splnia všetky želania fotografov vrátane duálneho slotu na karty UHS-II a dvoch režimov čítania dát zo snímača, z ktorých jeden je určený na dosiahnutie širšieho dynamického rozsahu a druhý na získanie vyššej citlivosti v slabom svetle.”

Najlepší pokročilý fotoaparát so snímačom APS-C:

Nikon Z 50

Komentár organizácie TIPA k fotoaparátu Nikon Z 50:

„Mirrorless fotoaparát Nikon Z 50 s bajonetom Nikon Z je ideálny pre rodinné, cestovné a kreatívne fotografie/videá. Jednoduché používanie a kompaktné rozmery sú spojené s rozsiahlymi kreatívnymi možnosťami ovládania, medzi ktoré patrí jednoduché prepínanie medzi statickými snímkami a videosekvenciami, ľahké pripojenie a množstvo efektov Creative Picture Control (Kreatívny systém Picture Control). Veľký výklopný LCD monitor ponúka jasný obraz aj v silnom svetle, intuitívne a ľahko prístupné ovládacie prvky a štruktúru ponuky, a fotoaparát disponuje pôsobivou rýchlosťou snímania až 11 sn./s (nepretržité automatické zaostrovanie) a široký rozsah citlivosti ISO.“

Najlepší profesionálny objektív pre digitálne jednooké zrkadlovky:

AF-S NIKKOR 120 – 300 mm f/2,8E FL ED SR VR

Komentár organizácie TIPA k objektívu AF-S NIKKOR 120 – 300 mm f/2,8E FL ED SR VR:

„Objektív AF-S NIKKOR 120 – 300 mm f/2,8E FL ED SR VR je ideálnym riešením, ak chcete použiť jediný objektív na fotografovanie športu, voľne žijúcich zvierat a niektorých druhov portrétnej fotografie. Objektív je navrhnutý s ohľadom na prácu v exteriéri, či už je to na športovom štadióne alebo vo voľnej prírode. Má robustnú konštrukciu, je utesnený voči poveternostným vplyvom a má stabilizáciu obrazu umožňujúcu snímať s časmi uzávierky dlhšími až o 4 expozičné stupne, vrátane špeciálneho režimu „Sports VR“ na snímanie rýchlo sa pohybujúcich objektov. Rovnako pôsobivá je najkratšia zaostriteľná vzdialenosť iba dva metre a ovládacie prvky na prispôsobenie nastavení, ktoré poskytujú mnoho užitočných možností pri snímaní akcie.“

Najlepší štandardný objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou pre mirrorless systém:

NIKKOR Z 58 mm f/0,95 S Noct

Komentár organizácie TIPA k objektívu NIKKOR Z 58 mm f/0,95 S Noct:

„Špičkové fotografie v slabom svetle sú jedným z charakteristických znakov objektívu NIKKOR Z 58 mm f/0,95 S Noct. Tento fascinujúci objektív je navrhnutý tak, aby eliminoval závoj pri fotografovaní bodových svetelných zdrojov, a to aj pri maximálne otvorenej clone, a prináša neuveriteľné výsledky pri fotografovaní nočných scén, krajiny a prírody za úsvitu alebo súmraku, pri astrofotografii či dokonca portrétoch v protisvetle s jasnými zdrojmi svetla za objektom. Je pozoruhodné, že tento objektív s manuálnym zaostrovaním ukazuje svoju skutočnú brilantnosť pri snímaní s úplne otvorenou clonou a prináša čistotu a hyper-reálnu kresbu v celom zábere.“

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Meníme sa na Nikon Europe BV

Chceli by sme vás informovať, že sme podstúpili zmenu štruktúry nášho právneho subjektu. Tieto zmeny nebudú mať vplyv na aktuálne ponúkané služby.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.