Nový ultrazoom COOLPIX P950

Medzi januárové Nikon novinky sa zaradil aj pokračovateľ modelu P900. COOLPIX P950 poteší všetkých, ktorí radi vezmú do ruky ultrazoom s obrovským priblížením. Nový model má až 83-násobné optické priblíženie v rozsahu ohnísk 24-2000 mm (ekvivalent formátu 35 mm). Na kratšom konci ponúka svetelnosť f2,8, ktorá sa s ohniskom mení až do f6,5 na dlhom konci. S predchodcom ho spája rovnaký 16Mpx CMOS snímač.

Elektronický hľadáčik OLED disponuje uhlopriečkou 1 cm (0,39 palca) a rozlíšením 2 359 000 bodov. Obraz sa medzi hľadáčikom a displejom komfortne prepína automaticky po tom, ako zdvihnete fotoaparát k tvári. Výklopný LCD displej s uhlopriečkou 8,1 cm (3,2 palca) má rozlíšenie 921 000 bodov.

Oproti predchodcovi ponúka niekoľko očakávaných vylepšení. Videosekvencie natočíte v 4K kvalite. Pri zmene svetelných podmienok je možné počas natáčania meniť nastavenia expozície. P950 podporuje ukladanie snímok v RAW (NRW) formáte a je doplnený o štandardné sánky na príslušenstvo Nikon ako blesky, mikrofóny alebo hľadáčiky.

Hlavné funkcie

Dlhý zoom. 83-násobné optické priblíženie (24 – 2000 mm) a 166-násobné priblíženie Dynamic Fine Zoom (4 000 mm).¹ ²

Svetelný objektív NIKKOR. So svetelnosťou f/2,8 – 6,5 a prvkom zo skla Super ED, ktoré pomáha znížiť aberácie pri veľkom priblížení.

Snímky. 16-megapixlový snímač CMOS typu Back Illuminated, rýchly obrazový procesor EXPEED a optická stabilizácia obrazu s dvojitou detekciou (VR).

Podpora formátu RAW. Ukladajte a exportujte nekomprimované obrazové súbory vo formáte RAW (NRW) do programov na ďalšie spracovanie či úpravu.

Videosekvencie v kvalite 4K. Snímajte jednoducho videosekvencie v kvalite 4K/UHD 30p alebo Full HD (1 080p) s frekvenciou snímania až 60p a stereofónnym zvukom. Zaznamenajte stereofónny zvuk a manuálne upravte nastavenia expozície pri snímaní.

Time-lapse videosekvencie priamo vo fotoaparáte. Vytvárajte time-lapse videosekvencie s dĺžkou trvania približne 10 sekúnd, ktoré sa prehrávajú rýchlosťou 25 sn./s alebo 30 sn./s.

Výklopný a otočný monitor LCD. Jasný 8,1 cm (3,2 palca) LCD monitor s rozlíšením 921 000 bodov možno nakloniť a otočiť takmer ktorýmkoľvek smerom.

Jasný elektronický hľadáčik. Veľký 1 cm (0,39 palca) elektronický hľadáčik OLED s rozlíšením 2 360 000 bodov a snímačom pohľadu do hľadáčika.

Plynulé ovládanie priblíženia. Veľký grip, bočný ovládač priblíženia a tlačidlo rýchleho dočasného oddialenia zaisťujú stabilnú manipuláciu.

SnapBridge. Synchronizujte fotografie do svojho inteligentného zariadenia alebo ho použite na diaľkové ovládanie snímania.

Plnohodnotné sánky na príslušenstvo. Namontujte príslušenstvo Nikon ako blesky či mikrofóny. Prípadne vyskúšajte skladací bodový hľadáčik DF-M1 od spoločnosti Nikon, ktorý pomáha sledovať aj rýchlo letiace vtáky.

Kompatibilita s aplikáciou SnapBridge. Pred použitím funkcie SnapBridge s týmto fotoaparátom je potrebné nainštalovať do kompatibilného inteligentného zariadenia aplikáciu SnapBridge pre iOS alebo Android od spoločnosti Nikon.

Poznámky:
¹ Ekvivalent formátu 35 mm.
² Zväčšenie pomocou funkcie Dynamic Fine Zoom sa počíta od maximálnej širokouhlej polohy optického priblíženia

Viac informácií o modely COOLPIX P950 nájdete na stránkach www.nikon.sk.

Zdieľaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Naše oznámenie o ochrane osobných údajov sa zmenilo

Zlepšujeme spravovanie údajov o zákazníkoch v rámci Európy. Odteraz budú naše e-maily odosielané a údaje o zákazníkoch ukladané a spravované centrálne spoločnosťou Nikon Europe BV so sídlom v Holandsku. Táto zmena nám umožní spravovať údaje o zákazníkoch efektívnejšie a bezpečnejšie.

Aktualizované oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať tu.